Going. | Love is coming - Pies czy Suka

LOVE IS COMING. obsessive compulsive disorder

Prace Anny Czarnoty to zwykle cykle, których wspólnym mianownikiem jest temat badania własnej/cudzej tożsamości oraz gry z jej potencjałem.
Rich Bitch z cyklu Love Is Coming to kolejne wcielenie artystki, alter-ego, nowa tożsamość, czy rola do odegrania - jak mówi Anna Czarnota, która niczym kameleon dostosowuje swój wygląd i osobowość do okoliczności, w których się znajduje.

(...) Superbohaterka cyklu - Rich Bitch - to maska, irytująco-egocentryczna projekcja, fantazmat, rodzaj gry z własną tożsamością. Balon, w który się dmucha, żeby chwilowo, ale z wielką satysfakcją móc odlecieć.
Figura kobiety Sukcesu, Pięknej-Bogatej-Świadomej swojej atrakcyjności Artystki, która ''niczego nie musi, może wszystko, robi co chce''.
To również afirmacja Miłości i Wolności - Luksusu zdeponowanego i pewnego niczym lokata w szwajcarskim banku, do którego bohaterka ma nieograniczony dostęp.
''Love is coming'' jest jak realizacja przelewu bezinteresownej kosmicznej miłości i satysfakcji, który ma niezwłocznie nadejść, to zapowiedź, jak się wydaje, chwilowo zasłużonego komfortu :)
może się okazać również że RICH BITCH to także figura śmierci a zasłużony komfort to po prostu ŚMIERĆ.

Kompulsywno-obsesyjna produkcja prac jest próbą stworzenia doskonałego superbohatera.
W dążeniu do coraz doskonalszej wersji danego motywu, często okazuje się, że idealna wersja nie jest tą najlepszą, że dopiero błąd w nią wpisany czyni ją interesującą.
RICH BITCH na kartkach papieru przestaje być autoportretem, a staje się niezależną reprezentacją mającą szansę na życie wieczne:) (...)

*zachowanie przymusowe pozbawione kontroli, obsesja, natręctwo mające na celu obronę psychiki przed lękiem.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej