Going. | Laboratorium Pieśni, Pokusa - Amfiteatr

Laboratorium Pieśni, Pokusa

23:00 | Poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Amfiteatr

Koncert

Free

Free

LABORATORIUM PIEŚNI

Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarzy, powstały w 2013 roku jako efekt spotkań warsztatowych w Akademickim Centrum Kultury UG ?Alternator? i Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Grupa śpiewa na głosy pieśni tradycyjne, między innymi: ukraińskie, bałkańskie, polskie, gruzińskie. Śpiewają głównie a capella, gdzie się da: w lasach, na łąkach i polach, w dużych aulach i maleńkich kawiarenkach, przy okazji podróży, biesiad, festiwali, spotkań, wystaw i bez okazji. Pieśni, często przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, mają swoją historię i ewoluują w trakcie pracy.

Wystąpili m.in. na Festiwalu Etnowiosnowisko 2013 i 2014, w ramach Nocy Muzeów 2013 ? w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, na wystawach w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku: finisaż wystawy kolędniczej ?Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok? ? o kolędowaniu w Polsce? oraz wernisaż wystawy bałkańskiej ?Śladami Kanunu. Kultura albańska w wieloetnicznym Kosowie?.

Skład: Lila Schally-Kacprzak, Kamila Bigus, Alina Jurczyszyn, Klaudia Lewandowska, Karolina Stawiszyńska, Paweł Studziński


POKUSA

Jesteśmy najlepsi. Jesteśmy najlepszym zespołem z najlepszymi instrumentalistami i najlepszym sprzętem. Mamy najlepsze dziewczyny i najlepsze samochody i najlepiej improwizujemy. I nie obowiązują nas standardy. I za nic mamy gusta. I nie obchodzą nas rezultaty. Jesteśmy najlepsi, bo po nas nie ma nic, a przed nami tłumy. Jesteśmy najlepsi, bo to wszystko kwestia wiary.

Pokusa to trio założone w 2012 roku. Nazwa ?Pokusa? jest zwykłą zrzynką z Saskokępskiej (patrz praga płd.) amatorskiej drużyny piłkarskiej z połowy XX w. Gramy muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brotzmanna, klasyką Charlsa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon ,To Tu i Eufemią.

2012: debiut / wystawa Całopalenia organizowana przez galerie Dzika6 na 79 w Bibliotece Ordynacji Kraśińskich / PROJEKT A, VII Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje. 2013: nagranie pierwszej płyty / zespół dołączył do Warszawskiej Orkiestry Improwizatorów Raya Dickaty?ego / koncert w Galerii Kordegarda na premierze książki Pawła Konjo Konnaka / udział w Festiwalu Fama. 2014: ?Ciemność? w Galerii Praca / urodziny Wydziału Nowe Media Akademii Sztuk Pięknych / udział w festiwalu Sztuka 6 / koncert w Witrynie Prasowego i udział w cyklu Warszawa Tropami Złego / udział w cyklu ?Zez? w Klubie Parking. Poza tym koncerty w licznych klubach: Pardon, To tu, Eufemia, Parking, Powiększenie, Towarzyska, Prozak, Chmury, Trzecia Fala, Przestrzeń Prywatna

Skład: Natan Kryszk ? saksofon, Teo Olter ? perkusja, Tymon Bryndal ? bas

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej