Going. | Girls Names (IRL) + Łotry (PL) - Klub RE

Girls Names (IRL) + Łotry (PL)

20:00 | Czwartek, 29 września 2016

Klub RE

Koncert

20 zł

20 zł

“Szukamy inspiracji w Europie. Tam szukamy romansu. Tam szukamy pomysłu na lepsze życie” mówi Cathal Cully, frontman Girls Names, kiedy opowiada o nowej płycie zespołu “Arms Around a Vision”. “Mieszkanie w Belfaście, pozwala nam bardziej się skupić na własnej twórczości”.

Girls Names powstali w Belfaście, ale od zawsze uważali się za Europejski zespół. Trzeba tu zauważyć, że ich wizja Europy składa się z dziwnych, labiryntowych historii, pełnych najczarniejszych kaw, i długodystansowych przejazdów w zagubione mroczne miejsca. Romantycznie wspominane przez tych specyficznych ludzi, którzy pod ponurymi spojżeniami kryli zawsze swoje miękie serca.

Zespół rozpoczął działalność w dwuosobowym składzie w lecie 2010 roku, ale w toku swojej działalności, wydawania kolejnych EP’ek i trzech bardzo zróżnicowanych muzycznie albumów, urósł w swojej liczebności i ambicjach. Ich poprzedni album, The New Life, stał się niespodziewanym niezależnym hitem w 2013. Pozwoliło to Girls Names na światową trasę i zebranie sporego uznania u słuchaczy i krytyków. Efektem były też nominacje do zarówno Północno Irlandzkich jak i Irlandzkich nagród muzycznych. Wzmocniony takim odbiorem płyty, zespół wydał 11. minutowego singla którego regularnie grało BBC Radio 1, a który nie znalazł się na kolejnej płycie. Girls Names lubią robić rzeczy po swojemu.

Na “Arms Around a Vision”, trzeciej płycie zespołu, wydanej 2. Października 2015 przez Tough Love Records, muzyka zespołu jest wszechstronniejsza niż kiedykolwiek wcześniej ale jednocześnie bezpośredniejsza i bardziej agresywna. Bas, perkusja i gitary nadal działają, ale usłyszymy też saksofon, organy, rozstrojone pianina, a nawet kawałki metalu atakowane przez młotki. W swojej koncepcji “Arms Around a Vision” to wyraz miłości dla Europejskiej elegancji - włoskiego futuryzmu, rosyjskiego konstruktywizmu, niemieckiej grupy Zero i Berlina Einstürzende Neubauten i Bowiego. Miłość i ból, zakochanie i pieprzenie się. Te wszystkie rzeczy gdzieś tam są zawarte. Wielkie słowa, być może, ale czy w tym naszym wyblakłym świecie nie powinniśmy mierzyć w niebo?

Album rozpoczyna się od ‘Reticence’, piosenki która jest w połowie jest metalicznym uderzeniem, a w połowie zblazowanym szlagierem. Brzmi zupełnie niepodobnie do wszystkiego co zespół nagrał do tej pory i jest doskonałym wstępem do albumu który działa pomiędzy Roxy Music z ery Briana Eno, dysonansami Birthday Party i trzema R Marka E. Smitha: repetition, repetition, repetition. Na tej płycie zespół jest bardziej konsekwentny jeśli chodzi o partie wokalne, tym razem wyraźniej słyszalne w nagraniach, momentami wręcz krzykliwe - w zgodzie z Cullym, który nie boi się już “co ludzie powiedzą”.

"Reticence": https://www.youtube.com/watch?v=5jn2SOOQ9KA
Nova EP'ka "Revisionism" na The Quietus: http://thequietus.com/articles/20923-listen-new-girls-names-remixes-ep
Live: https://www.youtube.com/watch?v=FIIcX5SkiCQ
http://blog.girlsnamesband.com/


Łotry:
"In The Woods": https://lotry.bandcamp.com/album/in-the-woods
Video: https://lotry.bandcamp.com/album/in-the-woods

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej