Going. | Girls Names (IRL) + Łotry (PL) - Klub Re

Girls Names (IRL) + Łotry (PL)

20:00 | Czwartek, 29 września 2016
Klub Re

Koncert

20 zł

20 zł

“Szukamy inspiracji w Europie. Tam szukamy romansu. Tam szukamy pomysłu na lepsze życie” mówi Cathal Cully, frontman Girls Names, kiedy opowiada o nowej płycie zespołu “Arms Around a Vision”. “Mieszkanie w Belfaście, pozwala nam bardziej się skupić na własnej twórczości”.

Girls Names powstali w Belfaście, ale od zawsze uważali się za Europejski zespół. Trzeba tu zauważyć, że ich wizja Europy składa się z dziwnych, labiryntowych historii, pełnych najczarniejszych kaw, i długodystansowych przejazdów w zagubione mroczne miejsca. Romantycznie wspominane przez tych specyficznych ludzi, którzy pod ponurymi spojżeniami kryli zawsze swoje miękie serca.

Zespół rozpoczął działalność w dwuosobowym składzie w lecie 2010 roku, ale w toku swojej działalności, wydawania kolejnych EP’ek i trzech bardzo zróżnicowanych muzycznie albumów, urósł w swojej liczebności i ambicjach. Ich poprzedni album, The New Life, stał się niespodziewanym niezależnym hitem w 2013. Pozwoliło to Girls Names na światową trasę i zebranie sporego uznania u słuchaczy i krytyków. Efektem były też nominacje do zarówno Północno Irlandzkich jak i Irlandzkich nagród muzycznych. Wzmocniony takim odbiorem płyty, zespół wydał 11. minutowego singla którego regularnie grało BBC Radio 1, a który nie znalazł się na kolejnej płycie. Girls Names lubią robić rzeczy po swojemu.

Na “Arms Around a Vision”, trzeciej płycie zespołu, wydanej 2. Października 2015 przez Tough Love Records, muzyka zespołu jest wszechstronniejsza niż kiedykolwiek wcześniej ale jednocześnie bezpośredniejsza i bardziej agresywna. Bas, perkusja i gitary nadal działają, ale usłyszymy też saksofon, organy, rozstrojone pianina, a nawet kawałki metalu atakowane przez młotki. W swojej koncepcji “Arms Around a Vision” to wyraz miłości dla Europejskiej elegancji - włoskiego futuryzmu, rosyjskiego konstruktywizmu, niemieckiej grupy Zero i Berlina Einstürzende Neubauten i Bowiego. Miłość i ból, zakochanie i pieprzenie się. Te wszystkie rzeczy gdzieś tam są zawarte. Wielkie słowa, być może, ale czy w tym naszym wyblakłym świecie nie powinniśmy mierzyć w niebo?

Album rozpoczyna się od ‘Reticence’, piosenki która jest w połowie jest metalicznym uderzeniem, a w połowie zblazowanym szlagierem. Brzmi zupełnie niepodobnie do wszystkiego co zespół nagrał do tej pory i jest doskonałym wstępem do albumu który działa pomiędzy Roxy Music z ery Briana Eno, dysonansami Birthday Party i trzema R Marka E. Smitha: repetition, repetition, repetition. Na tej płycie zespół jest bardziej konsekwentny jeśli chodzi o partie wokalne, tym razem wyraźniej słyszalne w nagraniach, momentami wręcz krzykliwe - w zgodzie z Cullym, który nie boi się już “co ludzie powiedzą”.

"Reticence": https://www.youtube.com/watch?v=5jn2SOOQ9KA
Nova EP'ka "Revisionism" na The Quietus: http://thequietus.com/articles/20923-listen-new-girls-names-remixes-ep
Live: https://www.youtube.com/watch?v=FIIcX5SkiCQ
http://blog.girlsnamesband.com/


Łotry:
"In The Woods": https://lotry.bandcamp.com/album/in-the-woods
Video: https://lotry.bandcamp.com/album/in-the-woods

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  atakowane     niepodobnie     belfascie     takim     repetition     metalu     jest     niemieckiej     konstruktywizmu     rozpoczal     wrecz     marka     skupic     slowa     wydawania     organy     wloskiego     albumu     nominacje     gdzies     sporego     niezaleznym     robic     dlugodystansowych     hitem     wszystkiego     roxy     singla     minutowego     zarowno     jesli     niebo