Going. | Dunkelbunt - Plac Grzybowski

Kolaż muzyki klubowej, elektronicznych dźwięków z niemal każdego gatunku, funky, dancehall, reagge i hip-hopu z elementami orientalnymi, cygańskimi, bałkańskimi, z dźwiękami Dzikiego Zachodu, dalekiego Wschodu czy Indii.

Skład:
Ulf Lindemann: piano, synths, wokal, beats & electronics
Alexander Wladigeroff: trąbka, flugelhorn, harmonika
Christiane Beinl: wokal
Alexander Leuschner: wokal, dub Fx
Florian Tavernier: wokal, gitara, beat box
Willi Rosner: bas

[dunkelbunt] LIVE, czyli Ulf Lindemann, to urodzony w Hamburgu, ale od lat mieszkający w Wiedniu kompozytor, producent i DJ.
Jego twórczość przypomina dźwięki zatłoczonych ulic największych metropolii świata. To kolaż muzyki klubowej, elektronicznych dźwięków z niemal każdego gatunku, funky, dancehall, reagge i hip-hopu z elementami orientalnymi, cygańskimi, bałkańskimi, z dźwiękami Dzikiego Zachodu, dalekiego Wschodu, czy Indii. Na albumach [dunkelbunta], przy produkcji których współpracował z ponad 150 muzykami, usłyszymy prawdziwą mozaikę dźwięków - odzwierciedlenie jego licznych podróży. Gdziekolwiek artysta gości - czy to Tel Awiw, Melbourne, Honolulu, Los Angeles, Paryż, Nowy Jork, Cape Town, Moskwa, czy Barcelona - uczy się czegoś nowego, obserwuje ludzi, chłonie lokalną kulturę, co jakiś czas później można usłyszeć w jego kolejnych produkcjach. Bo kto powiedział, że elektronicznych beatów nie można łączyć z fortepianem, trąbką, gitarą, greckimi bouzoukami, banjo, chińską lutnią pipa czy instrumentem smyczkowym ehru? Można. I [dunkelbunt] udowadnia, że tak różne instrumenty mogą współgrać ze sobą doskonale.
Na koncertach [dunkelbunta] możemy poczuć unoszący się w powietrzu zapach cynamonu, orientalnych olejków, japońskich wiśni, miejskiego smogu, skwar pustyni i wilgoć Amazonii. W tej muzyce jest wszystko ? to jak podróż dookoła świata.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej