Going. | Thin Man Records - Hocki Klocki nad Wisłą

Hocki Klocki rozpoczynają cykl KRAJOWE LABELE prezentujacy niezależne polskie wytwórnie. Przed nami premiery albumów, mini showcase'y, spotkania z szefami labeli oraz targi wydawnictw.

31 maja Thin Man Records zaprasza na koncertową premierę albumu "Weszoło" poznańskiego zespołu hoszpital , a towarzyć im będzie drugi reprezentant wytwórni, grupa Maki i Chłopaki.

HOSZPITAL
"Nikt tak obecnie nie gra" - ocenia spiritus movens trójmiejskiej sceny Karol Schwarz. "A nad wszystkim unosi się duch Grzegorza Ciechowskiego. I uśmiecha się z aprobatą" - dodaje blog WAFP!.

Prawdą jest, że trio z Poznania pokazuje, iż o miłości, samotności i bólu istnienia ciągle można zaśpiewać w sposób świeży i bezpretensjonalny, co więcej, czyniąc to w języku polskim. Znakiem rozpoznawczym grupy są rozmarzone, nieco senne gitary i ciepły głos Michała Bielawskiego, który z pewnością ma jakieś właściwości terapeutyczne. Hoszpital uformował się w marcu 2012 roku w stolicy Wielkopolski. Trio jak dotąd ma na koncie EP-kę ''Szmutno'' opublikowaną w 2014 roku. Debiutancki longplay zatytułowany dla odmiany ''Weszoło'' ukazał się 24 kwietnia nakładem wytwórni Thin Man Records. Warszawski koncert jest koncertową premierą płyty.

"Wszyscy rzucili się grać elektronikę, a debitanci z Hoszpital stawiają na utwory łagodne, ale gitarowe. Tu i ówdzie poznaniacy dokładają klawisze, co jeszcze osładza brzmienie, a na wierzchu jest kojący głos wokalisty. Gitara delikatna, z przytępionymi kantami, bas głęboki, wybrzmiewający długo (niespieszny "Głód").
Byłaby to relaksująca i ciepła płyta, gdyby nie to, co śpiewa Michał Bielawski. Z jego piosenek wyłania się bohater wrażliwy i ironiczny. Dobrze leży na nim garnitur ze słów Andrzeja Bursy: w piosence do jego wiersza "Ja chciałbym być poetą" Bielawskiemu naturalnie wychodzi konkluzja, że poeta wciąż się martwi, "bo ciągle jeszcze nie to". On sam jest niezłym obserwatorem, ale też marzycielem - w tych tekstach "ona" jest najczęściej ledwie przedmiotem planów, jak to w muzyce czule gitarowej. (...) Hoszpital kreuje podmiot liryczny dość pasywny, lecz dorosły. A ciekawy dlatego, że w tej dorosłości jeszcze niezadomowiony.." - Jacek Świąder (Gazeta Wyborcza)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej