Going. | Piknik - Motyka i Słońce

Greenpeace Polska razem z Pracownią Dóbr Wspólnych zapraszają na otwarcie społecznościowego ogrodu Motyka i Słońce. Nowy ogród na terenie Osiedla Jazdów w Warszawie powstał dzięki wparciu osób, które wzięły udział w akcji Adoptuj Pszczołę 2.

Znajdziecie nas na tyłach domku fińskiego przy ul. Jazdów 3/5

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka oraz w podziękowaniu za Wasze wsparcie, zapraszamy dzieci duże i małe na niedzielne leżakowanie w ogrodzie. Serwujemy pizzę, lemoniadę i warsztaty. W programie dużo lenistwa, jedyne w swoim rodzaju pogawędki z ogrodnikami i niecodzienne działania. Całość zakończy elektryzujący koncert Joy Pop, na dobry początek kolejnego tygodnia.

Rozkład jazdy:
12.00-17.00 Zaproś zapylacze do ogrodu - zrób z nami pięciogwiazdkowy hotel dla owadów, dla dużych i małych
12.00-14.00 Warsztaty robienia i zjadania pizzy, dla dużych i małych
12.00-15.00 Wymiennik
13.00-14.00 Zrób sobie pocztówkę z Jazdowa, dla małych
15.00 -17.00 Pieczemy chleb ? dowiedz się, jak zrobić zakwas i przepyszny chleb, dla dużych i małych
15.00-17.00 Pole Grzybowe: lubisz grzyby ale nie umiesz ich znajdować w lesie? dowiedz się, jak wyhodować je w ogródku! dla dużych i małych
16.00-17.00 Koncert Joy Pop, na scenie Skweru Dialogu Społecznego
17.00 - 17.30 Podwieczorek: świeży chleb + zioła z ogrodu

Więcej informacji:
Wymiennik - jest społecznościowym, alternatywnym systemem wymiany. Tego dnia zapraszamy do wystawiania mebli i sprzętów domowych oraz ogrodniczych. Dodatkowo alterka (waluta Wymiennika) będzie honorowana na niektórych stoiskach odbywającego się w tym samym czasie Jazdowiska (wyprzedaży garażowej).


Joy Pop - dwuosobowa elektro-orkiestra grająca nomen omen joy music. Projekt założony w 2013 r. przez Tomka Wódkiewicza oraz Hanię Piosik, porównywany do kanadyjskiego 8-bitowego Crystal Castles.


Pracownia Dóbr Wspólnych - fundacja powołana w celu wspierania i rozwijania dóbr wspólnych w mieście. Interesują nas różne formy, praktyki i narzędzia współdziałania - od ogrodów społecznościowych po alternatywne waluty.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej