Going. | SMKKPMzO - Jazz Club Scena

SEKCJA MUZYCZNA KOŁŁĄTAJOWSKIEJ KUŹNI PRAWDZIWYCH MĘŻCZYZN Z OLĄ | SMKKPMzO

Zaczynaliśmy w zwykłej studenckiej kuchni, w jednej z krakowskich kamienic. Zamiast zdjęć z imprez mieliśmy zawsze nowe piosenki. Śpiewaliśmy je dla siebie, dla znajomych i dla własnej przyjemności i zabawy. Mieliśmy mikrofon za 7 zł, którym dokumentowaliśmy długie godziny z pokracznego, nieudanego życia. Kołłątajowska Kuźnia Prawdziwych Mężczyzn to nasza paczka, środowisko i żywy materiał, który dostarcza anegdot i pomylonych historii. To jest życie, które się przyśniło, nasz wymarzony, groteskowy koszmar. Kiedy pojawiła się Ola, wprowadziła w nasz świat folkowe zacięcie i masę zawirowań, które może wprowadzić tylko kobieta w życiu prawdziwych mężczyzn. Powstały nowe piosenki i ... jeszcze więcej piosenek.

Trampoliną w światła sceny była dla nas FAMA ? festiwal który nas zrozumiał i pokazał nam, że możemy BYĆ tacy jacy jesteśmy. Tam znaleźliśmy nasz największy skarb ? Bursztyna Zachara. Leżał zakopany na Świnoujskiej plaży po pas w piach. Wystawały tylko długie, patykowate nogi i kawałek brzuszka. Sekcja Muzyczna wykrystalizowała się wtedy na dobre i stała się autonomicznym podmiotem.

Potem przez jakiś czas wyrzucano nas z przeglądów kabaretowych i mówiono, że jesteśmy zespołem muzycznym a z przeglądów muzycznych wyrzucano nas, bo mówiono, że jesteśmy zbyt dziwaczni. Jednak siła prawdy o tym, że marzenia się nie spełniają a życie to tylko smutny ciąg mało logicznych wydarzeń z trudnymi do przełknięcia konsekwencjami okazała się utrzymać nas na powierzchni i pozwoliła pozostać nam na scenie.

Mamy śmieszne piosenki o różnych zwierzątkach, smutne piosenki o miłości i cudaczne piosenki o absurdach życia. Teraz chcemy jeździć i je śpiewać. A i pamiętacie jak na początku pisaliśmy o tej brudnej, studenckiej kuchni? Nadal tu jesteśmy.

Wybrane osiągnięcia: FAMA 2012 i 2013 Nagroda im. Maxa Szoca za nieszablonową i kreatywna postawę artystyczną / XIX Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA ? 1 miejsce / Uwaga Śpiewamy! - Konkurs Piosenki na XXX edycji przeglądu kabaretów PAKA 2014 ? 1 miejsce / Festiwal Kabaretowy PAKA 2014 ? III miejsce oraz nagroda specjalna / YAPA 2014 Festiwal piosenki turystycznej i poetyckiej ? I miejsce, nagroda publiczności, nagroda studenckiego radia Żak.

Występowaliśmy między innymi: na Puławskim Festiwalu Muzycznym Wszystkie strony świata / Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia 2013 / Festiwalu Kabaretu Podgórek / Festiwalu Kabaretowym Szpak / Przeglądzie Piosenki Debilnej Wrocek 2013 / wrocławskim Poligonie Kabaretowym / Białostockim Trójzębie Kabaretowym / poznańskiej imprezie Rojber / otwarciu Stacji Artystycznej Rynek w Gliwicach / Art Boom Festiwal 2013 / w Klubie Komediowym w Warszawie / Piwnicy pod Baranami.

Byliśmy gośćmi ?Akademii Rozrywki? w Radiowej Trójce, mamy za sobą występ w programie ?Dzięki Bogu już Weekend?. Wchodzimy w skład Krakowskiego Frontu Kabaretowego. Mieliśmy przyjemność występować w towarzystwie takich znakomitości jak Kabaret Jurki, Kabaret Moralnego Niepokoju, Grupa MoCarta i in.

Skład: Mateusz Marek ? wokal, gitara, Aleksander Czerkawski ? wokal, gitara, Aleksandra Pobiedzińska ? wokal, Michał Zachariasz ? klawisze

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej