Going. | An On Bast - Temat Rzeka

Temat Rzeka: C&C Bookings Showcase // An On Bast.

C&C Bookings - Panowie z Wrocławia mają pod swoimi skrzydłami większość ważnych i cenionych artystów muzyki klubowej w Polsce. W pierwszej odsłonie cyklu chcemy Wam przestawić artystkę An On Bast.

AN ON BAST, to pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Kompozytorka zaczęła tworzyć dzieła elektroniczne w 2005 roku, ale jej przygoda z muzyka rozpoczęła się na długo wcześniej, w wieku czterech lat, od nauki gry na pianinie. Pierwszy swoj album zatytulowany "WELCOME SCISSORS" An On Bast wydala w maju 2006 roku, autorski projekt zrealizowany został własnym sumptem.

Drugi - "HAPPY-GO-LUCKY" - został już wydany we wrześniu tego samego roku przez Wydawnictwo Etalabel - polski netlabel eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Oba albumy są utrzymane w atmosferze "delicate synthetic music"- tak Anna lubi nazywaź swoja twórczość - jest to przestrzenny idm - pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego co ważne pomiędzy.

Calość zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literatura H. Hessego, muzyka Mozarta i Autechre, Arvo Parta i współczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W październiku 2006 roku AN ON BAST była uczestniczką Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doswiadczenie przyczyniło się do pogłębienia jej muzycznych poszukiwań, dało nowa energie i umiejętności do eksplorowania świata dźwięków.

Anna ma w swoim dorobku w sumie 6 płyt, jedna z nich powstała we współpracy ze skrzypaczka Olga Wojciechowska oraz udział w wydawnictwach zbiorowych. Obecnie artystka zakresem swych muzycznych działań obejmuje zarówno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pełne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru. An On Bast występowała m.in. na festiwalach Sonar (Barcelona), Numusic (Stavanger), Kvitnu (Kiev), Rekolectiv (Bucharest) , Strom (Copenhagen) oraz polskich Audioriver, Unsound, Nowa Muzyka, Warsaw Electronic Festival.

Zagrają:
An on Base Live
Kasp & Mia Twin
Uneasy Village

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej