Going. | Tymański & Kielak & Puchowski - Ekstcentrycznytercet Okazjonalny - 6-Ścian PUB Sześcian

Tymański & Kielak & Puchowski - Ekstcentrycznytercet Okazjonalny

20:00 | Niedziela, 12 listopada 2017
6-Ścian PUB Sześcian

Koncert

30/40 zł

30/40 zł

Ekscentryczny tercet okazjonalny
TYMAŃSKI & PUCHOWSKI & KIELAK

„Takiego duetu w naszym kraju jeszcze nie było. Mistrz bluesa akustycznego, Roman Puchowski oraz Tymon Tymański - muzyk, publicysta i skandalista, postanowili połączyć dwa odległe od siebie gatunki: surowego bluesa i alternatywę”.
Kuba Chmiel, „Magazyn Gitarzysta”
Skład:
Tymon Tymański – gitara akustyczna, bas, banjo, śpiew
Romek Puchowskihowski – DOBRO, gitara akustyczna, śpiew
Gościnnie: Michał Kielaklak – harmonijka ustna
Tymon Tymański: „(…) My wywodzimy się z jazzu i z bluesa, i słychać to cały czas. Z Romkiem wracamy do tej muzyki i pokazujemy kierunek, jak sprawić, by ta muzyka odżyła. Łączymy stare dźwięki ze współczesnością, bo chcemy być uniwersalni. Nie chcemy być słuchani przez jakichś dziadków, którym ostatni raz ‘stanął’ w roku 1943. (…)
Gdy Romek przyszedł do mnie z pomysłem na drugą płytę, spodobał mi się kierunek, w którym wyewoluowało jego brzmienie. Ten tradycyjny, ale nie ortodoksyjny blues, wymieszany z ragtimem i folkiem, bardzo mnie zafascynował i z przyjemnością wsparłem ten projekt”.
Kuba Chmiel, „Magazyn Gitarzysta”
Romek Puchowski: „Tandem Tymański & Puchowski to efekt wspólnej pracy przy mojej nowej, bluesowej płycie. Cieszę się z tego bardzo, że właśnie kogoś takiego jak Tymon udało mi się wkręcić we wspólną zabawę tą genialną muzyką, jaką jest BLUES :)”. Tego lata zaprosiłem do „towarzystwa” świetnego harmonijkarza Michała Kielaka. Okazał się trafionym „ogniwem” i tym sposobem mamy Ekscentryczny Tercet Okazjonalny. Ewolucja w czystej postaci.
„Tymański razem z Romanem Puchowskim przedstawili materiał oryginalny, w którym każdy znajdzie "odłamek" estetyki, która mu odpowiada. (…) Choć w założeniu mieli grać niby blues, zdefiniowali go na swój własny sposób, odświeżając zapomnianą formułę i przywracając mu pewną folklorystyczną cechę. Połączyli tradycję i awangardę, porządek prostych melodii z chaosem. Muzycy świadomi swoich możliwości przedstawili repertuar pozbawiony analitycznego podejścia do muzyki za to pełen emocji i serca.”
Olga Jankowska, Port Kultury. Fragment recenzji z koncertu na festiwalu Jazz Jantar 2012 w Gdańsku w Klubie Żak – 28.10.2012.

TYMON TYMAŃSKI
Bezdyskusyjnie jedna z największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja artysty – spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec.

MICHAŁ KIELAK
Witruoz harmonijki ustnej, artysta o wielkiej wrażliwości, „otwartej czaszce”. Muzyk niezwykle aktywny, udziela się w wielu projektach, wieloletni członek legendarnej formacji „Kasa Chorych”. Pięciokrotny zwycięzca plebiscytu „Blues Top” w kategorii harmonijka ustna.

ROMEK PUCHOWSKI
Wokalista, instrumentalista, songwriter – wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.

Bilety w Sześcian Pub:
30 pln - przedsprzedaż
40 pln - w dniu koncertu.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  trupy     swiadomi     ostatni     filmowiecmichal     odpowiada     dziennikarz     stanal     tymanski     banjo     lata     tekstow     autor     puchowskim     romkiem     prostych     wkrecic     puchowski     wielkiej     sceny     mistrz     osobowosci     plyte     naszym     czan     czystej     multiinstrumentalista     fragment     klubie     postanowili     jantar     28102012tymon     trafionym  
NULL