Going. | Arsenał dzień II: Hatti Vatti (PL) / YGG / Young Majli /regime brigade - Kino Nowe Horyzonty (sala 2)

Arsenał dzień II: Hatti Vatti (PL) / YGG / Young Majli /regime brigade

22:00 | Sobota, 5 sierpnia 2017

Kino Nowe Horyzonty (sala 2)

Koncert

16 zł

16 zł

Hatti Vatti (PL) 22:00
YGG 23:15
Young Majli /regime brigade – DJ set 00:30

Sprzedaż biletów na wydarzenia muzyczne rusza 19 lipca o godzinie 12.00. Cena biletu na muzyczny wieczór w Klubie festiwalowym wynosi: 25 zł normalny | 16 zł dla karnetowiczów i abonentów sieci T-Mobile. Posiadacze karnetów mogą kupić bilety zniżkowe na stronie internetowej festiwalu oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).

Bilety ze zniżką T-Mobile można zakupić przy pomocy aplikacji GOING. Wystarczy pobrać kod zniżkowy wysyłając bezpłatny SMS o treści „TNH” pod numer 80557. Otrzymany kod można wykorzystać na going.pl na 5 dowolnie wybranych wieczorów w festiwalowym klubie.

Posiadacze karnetów mogą kupić bilety zniżkowe na stronie internetowej festiwalu oraz w kasach Kina Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21). Zakup biletów zniżkowych w kasach możliwy od 2 sierpnia 2017.

HATTI VATTI – „SZUM”
HATTI VATTI „JUŻ DZIŚ BRZMI JAK KLASYK“

„SZUM” – najnowszy solowy album Hatti Vatti, czyli Piotra Kalińskiego zachwycił słuchaczy oraz polskich i zagranicznych krytyków muzycznych. Teraz Kaliński wraz z zespołem szykuje się do kolejnych koncertów, w które będzie obfitować okres letni.
„SZUM” Hatti Vatti już dziś brzmi jak klasyk. 4/5. – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Choć od premiery albumu – 24 marca tego roku – nie minęło jeszcze dużo czasu, „SZUM” zdążył już zebrać całe spektrum pochlebnych recenzji i przyciągnąć tłumy na koncerty podczas największego polskiego festiwalu showcasowego – Spring Break czy występu Hatti Vatti w warszawskim Narodowym Instytucie Audiowizualnym. W czym tkwi unikatowość projektu? „SZUM” w zaskakujący sposób łączy różnorodność i minimalizm, dawkując napięcie. Na albumie dominują brzmienia analogowych instrumentów, a także sample odnalezione przez artystę w archiwach radiowych i filmowych. Piotr Kaliński aka Hatti Vatti, znany producent i instrumentalista, na najnowszej płycie zadaje pytanie, czy żyjemy już w dystopijnym świecie maszyn. Czy społeczeństwo podlega całkowitej kontroli? Czy dwudziestowieczni futurystyczni twórcy naiwnie zachwycali się technologią, czy też przewidywali przyszłość? Dzięki współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym oraz holenderskim instytutem Sound & Vision, Kaliński wykorzystał archiwa dźwiękowe i przetłumaczył artystyczne wizje z drugiej połowy XX wieku na współczesny język nowej elektroniki. Echa prac kompozytorów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia
przemykają tu obok inspiracji płynących z eksperymentalnych animacji lat 70. i 80.

Głosy prasy:
Interia.pl: „«Szum» to album, który pod względem nagromadzonych pomysłów, aranżacji i przykuwającego uwagę słuchacza subtelnego uroku, stawia Hatti Vatti na bardzo wysokiej pozycji wśród twórców elektroniki. Kaliński to artysta obdarzony niezwykle barwną wyobraźnią, którą potrafi przekłuć na niemal doskonałą muzyczną formę. 9/10”

Aktivist: „Krajobraz ambientem szkicowany, elektroniką odmalowywany, a muzyką filmową i neoklasyką utrwalany. Widok niesamowicie intymny, a jednocześnie bez reszty wciągający, a nieraz wręcz spektakularny. 4/5”

i-D/Vice: „Powraca z niezwykle ciekawym materiałem «Szum».”

Nowamuzyka.pl: „«Szum» to pozycja dla wymagającego, cierpliwego i poszukującego słuchacza.”

AxunArts: „«Szum» jest płytą, o której trudno będzie zapomnieć [...] Piękno i kwintesencja postmodernizmu. 4.5/6”

Noisey: „Kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset, miniatur układa się w jedną sensowną i logiczną całość. Trudną, skomplikowaną, ale oferującą niezliczoną ilość doznań. [...] Dziwne wydają się być te kompozycje ze swoją rytmiką i niecodzienną melodyką, ale ich siłą jest to, że za każdym razem odkrywa się w każdej z nich coś nowego. Kolejny świetny strzał od MOST, który powoli rozrasta się na potentata w swojej niszy. Niech będzie o tym głośno wszędzie, „Szum” niech zrobi hałas. A zrobi.”

Marek Horodniczy (Pegaz, Soundedit): „Pierwszorzędne pasaże ambientowe przetykane są misternie skonstruowanymi fakturami rytmicznymi i brzmieniami stylizowanymi na pionierskie lata electro-popu. 4,5/5”

Estrada i Studio: „Wszystko zostało ujęte w zgrabnej formie, która scala pojedyncze utwory, narzucając jednocześnie całości charakterystyczny dla Hatti Vatti elektroniczny sznyt.”

Gazeta Wyborcza (o koncertach): „Żywa perkusja, wyraziście brzmiąca gitara i wypełniająca pozostałą przestrzeń elektronika: to wszystko zabrzmiało bardzo mocno [...]”

The Quietus: „The record sees the producer combining a vast array of samples with his setup of hardware and other tools, creating a record that covers numerous sounds, operating at times between ambient and bass-heavy genres such as footwork and juke”

The Ransom Note: „Hatti Vatti is an underground hero amongst an intricate scene. A musican with fine tact and attention to detail.”

NADCHODZĄCE KONCERTY:
11.06 Sopot, Teatr na Plaży
06.07 Wiedeń, Cafe Tachles
07.07 Katowice, Tauron
13.07 Toruń, Alternatywna Scena Letnia w Toruniu
14.07 Bydgoszcz, Mózg
04.08 Praga, Cross Club
05.08 Wrocław, Nowe Horyzonty
12.08 Łowicz, Ł Festival

O ALBUMIE:

Album „SZUM” ukazał się nakładem wytwórni MOST Records. Dostępny jest na stronie internetowej www.mostrecords.co, www.prosto.pl, sklepach sieci Empik, wybranych sklepach muzycznych w Polsce, międzynarodowo w światowych sklepach
muzycznych takich jak Juno oraz na platformach streamingowych: Spotify, Apple Music, iTunes, Tidal, Google Play.

Hatti Vatti live band to Piotr Kaliński (gitara + elektronika), Paweł Stachowiak (Moog), Rafał Dutkiewicz (perkusja). Projekt „SZUM“ realizowany w ramach inicjatywy RE:VIVE, której celem jest łączenie potencjału współczesnych artystów z niezwykłymi zasobami archiwów dźwiękowych. Partnerami projektu są Narodowy Instytut Audiowizualny oraz holenderski instytut Sound & Vision.

Przesłuchaj album na YouTube: http://bit.ly/2njJcXB
Kup album 2LP winyl & CD: www.mostrecords.co
Hatti Vatti „SZUM“ – tracklista:

01. Math
02. Hikikomori
03. Warszawa
04. Haiku
05. Lai
06. Ruins
07. Hero:in
08. Kino
09. Halo
10. Sei
11. Unsafe
12. Canceled
13. Werk

O MOST Records:
MOST Records to nowe, elektroniczne wcielenie znanej, niezależnej wytwórni Prosto Label, do tej pory kojarzonej wyłącznie z hip-hopem. Wytwórnia MOST skupia się na
prezentowaniu najciekawszych zjawisk rodzimej sceny elektronicznej z potencjałem zaistnienia w szerokiej świadomości odbiorców zarówno w Polsce, jak i zagranicą. „SZUM” to trzeci album w katalogu wydawniczym wytwórni. Inauguruje on sezon wydawnictw zaplanowanych na 2017. Wśród przygotowywanych do wydania projektów znajdą się zarówno albumy, wydawnictwa kasetowe jak zaskakujące EP-ki.

www.mostrecords.co

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej