Going. | Everybody Street - Plac Defilad

Lato w mieście, miasto w lecie, czyli z Akademią Fotografii w wakacje nie będziecie się nudzić! Zapraszamy na organizowane w lipcu, sierpniu i we wrześniu, w ramach projektu Plac Defilad, spotkania, warsztaty, pokazy filmowe, wykłady. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Spędźcie z nami czas w plenerze, na leżaku, z czymś orzeźwiającym w ręku. Do zobaczenia na Placu!

"Everybody Street" / reż. Cheryl Dunn

Wprowadzenie do filmu wygłosi wykładowca Akademii Fotografii
Kuba Dąbrowski.

Bruce Davidson, Elliot Erwitt, Rebecca Lepkoff, Jill Freedman, Mary Ellen Mark, Jeff Mermelstein i Martha Cooper to ikony ulicznej fotografii, portretującej Nowy Jork i toczące się w nim życie. Cheryl Dunn, również znana fotografka uwieczniająca nowojorskie ulice, postanowiła zapytać w swym filmie gwiazdy nowojorskiej ulicznej fotografii o ich pasje, inspirację i metody pracy, a tym samym przedstawić historię miasta, które od lat tak silnie przyciąga i inspiruje wyobraźnię artystów. Utrwalając Nowy Jork w obiektywie udowadniają oni, że to, co robią jest prawdziwą sztuką, wymagającą odwagi, wytrwałości, oddania i poświęceń, pozbawioną banału, choć dziś już powoli ginącą w gąszczu łatwej i trywialnej fotografii cyfrowej.

Pokazując jak pracują i odnajdują obiekty swoich zdjęć Dunn składa tym samym hołd tej dziedzinie sztuki, która utrwalając ulotny moment życia Nowego Jorku, posiada niezwykle silną moc oddziaływania i przyciągania. O dobre zdjęcie tego typu bardzo trudno, bo trzeba nie tylko umieć odnaleźć energię, jaka kryje się w każdej nowojorskiej ulicy, lecz być również cierpliwym i otwartym na wszystko, co potencjalnie może się na niej zdarzyć.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej