Going. | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa - Cafe Kulturalna

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

22:00 | Sobota, 17 maja 2014

Cafe Kulturalna

Koncert

Free

Free

Koncert zamknięcia 11. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL :
WARSZAWSKA ORKIESTRA ROZRYWKOWA IM. I. KRENZA GRA ZAPPĘ ? po pokazie filmu "Zappa wraca na Sycylię" (pokaz w Kinotece, godz. 19:00) i ceremonii rozdania nagród festiwalu.

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY

Filmem zamknięcia tegorocznego festiwalu jest "Zappa wraca na Sycylię". To nie tylko osobisty portret legendarnej gwiazdy muzyki, widziany oczyma jego dzieci, ale też obraz świata, w którym przyszło mu żyć i tworzyć. O filmie: http://planetedocff.pl/2014/index.php?page=film&i=2768

Po pokazie odbędzie się koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im. I. Krenza, czyli nieformalnej i zmiennej konfiguracji postaci ściśle, luźno, bądź w ogóle nie związanych z wytwórnią Lado ABC. Tym razem zmierzy się z repertuarem Franka Zappy. Każdy z muzyków ma trochę inne spojrzenie na dorobek/fenomen tego artysty, w związku z czym wspólna płaszczyzna okazała się być dość zaskakująca. Aczkolwiek nie ma co zdradzać, gdyż to po prostu trzeba usłyszeć, tudzież zobaczyć. Wyznajmy jedynie, że skład instrumentalny będzie klasycznie przedejtisowy, gdzieś pomiędzy pierwszymi Mothers, a Roxy & Elsewhere. A co za tym idzie repertuar nie będzie miał szans wyjść poza lata siedemdziesiąte. Era MIDI pozostanie tylko cną przepowiednią, nie mającą szans krystalizacji w Polsce XXI wieku.


WARSZAWSKA ORKIESTRA ROZRYWKOWA IM. I. KRENZA W SKŁADZIE:

MICHAŁ BUNIO SKROK ? śpiew
OLAF DERIGLASOFF ? śpiew
MARCIN MASECKI ? klawisze, śpiew
TOMASZ DUDA ? saksofony, śpiew
MIŁOSZ PĘKALA ? wibrafon, perkusjonalia
BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI ? gitara
OLO WALICKI ? bas, kontrabas
MACIO MORETTI ? perkusja

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej