Going. | Artur Dutkiewicz Trio - 12on14 Jazz Club

Płyta „Traveller”, zawierająca w całości kompozycje Artura Dutkiewicza, jest wewnętrzną podróżą po różnych wzajemnie dopełniających się nastrojach, wyrażonych za pomocą dźwięków.
Duży ładunek emocjonalny ekspresyjnych wątków, elementy polskiej muzyki ludowej oraz world music łączą się tu z nastrojowością i głębią przekazu. Całość jest silnie osadzona w korzeniach improwizacji jazzowej.
Muzyka na płycie jest nie tylko echem licznych tournée artysty, ale przede wszystkim podróżą w głąb siebie, na najdłuższej drodze jaką jest droga z głowy do serca.
W nagraniu płyty wzięli udział Michał Barański – kontrabas i Łukasz Żyta – perkusja, znakomici muzycy, z którymi Artur Dutkiewicz współpracuje od wielu lat.

Artur Dutkiewicz - wybitny polski pianista jazzowy, nazywany „Ambasadorem jazzu” /Jazz Forum Magazine 12/2012/. Jest jednym najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych. W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach; od USA przez Europe? po Chiny i Australię.Tylko w maju 2017 r. Artur Dutkiewicz wystąpił w Kanadzie (Ottawa) USA (Nowy Jork) i Danii (Kopenhaga, Denmark Radio Concert Hall) a w lipcu w Paryżu na festiwalu „Chopin w Ogrodach Luksemburskich”.
Artur Dutkiewicz Trio to jeden z najlepszych polskich zespołów jazzowych, z wyrazistym i rozpoznawalnym stylem. Michał Barański i Łukasz Żyta to znakomici muzycy, z którymi pianista koncertuje na całym świecie.

▎ ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
Artur Dutkiewicz – fortepianMichał Barański – kontrabasŁukasz Żyta – perkusja
Sobota, 30.09.2017, godz. 20:30

▎BILETY
I pula (przedsprzedaż) – 60 PLN
II pula (w dniu koncertu) – 66 PLN

-------------------
12on14 Jazz Clubul. Noakowskiego 16, 00-666 Warszawa (https://goo.gl/maps/nfL2hRGQNbU2) www.12on14club.com

https://youtu.be/2FE2eAdKA_w - premiera, epka
https://youtu.be/kYO4dqWVhPE - wywiad
https://youtu.be/sCqNdTFkalA - koncert

https://youtu.be/E77vXPJHJrM - prana

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  jazzowy     pomoca     pianista     sercaw     premiera     polski     traveller     udzial     prana     trioartur     warszawa     danii     artur     glebia     dutkiewicza     perkusja     zespolow     osadzona     plyty     2030biletyi     latach     lipcu     plycie     krajach     wzajemnie     epkahttpsyoutubekyo4dqwvhpe     kontrabas     glab     noakowskiego     najlepszych     jork     trio