Going. | Paula i Karol - Plac Defilad

W ramach drugiego dnia targów Mustache Yard Sale vol. 11 odbędzie się koncert na schodach Teatru & Baru Studio. W przypadku deszczu koncert zostanie przeniesiony na godzinę 21.00 do Baru Studio.

Paula & Karol wdarli się przebojem na polską scenę folk popu przed pięcioma laty, z marszu zyskując miano pary dziwaków ? śpiewali po angielsku, grali na instrumentach, którymi nie posługiwali się (bynajmniej) z wirtuozerią, dawali koncerty w ogródkach i na chodnikach ? i szybko stali się pionierami rozrastającej się w Polsce sceny indie popowej.

Paula ? pół-Polka, pół-Kanadyjka i w 100% socjolożka ? i Karol ? muzyk z Warszawy ? poznali się i nim się zorientowali, już tworzyli muzykę; wpierw jako duet, potem z grupą zaprzyjaźnionych muzyków. Zespół ów, w skład którego wchodzą obecnie Christoph Graf Von Thun Und Hohenstein (instrumenty klawiszowe), Staszek Wróbel (perkusja), Krzysiek Pożarowski (gitara basowa) i Szymon Najder (gitara elektryczna), pomógł Pauli i Karolowi wykonać krok pomiędzy romantycznym folkiem a pop rockiem, nadając ich muzyce głębsze i bogatsze brzmienie. W minionych latach Paula i Karol koncertowali w Polsce ? trasa koncertowa z polską gwiazdą popu Brodką ? w Holandii (festiwal Eurosonic), na Ukrainie, we Francji, w Wielkiej Brytanii (trasa koncertowa i występ na festiwalu The Great Escape), w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie (na SXSW i Canadian Music Week). Regularnie występują też w Niemczech (w tym na festiwalu Reeperbahn), gdzie mieszka obecnie Paula. Czy coś zmieniło się przez wiele lat wspólnego grania? Oddajmy głos Pauli i Karolowi: ?Razem piszemy muzykę, rozmawiamy o życiu, staramy się, aby nasze piosenki były jak najbardziej osobiste. Od kilku lat gramy i koncertujemy z tą samą grupą ludzi, którzy stali się dla nas bliskimi przyjaciółmi. Bardzo silnie wpływają na to, co robimy i w jaki sposób postrzegamy muzykę?.

Po krótkiej przerwie, zespół szykuje się do wydania trzeciego studyjnego albumu noszącego tytuł Heartwash. Nowe piosenki zarejestrowano w Warszawie pod okiem sławnego (nominacja do nagrody Grammy) waszyngtońskiego producenta Ryana Hadlocka, a konieczne do tego fundusze zgromadzono dzięki finansowaniu społecznościowemu (kampania crowdfundingowa przeprowadzona na stronie Polakpotrafi.pl). Nowy materiał przesiąknięty jest radosną, nierzadko psychodeliczną energią charakterystyczną dla występów na żywo Pauli i Karola, a jednocześnie można w nim odnaleźć ślady pozostawione przez członków zespołu, którzy dołączyli do niego niedawno. Autorzy piosenek nie odeszli jednakże od popowej stylistyki, zapełniając album utworami, w których śpiewają o uczciwości, miłości, stracie i trudach. Tytułowy Heartwash to słowo wymyślone przez muzyków i oznaczające ?proces zmywania z siebie negatywnych doświadczeń, które przeszkadzają nam w wykonaniu kolejnego kroku, w pójściu naprzód?.
Wydanie nowego albumu Pauli i Karola zaplanowano na wrzesień 2014 roku.

Dyskografia:
2012 Whole Again (LADO ABC)
2010 Overshare (LADO ABC)
2009 Goodnight Warsaw (nakład własny)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej