Going. | Jesienna opowieść - Centrum Nauki Kopernik

?Jesienna opowieść? Erica Rohmera jest jak dobrze skomponowane wino, które odpręża umysł i pobudza apetyt. W bezpretensjonalny i dowcipny sposób mistrz francuskiego kina przedstawia świat czterdziesto- i pięćdziesięciolatków ? osób spełnionych zawodowo i doświadczonych, którzy w sferze uczuć pozostają jednak tak samo bezbronni i wrażliwi, jak pokolenie ich dorastających dzieci.

Właścicielce niewielkiej winnicy, Magali, doskwiera samotność. Jej najbliższa przyjaciółka, Isabelle, postanawia zamieścić w jej imieniu ? ale bez jej wiedzy ? ogłoszenie matrymonialne. W rolę swatki wciela się również była narzeczona syna Magali, co tym bardziej komplikuje życie miłosne wszystkich bohaterów intrygi.

SPOTKANIE PRZED FILMEM: Druga młodość czy kryzys wieku średniego? Jak korzystać z życia w jego drugiej połowie?

Gość: Agnieszka Wróblewska ? psychoterapeutka i trenerka, współzałożycielka ośrodka psychoterapeutyczno-szkoleniowego Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces. Prowadzi psychoterapię, grupy rozwojowe, szkoli i superwizuje terapeutów, a także pracuje z aktorami nad budowaniem postaci. Wraz z Tomaszem Teodorczykiem i stowarzyszeniem ?Film jeden, dwa? tworzy autorski program warsztatów dla scenarzystów.

Jesienna opowieść, reż .Eric Rohmer, Francja 1998

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej