Going. | Automelodi - Klubokawiarnia Chmury

Gwiazda tegorocznego Wave-Gotik-Treffen odwiedzi warszawską Pragę już 5 czerwca br.

Automelodi (CAN, Arnaud Lazlaud solo)
Automelodi to projekt, na czele którego stoi Xavier Paradis, znany również pod pseudonimem Arnaud Lazlaud. Xavier mieszka w Montrealu, gdzie od ponad dekady jest obecny na lokalnej scenie elektronicznej. Sam określa swój projekt jako "Impossible Folk Music". Jego twórczość jest połączeniem europejskiej muzyki elektronicznej lat 80. i 90. z nowoczesnym podejściem do produkcji oraz muzyki tanecznej i popu. Automelodi ma na swoim koncie dwa pełnowymiarowe albumy, z których ostatni to wydany w 2013 roku Surlendemains acides. Będzie to pierwszy występ tego projektu w Polsce.

SLPWK (PL)
czyli przedstawiciel rodzimej sceny industrial/coldwave. Jak twierdzą autorzy jednej z audycji radiowych jego muzyka jest "nader rzadką na rodzimym gruncie, suwerenną interpretacją cold wave". Tworzone przez SLPWK dźwięki są niezwykle kunsztowne pod względem realizacji, a brzmienia wprowadzają słuchacza w nastrój chłodu i monumentalizmu.
Warto dodać, że materiał został w całości skomponowany na sprzęcie z lat osiemdziesiątych, bez jakichkolwiek ingerencji komputerowych. Takie podejście do tworzonej muzyki w dzisiejszych czasach jest aktem sporej odwagi, która zaowocowała m.in coraz większą rozpoznawalnością nie tylko w Polsce (SLWPK ma na koncie remiks wydany w Japonii).
SLPWK dokona syntezy Industrialu/Techna/Darkwave w swoim 40-minutowym materiale zagranym w całości na żywo, przy udziale syntezatorów, automatu perkusyjnego i samplera.


Cat's Whiskers
Dwie dziewczyny z Łodzi zmieniające swoje sny o latach 80. w rzeczywistość. Do bladego świtu grają najlepsze hity końca XX wieku w klimatach od post punku przez cold wave, dark wave, goth, new wave aż po synth-pop.

Adam Drzewiecki
Warszawski promotor, organizuje koncerty w Chmurach i Eufemii, głównie w klimatach synthpop, cold wave, post punk, itp.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej