Going. | Spiral - Hydrozagadka

SPIRAL (post-rock, dream-pop)

ONEIRIC (prog-metal, alternative)

ODYSSEY (prog-metal, post-metal)

SPIRAL to polski zespół istniejący w świadomości słuchaczy w nurcie szeroko pojętej muzyki rockowej. W ich kompozycjach można usłyszeć fuzję takich gatunków muzycznych jak dream pop, post rock, post metal, trip hop czy ambient. Zespół ma na swoim koncie dwa wydawnictwa - "Urban Fable" (polska płyta roku w plebiscycie Antyradia) (2009) oraz wydany 1 kwietnia 2014 "Cloud Kingdoms".
Cloud Kingdoms został doceniony zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Singiel, którego premiera odbyła się 02.02.2014 zdobywa coraz szersze uznanie wśród recenzentów i licznej publiki Spirala.

Płyta "Cloud Kingdoms" zdobywa uznanie wśród fanów, a także krytyków muzycznych na całym świecie.
W Magazynie Gitarzysta płyta otrzymała wysoką ocenę 9/10.
Brytyjski magazyn Arctic Drones ocenił "Cloud Kingdoms" na 8.4/10,
W węgierskim serwisie holtkeltok.hu płyta otrzymała wysoką notę 85%, a w argentyńskim "proggresive y algo mas" 9/10.
Płyta Cloud Kingdoms została mianowana polską płytą roku 2015 wg 'Półki z vinylami', była regularnie zestawiana w top 10 najlepszych polskich płyt 2014 przez wiele magazynów.
Otrzymała także wyróżnienie do nagrody Złoty Werbel, za najlepsze Podkarpackie płyty. Została także doceniona przez It Djents, jako jedna z najlepszych z płyt 2014 w kategorii post rock.


ONEIRIC Zespół powstał w czerwcu 2012 roku. Do tego czasu, przez ponad 5 lat był to solowy projekt Tomasza Nowaka. W lutym i marcu 2013 nagraliśmy debiutancką EPkę "Oneiric", którą promowaliśmy na wielu koncertach, dzieląc scenę między innymi z Tides From Nebula, Disperse, Thesis, Spiral, Xposure, Sounds Like the End of the World, czy Besides. Po paru zmianach składu, zespół obecnie tworzy czterech muzyków pochodzących z różnych stron Polski, których łączy pasja i miłość do muzyki. Muzyki progresywnej, alternatywnej, metalowej, rockowej, ambientowej. A co potrafimy tworzyć z tej mieszanki inspiracji? Sprawdźcie sami.


ODYSSEY - Gramy od 2011 roku i nigdy nie narzucaliśmy sobie konkretnej estetyki. Nasze wcześniejsze kompozycje oscylowały wokół hard rocka i brzmień progresywnych. Po ubiegłorocznych zmianach personalnych zwróciliśmy się ku estetyce post-rockowej, w ramach której staramy się łączyć przestrzenne brzmienia z wyraźnym groove'm. Skupiliśmy się na graniu instrumentalnym, jednak nie wykluczamy dołączenia w przyszłości wokalu, który chcielibyśmy widzieć jako jeden z instrumentów tworzących naszą muzykę. Wciąż komponujemy, staramy się wyklarować styl, który będzie można określić jako ''w pełni nasz''. Wydaje się nam, że idzie to w dobrym kierunku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej