Going. | Osmędeusze - Prochownia Żoliborz

Trwa jedyny w tym mieście cykl spektakli na leżakach i w klimacie starej Warszawy. Odwiedziło nas już kilka tysięcy Widzów. Tym razem w z perspektywy leżaka będziecie mogli obserwować... wywoływanie duchów Powązek. Leżaki, zachód słońca, zimne napoje i podwórzowe ballady...

Czas trwania spektaklu:
60 minut

Spektakl "Osmędeusze" Teatru Pijana Sypialnia zdobył w tym sezonie najwyższe laury na prestiżowych festiwalach w całej Polsce m.in. Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim, Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju, Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

"OSMĘDEUSZE" MIRON BIAŁOSZEWSKI
Nie bez przyczyny Osmędeuszy nazywa się ?współczesnymi Dziadami?. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci
z przeszłości.

Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera - Sylwestra. Ale uwaga! Mówi się, że w okolicy zjawiła się Katakumbowa, czyli tajemnicza władczyni cmentarza.

Przedwojenna Warszawa opisana przez Mirona Białoszewskiego w Osmędeuszach tańczy i śpiewa. Świat złodziejaszków, handlarzy, artystów cyrkowych i żebraków jest niezwykle zaskakujący i zabawny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej