Going. | Anthony Chorale - Polonez

Anthony Chorale

19:00 | Niedziela, 18 maja 2014

Polonez

Koncert

Free

Free

Anthony Chorale zagra pod gołym niebem na Poznańskiej w ogródku Poloneza!

Anthony Chorale to projekt Oliviera Heima - kompozytora, gitarzysty oraz wokalisty, członka międzynarodowego tria tr?s.b.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Olivier jest z pochodzenia Holendrem, który dorastał w Luksemburgu. Olivier mieszka i działa muzycznie w Polsce od ponad 3 lat.
Jest laureatem:
- Fryderyka 2011 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku
- plebiscytu Ale Sztuka 2012
- Paszportu Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna

Olivier rozpoczął solową karierę pod nazwą Anthony Chorale w roku 2012, wydając debiutancki album The Eternal Now, na którym zgrabnie połączył gitarę akustyczną z wiolonczelą oraz charakterystycznym falsetem, uzyskując minimalistyczny i delikatny efekt.

Anthony Chorale szybko przeistoczył się w czteroosobowy skład z kolejnym wydawnictwem ? EP-ką Ambitions of the Son (2013). Zaczynając od prostych, intymnych kompozycji ze swojego pierwszego albumu Olivier pokazał prawdziwy potencjał w łączeniu różnorodnych brzmień instrumentów, czego wynikiem są lekkie, orzeźwiające i wpadające w ucho piosenki. EP-ka została wydana na winylu przez niezależne europejskie wydawnictwo Zozaya Records.

Zarówno szybki rozwój Anthony Chorale, jak i zdolność do eklektycznego komponowania zaowocowały włączeniem świeżego materiału z nadchodzącej długogrającej płyty do koncertów na żywo. Zainspirowany m.in. Kurtem Vile?em, Cassem McCombsem, Idiot Glee i Fleetwood Mac, Olivier wyznacza swojej muzyce nowy kierunek, przerzucając się na gitary elektryczne, kosmiczne syntezatory i eteryczne wokale. Nowy materiał został nagrany, zmiksowany i wyprodukowany przez Michała Kupicza oraz zmasterowany w Nowym Jorku przez nominowanego do Grammy Joego Lamberta (Deerhunter, Toro Y Moi, The National).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej