Going. | Śladami Bohemy Warszawskiej - Uniwersytet Warszawski

Śladami Bohemy Warszawskiej

13:00 | Sobota, 30 maja 2015

Uniwersytet Warszawski

Inne

Free

Free

Warszawa w dwudziestoleciu - ach, cóż to było za miasto! Rubaszny Franc Fiszer, legendarny Wieniawa, sarkastyczny Tuwim i śpiewający z balkonu hotelu Bristol, Jan Kiepura. Gdybyśmy znaleźli się teraz w Warszawie lat 20-tych, spostrzeglibyśmy że miasto jest wręcz pijane swoją wolnością (dosłownie i w przenośni).

Varsaviada NZS UW wraz z biurem WAWstep zaprasza Was na ostatni w tym roku akademickim spacer po Warszawie, uroczyście kończący naszą tegoroczną działalność. Z tej okazji na koniec spaceru odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą między innymi bilety do kina ILUZJON FILMOTEKI NARODOWEJ oraz płyty z polską muzyką z lat 20. i 30.!

Wybierzcie się więc z nami jeszcze raz w podróż śladami bohemy artystycznej dwudziestolecia międzywojennego, podczas której dowiecie się gdzie bywali wielcy poeci, aktorzy i pułkownicy, znani Wam ze szkolnych podręczników. Przekonacie się, że nasza stolica naprawdę zasługiwała na miano "Paryża północy", a okolice Kampusu Centralnego były warszawskim Montparnassem, który nigdy nie zasypiał.

Po spacerze odbędzie się projekcja "Pieśniarza Warszawy" - znakomitej komedii w reżyserii Michała Waszyńskiego, z Eugeniuszem Bodo w roli głównej. Film obejrzymy w sali 200 na kampusie centralnym Uniwersytetu Warszawskiego.


Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik Kamil Jodełko z biura WAWstep.

Serdecznie zapraszamy 30 maja o godzinie 13:00 lub o godzinie 15:30. Spacer rozpocznie się spod bramy głównej Uniwersytetu Warszawskiego.
Wstęp jak zawsze wolny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej