12on14 Jazz Club

Sprawdź wydarzenia

12on14 Jazz Club, Warszawa

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Warszawa, ul. Brzeska 18

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Piątek, 8 maja 2020, 10:00

  12on14 Jazz Club, Warszawa, od 10 zł

  Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu #jazzmoring, podczas którego zagra GonZone.Andrzej Gondek - gitaraOlaf Węgier - saksofonBłażej Chochorowski - gitara basowaDamian Niewiński - perkusjaStream z koncertu będzie dostępny na naszym kanale facebookowym 12on14 Jazz Club. Jeśli chcesz wesprzeć Artystów i organizatorów możesz to zrobić kupując symboliczny bilet.W ramach cyklu #jazzmorning, zapoczątkowanym w tym trudnym dla nas wszystkich czasie wróciliśmy do idei koncertów Live Stream bezpośrednio z klubu, z doskonałą jakością dźwięku i obrazu. Koncerty, planowane na poniedziałki i piątki, odbywają się w zamkniętym klubie, bez udziału publiczności.Inicjatywa #jazzmorning powstaje we współpracy ze STOART - Związek Artystów Wykonawców.

 • Koncert

  Jutro, 20:30

  12on14 Jazz Club, Warszawa, od 68 zł

  W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.- - - - - - - - Music of Billy Harper by Cyprian Baszyński QuintetCyprian Baszyński - trąbkaMaciej Kądziela - saksofon tenorowyMateusz Gawęda - pianoRoman Chraniuk - kontrabasAdam Zagórski - perkusja Billy Harper - urodził się w Houston w Teksasie. Zadebiutował w wieku… pięciu lat jako solista i śpiewak chóru. Dziewięć lat później utworzył swój pierwszy kwartet. Zdobył z wyróżnieniem dyplom w klasie saksofonu na North Texas State University. Od połowy lat 60., mieszkając w Nowym Jorku, nagrywał i koncertował z takimi muzykami, jak Gil Evans, Max Roach, Thad Jones, Mel Lewis, Lee Morgan czy Art Blakey and the Jazz Messengers. Od połowy lat 70. staje na czele własnych zespołów, lokujących go w czołówce przedstawicieli loft jazzu i tzw. new black tradition. Harper jest również cenionym wykładowcą. Grał w Polsce kilkukrotnie zarówno z własnymi projektami, jak i na zaproszenie Piotra Wojtasika. Z tym ostatnim zagrał na znakomitej wspólnej płycie „Quest”. W następnych latach tylko udowadniał, że jest jednym z ważniejszych saksofonistów jazzowych w historii. Rok 2010 zaowocował powstaniem zespołu, który składa się z samych gwiazd amerykańskiego jazzu — The Cookers.▎Środa 23.09.2020 | 20:30▎BILETYNormalny – 76 PLNUlgowy – 68 PLN✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.- - - - - - - - Cykl koncertów „Directed by Jazz” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Koncert

  Sobota, 26 września 2020, 16:00

  12on14 Jazz Club, Warszawa, od 50 zł

  Cykl koncertów on-line #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.- - - - - - - -Maksymilian Staniszewski - urodzony 03.04.1995 w Żarach. Uczęszczał do PSM I stopnia w Żarach w klasie fortepianu, studiował na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie kontrabasu jazzowego, aktualnie kształci się na Uniwersytecie Zielonogórkskim w Instytucie Muzyki. Multiinstrumentalista, na co dzień kontrabasista i basista. Były instruktor Żarskiego Domu Kultury, aktualnie nauczyciel gitary basowej w prywatnej szkole muzycznej Brał udział w festiwalach muzycznych takich jak Jazz Juniors czy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej. Kilkukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Założyciel i współtwórca wielu zespołów, muzyk sesyjny. Koncertował w takich miastach jak m. in : Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Olsztyn, Berlin, Cottbus, Zielona Góra, Bogatynia, Gorlitz Filip Gąsiorowski - urodzony 5 lipca 2001 w Zielonej Górze. Od 4 roku życia uczęszczał do prywatnej szkoły muzycznej oraz ukończył PSM I i II stopnia w Zielonej Górze w klasie fortepianu na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Aktualnie uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Zielonej Górze. Aktywnie udziela się artystycznie w środowisku akademickim w Zielonej Górze. Laureat festiwalu kompozytorskiego European Junior Original Concert w Atenach w 2015 roku. Uczestnik kilku konkursów pianistycznych m.in . w Gdańsku i Poznaniu. Współtwórca kilku zespołów prezentujących różne gatunki muzyczne. Przemysław Niemiec - lubuski perkusista aktywnie związany z zielonogórskim środowiskiem artystycznym. Jako członek Big Bandu Nowosolskiego współpracował z takimi muzykami jak Maciej Sikała, Piotr Baron czy Wojciech Karolak.Maksymilian Staniszewski TrioFilip Gąsiorowski - pianoMaksymilian Staniszewski - kontrabas Przemysław Niemiec - perkusja▎Sobota 26.09.2020 | 16:00▎BILETY: 50 PLN#jazzevening to z założenia cykl otwartych koncertów on-line. Jednak dzięki temu, że możliwe są już koncerty w przestrzeni klubowej, w sprzedaży są też bilety umożliwiające fizyczną obecność na koncertach. Jest to świetna okazja dla fanów muzyki na żywo, ponieważ ich ilość ograniczona jest do zaledwie 16 sztuk!Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).- - - - - - - - „Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci”

 • Koncert

  Niedziela, 27 września 2020, 16:00

  12on14 Jazz Club, Warszawa, od 50 zł

  Cykl koncertów on-line #jazzevening powstał w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. Każdy z koncertów będzie streamowany bezpłatnie na klubowym Facebooku, kanale YouTube oraz Vimeo.- - - - - - - -Shandy & Eva to akustyczny duet grający swoje piosenki autorskie. Shandy (Shandrelica Casper) to perkusistka, która pochodzi z wyspy Curacao na Karaibach, Eva (Ewa Żmijewska) to gitarzystka z Warszawy.Dziewczyny obydwie śpiewają i komponują, poznały się na wydziale wokalu w Los Angeles College of Music w Pasadenie gdzie zdobyły tytuł Associate Of Arts in Vocal Performance. Podczas studiów zaczęły wspólnie koncertować, a potem razem pisać muzykę. Następnie Shandrelica skończyła studia licencjackie w Los Angeles College of Music, a Ewa studiach magisterskie w California Institiute of the Arts.Duet koncertuje nie tylko w okolicach Los Angeles, ale też lubi bywać na Curacao lub w Polsce gdzie ma wielu słuchaczy. Muzyka Shandy & Eva mieści się w szeroko rozumianym gatunku pop/singer-songwriter, ale dziewczyny czerpią inspiracje z wielu innych stylów muzycznych jak jazz, latin, world music, czy country. Podczas swojej kilkuletniej kariery, Shandy & Eva zdążyły wystąpić z wieloma uznanymi muzykami, między innymi: Maciej Szczyciński (Michał Bajor, Lora Szafran, Monika Borzym), Darek Oleszkiewicz (Pat Metheny, Aga Zaryan, Anna Maria Jopek), Adam Levy (Norah Jones, Tracy Chapman, Meshell Ndegeocello). https://shandyandeva.com/ Shandy & EvaEwa Żmijewska (Eva) - wokalShandrelica Casper (Shandy) - perkusja, wokalMaciej Szczyciński - gitara basowaKrzysztof Pawłocki - gitara elektryczna▎Niedziela 27.09.2020 | 16:00▎BILETY: 50 PLN#jazzevening to z założenia cykl otwartych koncertów on-line. Jednak dzięki temu, że możliwe są już koncerty w przestrzeni klubowej, w sprzedaży są też bilety umożliwiające fizyczną obecność na koncertach. Jest to świetna okazja dla fanów muzyki na żywo, ponieważ ich ilość ograniczona jest do zaledwie 16 sztuk!Wszystkie koncerty odbywają się zgodnie z wytycznymi obowiązującymi w trakcie epidemii wirusa SARS-Co-V-2 określonymi przez MKiND. Przed wejściem na koncert konieczne będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).- - - - - - - - „Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci”