Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Arena Ursynów

Sprawdź wydarzenia

Arena Ursynów, Warszawa

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Warszawa, Rotmistrza Witolda Pileckiego 122

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Sobota, 19 lutego 2022, 18:00

  Arena Ursynów, Warszawa, od 109 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]Międzynarodowa sensacja – FOREVER TANGO Luisa Bravo*Zmysłowe i wyrafinowane tango to świat, w którym wszystko można powiedzieć jednym ruchem nogi, jednym szarpnięciem ręki.*Forever Tango w reżyserii Luisa Bravo uznane zostało za najlepszy musical koncertowy przez Bay Area Theatre Critics Circle w San Francisco. Widowisko zostało także nagrodzone w roku 1996 prestiżowym wyróżnieniem Simpatia na festiwalu Spoleto we Włoszech, a w Theatre on the Square prezentowane było bez przerwy przez 92 tygodnie, wracając tam również przez następne sezony. Spektakl w 1997 roku zadebiutował na Brodway'u, gdzie grany był przez kilkanaście miesięcy. Od tamtej pory wracał do Nowego Jorku już trzy razy.Na scenie pojawią się światowej sławy tancerze tanga z Argentyny, wokalista i zespół muzyczny wykorzystujący charakterystyczne dla gatunku instrumenty takie jak bandoneon. Prezentowane przy oryginalnej i tradycyjnej muzyce tańce są wynikiem współpracy tancerzy z reżyserem Luisem Bravo, który mówi: *„Tango, to uczucie, że tańczysz historię, która opowiadasz w kilka minut. To taniec namiętny i melancholijny, czuły i jednocześnie gwałtowny. Tańczysz go z kimś, ale jest jednocześnie twoim wewnętrznym przeżyciem. Tango to coś więcej niż taniec, muzyka, dramat, kultura, to sposób na życie."*Forever Tango opowiada historię narodzin tanga w Argentynie w XIX wieku, do której przybyły tysiące ludzi, porzuciwszy rozpadającą się Europę. Emigranci do Ameryki Południowej odnajdywali się w szemranych przybytkach na narożnikach zatłoczonych ulic. Tango narodziło się w ich samotności i gwałtownej egzystencji.Pierwotnie odrzucone przez argentyńskie społeczeństwo jako nieprzyzwoite, tango stało się nocnym szaleństwem wyższych klas Paryża. Szybko rozprzestrzenaiło się w Europie i Ameryce i ostatecznie stało się najbardziej znanym symbolem Argentyny.Reżyser widowiska - Luis Bravo - to światowej klasy wiolonczelista, którego wybitne osiągnięcia obejmują występy w Los Angeles Philharmonic, Colon Theatre Opera House, Buenos Aires Philharmonic i innych prestiżowych zespołach na całym świecie.W skład zespołu wchodzą Argemira Affonso (kostiumy), Luis Bravo (oświetlenie), Mike Miller (dźwięk) i Jean-Luc Don Vito (makijaż) i Víctor Lavallén (dyrektor muzyczny/aranżer i kompozytor części muzyki).*„Zmysłowa, uwodzicielska przyjemność.”* **USA Today** *„Wieczór czystej przyjemności! Zmysłowy, elegancki, olśniewający!”* **The New York Daily News**

 • Koncert

  Niedziela, 6 marca 2022, 18:00

  Arena Ursynów, Warszawa, od 180 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]Queen Machine – jeden z najlepszych tribute bandów w Europie – niebawem po raz drugi wystąpi w Polsce.Napisać, że trasa w Polsce w marcu 2020 roku była udana, to nic nie napisać. To było istne szaleństwo na scenie i widowni. Nie wierzysz? Zapytaj tych, którzy już ten koncert widzieli. Ty razem nie czekaj z zakupem biletu. W tym wydarzeniu trzeba uczestniczyć.Queen Machine to prawdziwa rockowa machina o światowej już renomie, wciągająca z ogromną siłą w świat gigantów muzyki XX wieku – zespołu QUEEN. Od momentu powstania w 2008 roku Queen Machine zebrał ogromną rzeszę fanów i nie bez powodu został okrzyknięty jednym z najlepszych europejskich tribute bandów oraz… jednym z najpopularniejszych zespołów w Danii. Muzycy mają na swoim koncie zarówno wyprzedane trasy indywidualne, jak i koncerty w ramach gromadzących wielotysięczne tłumy festiwali, między innymi w USA, Szwecji, Norwegii czy Niemczech. Ponadto zespół regularnie współtworzy unikalne i prestiżowe projekty muzyczne, występując z udziałem The National Symphony Orchestra of London oraz śpiewaczką operową Louise Fribo czy Kerry Ellis – odtwórczynią jednej z głównych ról w musicalu „We will rock you”, regularnie koncertującą też z Brianem Mayem. W trakcie olśniewająco barwnego widowiska wcielający się w postać Freddiego Mercury’ego lider bandu wyjątkowo autentycznie oddaje energię, magnetyzm i sceniczną charyzmę legendarnego wokalisty, a towarzyszący mu muzycy z wirtuozerią i precyzją odtwarzają brzmienie gitary Briana Maya, basu Johna Deacona i perkusji Rogera Taylora. Każdy z koncertów Queen Machine to pełne rozmachu show, porywające do doskonałej zabawy w rytm rockowych hitów jak „I want to break free”, ale też oddające hołd legendzie QUEEN za sprawą poruszających interpretacji ballad czy monumentalnych kompozycji: „Love of my Life”, „Bohemian Rhapsody” i wielu innych niezapomnianych utworów.

 • Koncert
  Classics
  Pop
  Pod dachem

  Sobota, 2 kwietnia 2022, 18:00

  Arena Ursynów, Warszawa, od 170 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]THE ROCKET MAN - A Tribute to Sir Elton JohnSir Elton John w 2018 roku oficjalnie pożegnał się z fanami, wyruszając w wieńczącą 50 lat kariery estradowej trasę koncertową. Na szczęście jednak o jego osobie i muzyce nie pozwalają nam zapomnieć nie tylko albumy, archiwalne nagrania czy doskonały film, poświęcony życiu i twórczości gwiazdora: już wkrótce bowiem muzyka Eltona Johna ponownie zabrzmi na żywo w fantastycznym wykonaniu! Podczas tego doskonałego tribute show w postać legendarnego Eltona Johna wcieli się Jimmy Love – artysta będący prawdziwym wulkanem energii. Nikt tak jak on nie potrafi w pełni oddać charakteru ekscentrycznej i barwnej postaci Eltona Johna z niespotykanym dotąd wigorem, charyzmą i autentycznością.Jimmy’emu towarzyszyć będzie wyśmienity band, który zabierze Was w muzyczną podróż po „Yellow Brick Road”, brawurowo wykonując największe hity Eltona Johna, takie jak „Crocodile Rock” i „Philadelphia Freedom”, a także ponadczasowo piękne ballady: „Your Song” czy „I Guess That’s Why They Call It The Blues”.Olśniewające kostiumy, fantastyczny wokal, porywające solówki fortepianowe i przede wszystkim niepowtarzalną magię koncertów Eltona Johna – to wszystko odnajdziecie w „The Rocket Man”.

 • Koncert
  Classics
  Pop
  Zagraniczne

  Sobota, 30 kwietnia 2022, 18:00

  Arena Ursynów, Warszawa, od 180 zł

  [BLACK WEEKEND! -30% Z KODEM: VIVABW]“FASTLOVE” to zapierające dech w piersiach, dostarczające całej gamy wzruszeń oraz dobrej zabawy i wyprodukowane z niespotykanym rozmachem widowisko oddające hołd życiu i twórczości George’a Michaela. Jego premiera miała miejsce w 2017 roku. Od tego czasu zagranych zostało już ponad 250 koncertów na całym świecie. Przedsięwzięcie od początku było skazane na sukces za sprawą postaci Andrew Browninga – odtwórcy roli George’a Michaela, wcielającego się w postać gwiazdy z niezwykłą autentycznością, oddającego charyzmę legendarnego piosenkarza za sprawą swojego wyjątkowego podobieństwa do George’a zarówno pod względem fizycznym, jak i wokalnym. To właśnie z powodu tego łudzącego podobieństwa w 2006 roku Andrew został zaproszony do wzięcia udziału w teledysku do utworu “As”, w którym wystąpił u boku zdobywczyni Grammy Award, soulowej piosenkarki Mary J Blige oraz samego George’a Michaela.Ta współpraca otworzyła przyniosła mu rozpoznawalność, która ostatecznie doprowadziła do współpracy z Jamesem Taylorem – twórcą i producentem “FASTLOVE”. Ponadto “FASTLOVE” współtworzy obsada wokalistów, tancerzy, band oraz zespół artystów, którzy razem niestrudzenie pracowali nad tym, by wykreować autentyczny dźwięk oraz porywającą oprawę wizualną, przenoszącą w świat muzyki byłego lidera Wham! “FASTLOVE” podbija serca fanów na wszystkich kontynentach, zdobywając entuzjastyczne recenzje oraz uznanie publiczności, a show pozostaje w ciągłej trasie, po raz kolejny już objeżdzając świat. W 2020 roku Fastlove po raz pierwszy zawita do Polski i z pewnością będzie to muzyczne wydarzenie, którego żaden fan George’a Michaela nie powinien przegapić.