Aula UMK

Sprawdź wydarzenia

Aula UMK, Toruń

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Toruń, Gagarina 11

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Sobota, 7 grudnia 2019, 17:30

  Aula UMK, Toruń, od 70 zł

  XVIII UniwersyteckiKoncert Charytatywny„JESTEŚMY RAZEM”NATALIA KUKULSKA AKUSTYCZNIE7.12.2019 AULA UMK, GODZ. 18:00Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Aleksandry Rutkowskiej, ciężko poszkodowanej w tragicznym wypadku samochodowym, który zdarzył się w kwietniu br.
Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Autorka tekstów i współautorka muzyki. W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą w tym roku nagrodzony został akustyczny album "Szukaj w snach", nagrany wraz z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim. Ostatni album Artystki – "Halo tu Ziemia" to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podąża swoją odważną drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.
Koncertem tym społeczność Uniwersytetu zamierza okazać solidarność studentce – Aleksandrze Rutkowskiej, tragicznie poszkodowanej w wypadku samochodowym (niezawinionym przez kierowcę auta, w którym jechała). W wyniku tego zdarzenia życie straciła jej ukochana mama, a pozostali pasażerowie z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Olę, w stanie krytycznym, przyjął Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela. Uratowanie jej życia graniczyło z cudem. Na szczęście trafiła w ręce znakomitych lekarzy i oddanych pielęgniarek. Czeka ją jednak długotrwałe leczenie, dwie skomplikowane operacje, niełatwy okres rehabilitacji i z dużym prawdopodobieństwem wózek inwalidzki. Mogłoby się wydawać, że wszystkie te dramatyczne wydarzenia sprawią, iż Ola straci nadzieję na lepsze jutro. Okazała jednak niezwykły heroizm i ogromną siłę ducha. Przebywając w szpitalach zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Przystąpiła na studia II stopnia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania naszego Uniwersytetu. Ola marzy o powrocie do sprawności, chociaż zdaje sobie sprawę, że już nie wystąpi, tak jak wcześniej, w bydgoskim zespole tańca. Szuka nadziei w płynących ze świata informacjach o coraz bardziej zaawansowanych metodach leczenia skutków przerwania rdzenia kręgowego. Świat daje jej tę nadzieję. Na przeszkodzie stają jednak ograniczenia materialne. 
Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc w postaci udziału w licytacjach i wpłat na konto Fundacji Amicus Universitatis Nicolai Copernici (ul. Gagarina 37, 87-100 Toruń):56 1140 2017 0000 4502 0345 2695z dopiskiem: dla Aleksandry Rutkowskiej.
Fundacja także będzie gromadziła przeznaczone na ten cel fundusze z 1% podatku dochodowego. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie Oli również tą drogą. Wystarczy wskazanie w zeznaniu podatkowym:KRS Fundacji: 0000027675 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisanie – dla Aleksandry Rutkowskiej.bilety: 70 zł do 1 grudnia, 80 zł od 1 grudnia

 • Koncert

  Wtorek, 28 stycznia 2020, 18:00

  Aula UMK, Toruń, od 139 zł

  PINK FLOYD HISTORY to głęboko poruszające show, przenoszące publiczność w magiczną podróż w czasie: w wędrówkę przez ponad 50 lat historii jednego z najwybitniejszych zespołów w dziejach rocka – Pink Floyd.Koncert Pink Floyd History odtwarza muzyczną drogę legendarnego zespołu: od psychodelicznych brzmień z początków kariery aż po utwory z nurtu rocka progresywnego. Dźwiękom nieodłącznie towarzyszy niesamowita oprawa wizualna, potęgująca wyjątkową atmosferę muzyki Pink Floydów. Składają się na nią porywająca gra świateł, hipnotyzujące projekcje i mapping, a całość ilustruje artystyczne idee, jakie przyświecały różnym etapom twórczości zespołu.Pink Floyd History, okrzyknięty jednym z najlepszych tribute bandów, już niebawem po raz pierwszy zagości w Polsce, prezentując pełne emocji wydarzenie, które z pewnością nie tylko warto zobaczyć i usłyszeć, ale którego też przede wszystkim warto doświadczyć. Godzina wydarzenia: 19:00Otwarcie bram: 18:00

 • Koncert

  Niedziela, 15 września 2019, 08:00

  Aula UMK, Toruń, TBA

  Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Stare Dobre Małżeństwo regularnie zapełnia największe i najbardziej prestiżowe sale koncertowe w kraju. Publiczność zespołu dojrzewając z nim, podąża wiernie jego śladem, co stanowi wartość najwyższą z możliwych.

 • Koncert

  Sobota, 27 kwietnia 2019, 20:00

  Aula UMK, Toruń, TBA

  Tu kupisz bilety: http://bit.ly/PIAF_the_show---Po ogromnym sukcesie, na całym świecie i ponad 300 występach Piaf Le Spectacle / Piaf the Show ponownie w Polsce! Zobacz na żywo światowej sławy musical przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin wybitnej, francuskiej artystki EDITH PIAF.W tytułową rolę ponownie wcieli się zjawiskowa wokalistka Anne Carrere lubiana i oklaskiwana w Polsce.Dwuczęściowy musical przenosi widzów w niepowtarzalny klimat Paryża i Montmartre z czasów „La Vie En Rose”. Przedstawia życie i twórczość legendarnej piosenkarki, od początków jej kariery, aż po największe sukcesy. W programie znalazło się 20 piosenek, w tym najsłynniejsze jak: „La Vie en Rose”, „Hymne a L’Amour”,„La Foule”, „Paris”, „L'Accordéoniste”, „Milord” i legendarnym „Non, Je ne Regrette Rien”. W rolę Edith Piaf wciela się uwielbiana na całym świecie Anne Carrere, która brawurowo wykonuje utwory Piaf, podbijając serca rosnącej grupy fanów. O jej roli w spektaklu, przyjaciółka Piaf z lat młodości – Germaine Ricord powiedziała, że „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery”. Anne Carrere na scenie występuje z 4-osobowy zespołem, w bogatej oprawie wizualne, z niepublikowanymi zdjęciami Piaf w tle.Od chwil premiery Piaf! The Show obejrzało ponad milion widzów w 50 krajach. Musical wystawiono w najsłynniejszych salach koncertowych na świecie, na czele z nowojorską Carnegie Hall, czy paryską Olympią, wyprzedając je do ostatniego miejsca.Uhonorowany licznym nagrodami ministra Kultury Francji, doczekał się nie tylko wydawnictwa płytowego, ale również wersji DVD. W Polsce gościł już 3 razy, wyprzedając kilkakrotnie sale w Warszawie, Gdańsku, Szczecinie czy Poznaniu.Zobacz fragment widowiska:Zobacz fragment widowiska:https://www.youtube.com/watch?v=GuxAeSihdgshttps://www.youtube.com/watch?v=j8id4gtRbuMhttps://www.youtube.com/watch?v=PKxoh5_p0UgBilety kupisz tutaj: http://bit.ly/PIAF_the_show i na www.ticketmaster.pl, oraz w sieciach Empik i MediaMarkt PolskaTrasa Piaf! The Show w Polsce:26 kwietnia – Łódź, Wytwórnia 27 kwietnia – Toruń, Aula UMK 28 kwietnia – Kraków, Centrum Kongresowe ICE 30 kwietnia – Gdańsk, Filharmonia Bałtycka1 maja – Warszawa, Teatr Roma2 maja – Lublin, Centrum Spotkania KulturOrganizator: Good Walk