Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Centrum Reanimacji Kultury

Sprawdź wydarzenia

Centrum Reanimacji Kultury, Reszel

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Nigdziebądź, Jagiellończyka 10c/d

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Piątek, 15 listopada 2019, 19:00

  Centrum Reanimacji Kultury, Reszel, 25/35 zł

  To wyjątkowe, bezprecedensowe wydarzenie. Jedni i drudzy po raz pierwszy ruszą w trasę. Warmińskie składy jadą szerzyć żywioły, których nie da się zawrzeć na kawałku plastiku. Przyjdź i zobacz, nie masz wyboru. Zagrają:KRZTAMathcore, sludge, noise plus bulgot warmińskich bagien. KRZTA to sensacyjne i energiczne trio z Olsztyna. Mają na koncie świetnie przyjęty debiut płytowy wydany przez Green Lungs Records. Grali z: Raketkanon, Mentor, Downfall of Gaia.FFO: Converge, Cult of Luna, Nails.https://krzta.bandcamp.com/(live in Gdańsk, cały koncert) https://www.youtube.com/watch?v=8x4hUNLRJlcGORYCZ2 listopada 2018, po dwóch latach muzycznych poszukiwań, Gorycz wydała w Pagan Records swój debiutancki album “Piach” niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Na pokładzie muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon.FFO: Kobong, Inter Arma, Neurosis, Deathspell Omega, Kriegsmaschinehttps://www.facebook.com/goryczolsztyn/“Piach” (pełen streaming): https://youtu.be/c_douZR1r5IBilety:https://ticketos.pl/event/2332/krzta-goryczy-wroclaw25 PLN (pierwsza pula promocyjna do wyczerpania zapasów)35 PLN (druga pula)Na koncerty zaprasza NO FUN BOOKING.

 • Koncert

  Poniedziałek, 30 marca 2020, 19:00

  Centrum Reanimacji Kultury, Reszel, 65/75 zł

  M.A.D. Tourbooking, Core-poration & Behind The Mountain Records prezentują: Full of HellPRIMITIVE MANEYE FLYSBilety: 65 PLN - przedsprzedaż, 75 PLN - w dniu koncertudrzwi: 19.00, start: 19.30Opisy:FULL OF HELL [harsh grinding death]Wiele zespołów próbuje, z różnym powodzeniem, zbliżyć się do granicy muzycznego ekstremum. Dekadę temu pojawiła się grupa, która tę granicę wyznaczyła i nie wielu innym artystom udaje się ją przesunąć dalej. Mowa o Full of Hell. Amerykanie pokazują, że można jeszcze mroczniej, jeszcze szybciej, jeszcze brutalniej, jeszcze bezwględniej. Ich recepta na dźwiękową eksterminację to zmieszany hardcore punk, d-beat, grind i death metal podlany warstwą harsh noise'u. Licznymi kolaboracjami z takimi artystami jak Merzbow czy The Body, ukazują swą nietuzinkowość i wyjątkowość. We Wrocławiu będą promować "Weeping Choir", ostatni album nagrany pod okiem żyjącej legendy - Kurt'a Ballou.PRIMITIVE MAN [death sludge]Nazwa tego składu mówi wiele o ich twórczości – prymitywnej i pozbawionej niepotrzebnych ozdobników. Obślizgły sludge, niszczycielski death metal oraz doom metalowe riffy składają się na dźwięki wyjęte wprost z jaskini Lascaux. Primitive Man to światowa czołówka BARDZO ciężkiego grania, które przygniata słuchacza i tworzy na sali koncertowej klimat rodem z Prypeci '86. Reprezentanci Relapse Records redefiniują aktualny koncept muzyki metalowej, opisujący ludzkość opętaną wszechobecnym konsumpcjonizmem, dążącą do samozagłady. To pierwotna i dzika siła, która na koncercie robi ogromne wrażenie.EYE FLYS [noise rock]Najmłodsza i jednocześnie „najlżejsza” grupa z całego zestawienia. Nie dajcie się jednak zwieźć pozorom, bo mając w składzie gitarzystę Full of Hell nie sposób grać łatwej i przyjemnej muzyki dla niedzielnych słuchaczy. Na debiutanckim albumie "Context" zaprezentowali światu sześć zwartych, krótkich kompozycji ukazujących świeże oblicze noise rock'a. Będzie to doskonały aperitif przed soniczną zagładą, która czeka nas tego wieczoru.

 • Koncert

  Sobota, 29 czerwca 2019, 19:00

  Centrum Reanimacji Kultury, Reszel, TBA

  Core-poration zaprasza na koncertVICTIMS d-beat punk/hc (Szwecja)The Dog hc (Polska)Zatrata death metal/punk (Polska)+ 1 band TBA29 czerwca (sobota) 2019, CRKInformacje o biletach podamy wkrótce. Opisy:VICTIMS - d-beat punk (Sztokholm)Szwecja to wyjątkowe miejsce. Ilość kapel, które wypluła ze swoich trzewi, a które zmieniały oblicza gatunków muzycznych jest imponująca. Jednym z takich zespołów jest VICTIMS, który przyjedzie do Wrocławia, aby w czerwcową sobotę udowodnić, że w klimatach d-beat'owych cały czas stoją na podium i nigdzie się z niego nie wybierają. Obok Wolfbrigade, to chyba najmocniejszy skład, który w Skandynawii przetarł szlak, którym podążali kiedyś Discharge zasłuchani w twórczość Motorhead. Ten punk ma motorykę jak żaden inny. Jesteśmy przekonani, że ten letni wieczór zapadnie wszystkim w pamięć na długo. THE DOG - hardcore (Wrocław)Lokalnej publiczności nie trzeba tego zespołu zbytnio przedstawiać, lecz kilku przyjezdnych niech to przeczyta. The Dog to starzy wyjadacze, mający za sobą dziesiątki koncertów tak na rodzimym poletku jak i za granicą naszego państwa. Ich przepis na muzykę to przecięcie klasycznego (nowojorskiego) hardcore punk'u z powerviolence i takie zestawienie zjednało im całkiem sporą grupę oddanych fanów. Zeszłorocznym LP "I Am You" zebrali ogrom dobrych lub bardzo dobrych recenzji i tylko potwierdzili swoją pozycję na scenie.ZATRATA - death metal/crust (Wrocław)Zespół wylazł z wrocławskiej piwnicy dosyć niedawno, lecz powiedzenie, że to amatorzy byłoby sporym nadużyciem. Chłopaki zaprawiani w bojach dzięki udzielaniu się w takich składach jak Infekcja, Stregesti, Magog czy Lifephobia, postanowili pohałasować nieco na "szwedzką" modłę, lecz ciut inną niż Victims. Muzyka Zatraty to brudny death metal na punk/crustowych fundamentach. Na żywo sprawdza się to bardzo dobrze, co mogą potwierdzić bywalcy Outside Fest, na którym Zatrata rozbiła bank swoim występem. Niedawno ukazało się debiutanckie demo tej załogi.

 • Koncert

  Wtorek, 23 czerwca 2020, 20:00

  Centrum Reanimacji Kultury, Reszel, TBA

  Core-poration i Mad&Loud zapraszają na koncert HARDCORESubzero (Official band page)ADDITIONAL TIME+ supportOpisy:SUBZERO (hardcore, Nowy Jork)Absolutna klasyka NYHC. Zespół powstał w 1989 r. z inicjatywy gitarzysty Richa Kennona z Breakdown i perkusisty Jima Eatona z Up Front. Chwilę później do składu dołączyli wokalista Lou Di Bella i basista Larry Susi. Lou przez wiele lat zmagał się z rakiem (białaczką), z czego wyszedł obronną ręką. Dwie LP, które nagrali (Happiness Without Peace i Suffering of Man) stały się klasykami, oprócz nich nagrali kilka EP i demówek. Ten koncert to czwarte podejście ekipy Core-poration do ich przyjęcia we Wrocławiu (mieli tu grać w 2003, 2006, 2014, jednak odwoływali koncerty m.in. z powodu choroby Lou). Czy tym razem się uda? ADDITIONAL TIME (hardcore, Niemcy)https://www.facebook.com/additionaltime/Powstali w 2011 r. w Saarlouis w południowo-zachodnich Niemczech. Nagrali s/t EP w 2011, następnie splita z Human Animal w 2014 oraz LP Wolves Amongst Sheep w 2016. Grali z trasy z takimi zespołami, jak Terror, Strife, Expire, Warhound, World Of Pain, a także byli częścią Rebellion Tour w 2015 obok m.in. Madballa. Nagrania wydawali w Dead Serious Recordings i Demons Run Amok Entertainment. Ich koncerty charakteryzuje duży ładunek surowej, agresywnej energii.Kiedy: 23 czerwca 2020Miejsce: Centrum Reanimacji Kultury, Kazimierza Jagiellończyka 10c/d