CKS Mrowisko

Sprawdź wydarzenia

CKS Mrowisko, Gliwice

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Gliwice, Pszczyńska 85

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Sobota, 23 listopada 2019, 18:00

  CKS Mrowisko, Gliwice, od 80 zł

  W dniu 23 listopada na scenie Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej wystąpi wybitna indywidualność polskiej sceny muzycznej - poeta, autor tekstów, kompozytor, piosenkarz i gitarzysta, lider grupy Pod Budą, felietonista, twórca utworów do filmów i spektakli teatralnych, laureat wielu nagród i wyróżnień oraz odznaczeń państwowych, Andrzej Sikorowski.Bilety Online: 80 złBilety Stacjonarnie: salony Empik w całej Polsce.⚠️ UWAGA! SALA MA OGRANICZONĄ POJEMNOŚĆ, BARDZO PROSIMY O NIEZWLEKANIE Z ZAKUPEM BILETÓW⚠️Rok 2019 jest szczególny w biografii tego Artysty. Będzie obchodził piękny jubileusz siedemdziesiątych urodzin. Za nim już prawie 50 lat pracy artystycznej, a od ponad 40 lat jest na scenie z grupą Pod Budą. 40 lat temu otrzymał wyróżnienie na festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a 30 lat temu na Sopot Festival '89.Nagrywał płyty z grupą Pod Budą oraz solowe, ale także z córką Mają Sikorowską, czy też z Grzegorzem Turnauem.Z udziałem kilkuosobowego zespołu muzycznego, w tym córki Mai, ANDRZEJ SIKOROWSKI wykona swoje największe przeboje, w tym z repertuary grupy „Pod Budą”.To będzie absolutnie zachwycający koncert!

 • Koncert

  Niedziela, 1 grudnia 2019, 18:00

  CKS Mrowisko, Gliwice, od 0 zł

  Zapraszamy na emocjonujący koncert Marek Dyjak który odbędzie się 1.12.2019 w Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej.Start: 18:00Koncert: 19:00Gdzie: Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki ŚląskiejBilety Online: 70 zł dostępne w Going.Bilety Stacjonarnie: salony empik w całej Polsce.⚠️ UWAGA! SALA MA OGRANICZONĄ POJEMNOŚĆ, BARDZO PROSIMY O NIEZWLEKANIE Z ZAKUPEM BILETÓW⚠️---------------------------------------------------------------------------------Sam siebie nazywa barowym grajkiem. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak - mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł.Nie każdemu odpowiada styl bycia Dyjaka, choć od jedenastu lat nie pije i walczy to wciąż pozostaje sobą - i na tym polega jego niezwykły fenomen, który przyciąga koneserów dobrej muzyki. Bywały w jego karierze momenty, w których muzyk mógł iść za ciosem - wbić się na potocznie zwany "artystyczny świecznik". Wolał jednak iść własną drogą, nie zawsze łatwą lecz kierowaną przez siebie samego, nie oddał swojej kariery w cudze ręce. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę - Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których - jak mówią sami fani - jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem - ocenia Jan Wołek.

 • Koncert

  Czwartek, 6 lutego 2020, 19:00

  CKS Mrowisko, Gliwice, od 60 zł

  Serdecznie zapraszamy na emocjonujący koncert Mikromusic (trio) który odbędzie się 6.02.2020 w Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki ŚląskiejStart: 19:00Koncert: 20:00Gdzie: Mrowisko. Centrum Kultury Studenckiej Politechniki ŚląskiejBilety Online: 60/70 zł dostępne w Going. Bilety Stacjonarnie: salony empik w całej Polsce.⚠️ UWAGA! SALA MA OGRANICZONĄ POJEMNOŚĆ, BARDZO PROSIMY O NIEZWLEKANIE Z ZAKUPEM BILETÓW⚠️-----------------------------------------------------------------------------------------Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej - „Fryderyków" w kategorii Alternatywna Płyta Roku. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce" oraz wyprzedane sale koncertowe plasują Mikromusic w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019. W Gliwicach zespół wystąpi w składzie Acoustic Trio.

 • Koncert

  Niedziela, 26 kwietnia 2020, 18:00

  CKS Mrowisko, Gliwice, od 49 zł

  Magdalena Kumorek & Tubis Trio - KOMEDA / PERSPEKTYWA NOVA, to wspólne muzyczne poszukiwania nowych wersji popularnych i lubianych piosenek Krzysztofa Komedy.Niepowtarzalne "Tubisowe" radosne brzmienie, duża doza zabawy formą i melodią Komedowych piosenek, a także świetne teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Magdaleny Kumorek, to ciekawa, niebanalna propozycja rzucająca nowe światło na twórczość Komedy w 50 rocznice jego śmierci.Magdalena Kumorek - szerszej publiczności znana z filmów "Poranek kojota", "Układ zamknięty" czy serialu "Przepis na życie"- wnosi tutaj wrażliwość na synergię słowa i melodii w piosence. Wokalny warsztat aktorki, laureatki kilku konkursów i festiwali piosenki aktorskiej, oparty jest o jej wieloletnią prace na muzycznej scenie. Jednym z jej ważnych etapów była autorska płyta "Śmiercie" z muzyką skomponowaną przez wokalistkę do słów wspaniałego polskiego poety - Bolesława Leśmiana. Tubis Trio, czyli Maciej Tubis, Paweł Puszczało i Przemek Pacan, to natomiast jeden z najbardziej oryginalnych, prężnie rozwijających się w ostatnich latach zespołów jazzowych. Ostatnie płyty studyjne ,"The Truth" oraz "Flashback" zostały entuzjastycznie przyjęte przez recenzentów w kraju i za granicą, a koncerty zespołu, to duża dawka pozytywnej energii o charakterystycznym i niepowtarzalnym brzmieniu.