Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Czasoprzestrzeń

Sprawdź wydarzenia

Czasoprzestrzeń, Wrocław

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Wrocław, Tramwajowa 1/3

Czasoprzestrzeń we Wrocławiu przy ul. Tramwajowej 1-3 to miejsce, która stawia na rozwój, budowanie świadomości tolerancji, prospołecznej i proekologicznej oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to miejsce, które zrzesza niezliczoną ilość uczestników każdego rodzaju spotkań, warsztatów i wydarzeń kulturalnych. Poprzez wydarzenia, które odbywają się wewnątrz wrocławskiej Czasoprzestrzeni zbudowali wizerunek miejsca, które integruje uczestników niezależnie od wieku. Każdy event w Czasoprzestrzeni porusza i łapie za serce, buduje wzorce i intryguje. Imprezy tematyczne stają się ciekawym doświadczeniem dla każdego, dają alternatywę na produktywne spędzenie czasu i edukują. 

W Czasoprzestrzeni obyły się wydarzenia takie jak warsztaty, targi i spotkania, zawiązane z budowaniem wzorców w społeczeństwie. Centrum jest otwarte na młodzież, inicjatywy studentów i osób zainteresowanych przekazaniem wartości społecznych. Dodatkowo, organizowane tam eventy oddają ducha industrialnej przestrzeni i miasta, które jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Obiekt to dwie byłe hale tramwajowe. Wydarzenia, jakie miały miejsce w Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych to między innymi pokazy filmów, koncerty i występy kabaretowe. Klimat, z jakim spotkamy się w Czasoprzestrzeni to luźna atmosfera, kreatywne i wyraziste osobowości oraz tematy, które po prostu trzeba rozstrzygnąć. Miejsce rozwoju i wyrażania siebie, edukacja i rozrywka - to właśnie oferuje nam to miejsce. Wkrótce w Czasoprzestrzeni będzie możliwość wzięcia udziału w koncercie Neony+Frankenstein Children, Synestezji czy Katedry+Cinemon. Zaplanowano także długą i wciąż aktualizowaną listę zajęć warsztatowych i targów. Najbliższe z nich to Wrocławski festiwal Kawy i Czekolady. Ciekawą inicjatywą jest organizowanie przez Czasoprzestrzeń Przeglądu Kultury Studenckiej, która ma za zadanie wyłowić talenty, a publiczności daje możliwość zetknięcia się ze świeżym i alternatywnym brzmieniem.

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert
  Folk
  Pod dachem

  Dzisiaj, 18:00

  Czasoprzestrzeń, Wrocław, od 0 zł

  Koncert tradycyjnych ludowych pieśni leśnych w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Olgi Chojak w inspirującej przestrzeni hali zabytkowej zajezdni tramwajowej.W ludowym repertuarze różnych regionów Polski znaleźć można wiele szczególnych pieśni, zwanych leśnymi lub polnymi, przeznaczonych do śpiewania w otwartej przestrzeni, gdzie specjalnie wydłużone dźwięki mogą się ciągnąć i rozlegać daleko, a echo towarzyszy śpiewakowi jak partner do rozmowy.W koncercie zabrzmią przede wszystkim pieśni z Kurpiów ale także z Roztocza, Podlasia i innych regionów.16 czerwca o godz.18 w Czasoprzestrzeni, w hali zajezdni Dąbie.**Bilety: dobrowolna darowizna po wysłuchaniu koncertu**Zespół Śpiewaczy Olgi Chojak:Grupa wykonuje tradycyjne pieśni polskie z różnych regionów, starając się zachować ich wyjątkowy charakter, dawny język i brzmienie, jednocześnie stale poszukując dla nich miejsca we współczesnym świecie. Główną inspiracją w tej pracy jest doświadczenie bezpośredniego przekazu tradycji ustnej poprzez spotkania ze śpiewakami ludowymi urodzonymi jeszcze przed epoką telewizji.

 • Impreza
  Pod dachem

  Jutro, 21:00

  Czasoprzestrzeń, Wrocław, 20.00 zł

  Gruba biba Nomady wraca!Powstrzymane przez pandemię, w trosce o wspólne zdrowie, zaniechałyśmy świętowania urodzin Nomady w poprzednich latach.Ostatnie miesiące okazały się dla nas i naszych bliskich czasem wielkich wyzwań i prób. Kryzys humanitarny na granicy polsko - białoruskiej i wojna w Ukrainie zmieniły naszą rzeczywistość, mają też wpływ na Nomadę. Nie zmieniły jednak tego, że wciąż chcemy się z Wami spotykać, rozmawiać i tańczyć Zapraszamy do Czasoprzestrzeni w piątek 17 czerwca. O 21:00 odkręcamy kurki z muzyką i bawimy się aż po świt.Zagrają dla nas DJ’ki i DJ’e z Ukrainy i Polski:Ann Mysochka Andy Yankovskyi Facheroia Adam Salamon miśkofu Tym razem zamiast loterii fantowej pojawi się stoisko Sklep dla Sprawy https://sklep.dlasprawy.org/Na miejscu także bar lokalnej ekipy Łącznika**Wjazd: 20 PLN lub więcej, jeśli macie ochotę wesprzeć nas większą kwotą**Gruba biba jest imprezą benefitową. Zebrane środki przeznaczymy na wsparcie osób, które doświadczyły przymusowej migracji.Do zobaczenia!

 • Targ
  Free

  Niedziela, 19 czerwca 2022, 10:00

  Czasoprzestrzeń, Wrocław, Free

  Czasoprzestrzeń i Rada Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice apelują:Przewietrzmy strychy i garaże, zajrzyjmy do piwnic, pawlaczy i na dno szafy, wpełznijmy na chwilę pod łóżka i sprawdźmy, co zamieszkuje w starych pudłach - i pozbądźmy się stert niepotrzebnych już nam rzeczy, które wciąż mogą ucieszyć innych.Wszystko, czego nie znajdziecie w starych pudłach, a co chcielibyście przygotować na wyprzedaż, wszelkie rękodzieło oraz smakołyki, też mile widziane!Wyprzedaż odbędzie się między 10.00 a 14.00 przed halami dawnej zajezdni tramwajowej Dąbie przy ul. Tramwajowej 1-3.Przygotowaliśmy dla Was miejsce i sporo palet, które możecie wykorzystać, jednak każdy sam musi zatroszczyć się o zorganizowanie własnego stoiska i posprzątanie po nim. Radzimy zabrać koc, matę, karton lub inne krzesełko, na którym będziecie mogli przysiąć i rozłożyć rzeczy. Pogoda zapowiada się piękna, warto więc pamiętać też o wodzie oraz parasolu przeciwsłonecznym lub nakryciu głowy.Wstęp wolny.Wystawców zapraszamy od 9.30.

 • Festiwal
  Pod dachem

  24.06 - 26.06.22, 16:30

  Czasoprzestrzeń, Wrocław, TBA

  Czwarta edycja festiwalu rusza już 24 czerwca – kto zagra na łącznikowej scenie? Ile zespołów zgłosi się tym razem? Czy Maciejka użyje listw ledowych?Na te i na inne niecierpiące zwłoki pytania odpowiemy już niebawem!Teraz z wiosennymi uśmiechami i włączonym formularzem przypominamy o zgłoszeniach do tegorocznej edycji:na naszego maila wrofflaw@gmail.com przesyłajcie swoją nazwę, krótkie bio, skład (osoby/instrumenty), gatunek, rider, foto i link do muzyki, najlepiej do live'a.Udostępniajcie wydarzenie i podbijajcie – niech się dzieje!________O inicjatywie:wrOFFław powstał z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej naszego miasta – zarówno muzyków, jak i aktywnych słuchaczy, osoby zajmujące się badaniem kultury. Od blisko czterech lat staramy się pokazać, że Wrocław skrywa wiele talentów. Naszą ideą jest stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się, współpracy oraz prezentowania autorskiej twórczości.