Kino Luna

Sprawdź wydarzenia

Kino Luna, Warszawa

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Warszawa, Marszałkowska 28

Warszawskie kino "Luna" to miejsce absolutnie wyjątkowe. Na artystycznej mapie stolicy jest szczególnym punktem, w którym spotyka się świat artystyczny z widzami poszukującymi sztuki ambitnej i niezależnej.

Jest kinem studyjnym, które w świecie wszechwładnych multipleksów ocaliło swoją niepowtarzalność i atmosferę, stając się prawdziwą instytucją kulturalną, w której trzeba i warto bywać. Kino Luna zostało otwarte 22 lipca 1962 roku. Tego dnia właśnie miał w nim miejsce seans premierowy. Interesujące jest to, że premiera kina zbiegła się w czasie z jednym najgłośniejszych na początku lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku wydarzeń związanych z realizowanym wtedy radzieckim programem kosmicznym. Świat żył wówczas wystrzeleniem w przestrzeń kosmiczną sondy, która weszła na orbitę Księżyca i stała się jego pierwszym sztucznym satelitą. Program, jak i wysyłane w jego ramach w kierunku Księżyca sondy, nazywał się  "Łuna". Stąd też wzięła się nazwa kina, które jak satelita weszło na orbitę życia kulturalnego stolicy.

Mająca świetną lokalizację w centrum Warszawy, przy Placu Zbawiciela, instytucja stała się szybko centrum życia kulturalnego i towarzyskiego, które inspiruje, edukuje i pobudza do twórczej dyskusji do dzisiaj. W repertuarze kina znajdują się głównie filmy artystyczne, często nagradzane na polskich i zagranicznych festiwalach filmowych. Ambitni twórcy nierzadko decydują się na premierowe, bądź przedpremierowe pokazy swoich dzieł w "Lunie". Przez kilkadziesiąt lat swojej działalności kino dorobiło się wyjątkowej publiczności, poszukującej ambitnej sztuki na najwyższym poziomie. Spotkania z nią twórców filmowych, reżyserów i aktorów, są inspirujące zarówno dla widzów, jak i publiczności. Projekcje filmów często obywają się w ramach festiwali i pokazów tematycznych.

"Luna" dysponuje dwiema salami, każda na ponad trzysta miejsc. Oprócz projekcji filmowych, odbywają się tu także występy kabaretowe i koncerty muzyczne. Regularnie na scenie pojawiają się najlepsi reprezentanci polskiego stand-upu. Rangę "Luny" podkreśla jej przynależność do prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Film

  Czwartek, 17 marca 2016, 14:15

  Kino Luna, Warszawa, od 19 zł

  Osadzona w Nowym Jorku, w pruderyjnych latach 50., opowieść o dwóch pochodzących z różnych środowisk kobietach, które wdają się w nieoczekiwany romans. Największą przeszkodą dla nich okażą się konwenanse. Therese Belivet (Rooney Mara) pracuje jako sprzedawca w centrum handlowym na Manhattanie i marzy o życiu, które byłoby dla niej bardziej satysfakcjonujące. Pewnego dnia poznaje Carol (Cate Blanchett), intrygującą kobietę, która tkwi w małżeństwie pozbawionym miłości. Między bohaterkami od razu zaczyna iskrzyć, a w miarę rozwoju ich znajomości intymność między nimi pogłębia się. Gdy Carol postanawia zakończyć nieudane małżeństwo, jej mąż zaczyna kwestionować jej kompetencje jako matki, a na jaw wychodzą jej homoseksualne skłonności.Gatunek: melodramatKraj produkcji: USA / Wielka BrytaniaRok produkcji: 2015Czas trwania: 118 minReżyseria: Todd HaynesScenariusz: Phyllis NagyObsada: Cate Blanchett, Rooney Mara, Kyle Chandler, Jake LacyDystrybutor: Gutek FilmPremiera polska: 04 Marzec 2016Premiera zagraniczna: 17 Maj 2015Strefa Going.: Bilety w 12 rzędzie, między 8 a 13 miejscem.

 • Koncert

  Niedziela, 17 listopada 2019, 17:30

  Kino Luna, Warszawa, od 10 zł

  Zapraszamy na oficjalną premierę nowego teledysku MaRiny, połączoną z występem. 17 listopada 2019 r. (niedziela) 
godz. 17.30*
 Kino Luna - ul. Marszałkowska 28, WarszawaZysk ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na cel charytatywny.*Prosimy o punktualność. Ze względu na projekcję filmową - osoby spóźnione nie będą mogły wziąć udziału w seansie.

 • Inne

  Niedziela, 24 listopada 2019, 16:00

  Kino Luna, Warszawa, od 0 zł

  Czy w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, gdy zimą temperatury spadają poniżej -50 °C, da się normalnie żyć i zwiedzać? Co robić w Soczi, wśród bujnej roślinności, palm i pozostałości poolimpijskich? Jaka jest tajemnica, którą kryją okolice polarnego Murmańska? Kolej transsyberyjska to już przeżytek? Jak smakuje ryba z mitycznego Bajkału i gdzie znaleźć największą głowę Lenina na świecie?Na te pytania – i wiele innych – uzyskacie odpowiedź podczas prelekcji Pawła Kunza, podróżnika, dziennikarza, blogera i poszukiwacza przygód. Paweł, mający na swoim koncie ponad 100 państw świata, wielokrotnie przemierzył Rosję i kraje dawnego Związku Radzieckiego. Zabierze Was w podróż śladami Poradziecji, gdzie sentyment miesza się z dużymi pieniędzmi, miłość - z nienawiścią… a sztuka wysoka z pierwotnymi instynktami.

 • Inne

  Czwartek, 28 listopada 2019, 20:00

  Kino Luna, Warszawa, od 0 zł

  Artur Gorzelak to aktywny sportowiec amator, posiadacz niekończących się pokładów energii. Od 20 lat trenuje judo. Maratończyk i ultramaratończyk, poszukiwacz przygód i wyzwań na całym świecie. Entuzjasta podróży, miłośnik Azji. Uwielbia wyszukiwać lokalne przysmaki i oczywiście ich kosztować. Autor trzech reportaży: „W judodze na rowerze. Japońsko – koreańska przygoda na dwóch kółkach”, „Zostawieni na lodzie. Piesza przeprawa przez Bajkał” oraz „Made it in Taiwan, czyli rowerem przez kraj rowerów”. Prowadzi fanpage „W judodze na rowerze”.Podczas pokazu slajdów Artur opowie w jaki sposób należy przygotować się na syberyjskie mrozy. Wspólnie z nim odwiedzimy najciekawsze zakątki w okolicach ""Morza Syberii"". Dowiemy się także czy przy temperaturze sięgającej - 30 stopni Celsjusza oraz pokrywie lodowej mierzącej 6 metrów istnieje ryzyko wpadnięcia do wód Bajkału, a także jak wygląda podróż koleją transsyberyjską z Irkucka do stolicy Buriacji.