Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Wooltura

Sprawdź wydarzenia

Wooltura, Łódź

Zobacz
Wooltura
informacje ogólne

Lokalizacja

Łódź, Wólczańska 40/42

Wooltura – to miejsce koncertów, projekcji filmowych, wystaw fotograficznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, a także warsztatów artystyczno – edukacyjnych.

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert
  Polskie
  Pod dachem

  Sobota, 31 lipca 2021, 18:00

  Wooltura, Łódź, 20.00 zł

  Zapraszamy na koncert zespołu Alpha Zero, Lunacy i EntreatyWejście - 18:00Start - 19:00Bilety - 20 PLNZagrają:ALPHA ZERO - Warszawa, PLhttps://www.facebook.com/pg/alphazerobandWszyscy członkowie Alpha Zero są nastawieni na rozwój i eksperymentowanie. Każdy z nas wnosi do naszej muzyki inspiracje, czerpane głównie z różnych podgatunków metalu, dlatego można usłyszeć wiele kontrastujących elementów.LUNACY - Warszawa, PLhttps://www.facebook.com/TheLunacyBand/Pomysł narodził się w 2017 roku, kiedy postanowiliśmy zamknąć projekt HORNAD. Ze starej załogi pozostały trzy osoby: Piotr „HORNADGit” Dobrowolski, Leszek Gołuński i Michał „Opos” Skolimowski.W tym czasie stworzyliśmy epkę z trzema utworami zatytułowanymi Lunacy, nagraną w domu, zmasterowaną i zmiksowaną przez Adama Muszyńskiego.Niestety, ponieważ nie było możliwości pracy nad resztą, praca została zamrożona na około dwa lata, więc teraz zaczynamy od nowa ... dlatego nazywamy nadchodzącą epkę „COLD REBOOT”, z powodu całej tej sytuacji co stało się z nami, z ludzkością...Przez te wszystkie bzdury zapominamy o tym, co jest naprawdę ważne. Umieramy w całej technologii. Jesteśmy jak androidy z książek sci-fi…Może wszyscy potrzebujemy „zimnego restartu”…Entreaty - Warszawa, PLhttps://www.facebook.com/Entreaty-355522284625838Zespół powstał jeszcze w 2014 roku jako zespół szkolnych zapaleńców. Po 5 latach został reaktywowany przez trzon zespołu Kamila Stanka (gitara) oraz Michała Budzenia (perkusja) , do których dołączył Patryk Pawłowski (wokal) oraz Maciej Malewicz (gitara) . Na początku 2021 roku dołączyła do nich basistka Natalia Wójcik. W październiku 2020 zadebiutowała EP pod tytułem "The Regret I Dealt with"

 • Koncert
  Rock
  Pod dachem

  Piątek, 6 sierpnia 2021, 19:00

  Wooltura, Łódź, 15.00 zł

  Zapraszamy na kawałek dobrego rocka w wakacyjny wieczór. Zagrają dla Was trzy łódzkie zespoły. Bilety dostępne przed wejściem do klubu. Wstęp 15 zł.Guarinneri - zespół założony z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Michała Bartczaka, który w 2017 przypadkowo poznał basistę Tomka Krajewskiego. Dążąc do realizacji swoich pomysłów, wspólnie zaczęli szukać kolejnych osób do utworzenia grupy. I tak po kilku miesiącach do ekipy dołączyli perkusista Adam Wrotecki oraz wokalistka Justyna Frydrych. W tak utworzonym składzie kapela działa od kwietnia 2019 roku, a jej twórczość można w skrócie określić jako progresywny rock z elementami hard rocka. Jest to muzyka inspirowana głównie stylistyką lat 70 i 80, a teksty, komentując wspóczesne zjawiska społeczne, odwołujują się często do legend i fantastyki.Komora - jesteśmy łódzkim zespołem, którego przygoda z muzyką rozpoczęła się w roku 2015. Po wielu perturbacjach, w obecnym składzie gramy od ubiegłego roku. Gramy mocnego rocka, własnego rocka - cała muzyka i teksty są naszą autorską twórczością. Czerpiemy inspirację z otaczającej nas rzeczywistości, czasem się nią zachwycając, czasem negując. Naszą muzyką chcemy opowiadać historie, które wzbudzają emocje, nie pozwalając przejść obojętnie.Niezdiagnozowani - dawka mocnego rockowego grania. Zespół powstał w 2018 roku, jednak jego członkowie znają się już od kilku lat, grywali razem w różnych konfiguracjach po to, by w ostateczności stworzyć to nowe dziecko. Na koncercie usłyszycie głównie twórczość własną, ale nie zabraknie i kilku znanych coverów. Jak sama nazwa wskazuje pod kopułami u nas nie do końca po kolei, ale na koncertach będziemy to układać jak puzzle z miliona elementów. Nasze motto to: Nie ma ludzi zdrowych, są tylko NIEZDIAGNOZOWANI!

 • Koncert
  Polskie
  Pod dachem

  Piątek, 13 sierpnia 2021, 20:00

  Wooltura, Łódź, TBA

  Koncert warszawskiej grupy Przepięknie, założonej przez prowokatora Rafała Betlejewskiego. Dwie godziny energetycznego grania piosenek promujących tolerancję, akceptację, serdeczność i myślenie. Brzmienie trans-rockowe, tekst scanda-love. Zapraszamy wszystkich trans-kolorowych, dla których każdy człowiek jest wartością samą w sobie.

 • Koncert
  Rock
  Pod dachem
  Metal

  Sobota, 14 sierpnia 2021, 20:00

  Wooltura, Łódź, TBA

  OBRASKI – punk rock/metal"Zespół OBRASKI to grupa grające energetycznego rocka z elementami punka i metalu. Stylistycznie przypomina takie zespoły jak Dergthofs z Londynu czy Mindsfer z NY. Szybkie rifyprzeplatają się z ciekawymi rozwiązaniami akustycznymi, a solówki wkomponowują się w wykrzyczane przez wokalistę teksty. Każdy utwór niesie ze sobą teksty poruszające ludzka moralność, a wpadające w ucho refreny - punkowe przesłania na długo pozostają w głowach słuchaczy. Każdy koncert zespołu rozgrzewa publiczność i wciąga do wspólnego pogo, a jednocześnie porusza do głębi i wyzwala pozytywne wibracje..." "Teraz Rock"https://www.youtube.com/watch?v=IZ6FqDQDIZETemper temper - hard rockZespół Temper Temper powstał w 2017 roku . Chłopaki grają mieszankę dość surowego i żwawego rocka ze wstawkami elektronicznymi, zahaczającymi momentami o trip-hop. Zadebiutowali w portalu Spotify płytą Plaque. Zagościli min. na antenie Radia Żak, można ich było usłyszeć w audycji "Megafonia" w Radiu Łódź , zobaczyć na deskach łódzkiego klubu Dom oraz w debiutanckim teledysku do utworu Epigone. W 2019 pojawiła się epka Peregrin. Po czasowej hibernacji w 2020 roku odmrozili zespół w nowym składzie nadając swoim utworom jeszcze głębsze brzmienie, gdzie ostre, rockowe granie przeplatane jest elementami elektroniki.