Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Konkret

Sprawdź wydarzenia

Konkret, Łódź

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Łódź, ul. Więckowskiego 36

Miejsce w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kuchnia wegetariańska i wegańska, kawa speciality, drinki, desery. Koncerty, występy na żywo, imprezy, projekcje filmów, wykłady, sztuka.

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Środa, 11 grudnia 2019, 20:00

  Konkret, Łódź, od 25.00 zł

  Niemoc kończy rok i żegna się ze swoją baśniową odsłoną, powoli patrząc już w kierunku roku 2020 i nowej muzyki!W związku zespół przygotował serię koncertów, na których zaprezentuje 100% asów w swoim muzycznym rękawie. Będą hity, będą nieodkryte skarby, może będą balladki, a to wszystko zwieńczone energicznym tańcem (na pewno) i spontanicznymi skokami w publikę (może). Dodatkowo trio uchyli rąbka tajemnicy nad czym pracuje obecnie i zapyta o zdanie. Przyjdzcie posłuchać, wypowiedzieć się, kupić sobie prezent na mikołaja na straganie z merczykiem i złapać koncert, póki serio jest gorący.Co to za zespół w ogóle?NIEMOCRok 2019 jest dla Niemocy nowym otwarciem. Po występach w Polsce i za granicą, wydaniu kilku singli i EPek, zespół 25 kwietnia zaprezentował swój debiutancki album długogrający, 'Baśnie'Płytę zapowiadał singiel „Miss Żużla”, który ukazał się 18 kwietnia. „Baśnie” przyniosły słuchaczom 8 utworów, zarówno premierowych, jak i tych znanych dotychczasowym fanom zespołu. Płytę nagrał i wyprodukował Michał Kupicz.Za nośniki fizyczne (CD) odpowiedzialna jest wytwórnia Seszele Records, którą trio powołało do życia razem z zespołem Bluszcz. Dystrybucją cyfrową zajął się PIAS Poland.Niemoc to elektroniczno-gitarowe trio z Zielonej Góry. Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła łączą oniryczną, lekko egzotyczną atmosferę z wyraźnymi wpływami muzyki tanecznej, post-punka i shoegaze. Dzięki doświadczeniom scenicznym i studyjnym zespół dorobił się własnego, charakterystycznego brzmienia, po którym natychmiast można rozpoznać ich utwory.Zespół konsekwentnie budował swój katalog, utwory Niemocy ukazały się m.in. nakładem Father And Sons Records And Tapes, Brennnessel czy MOST. To jednak przede wszystkim koncerty stały się mocą napędową zespołu. Instrumentalne, melodyjne formy przysporzyły Niemocy fanów zarówno wśród amatorów gitarowych brzmień jak i publiki klubowej.Niemoc wystąpiła m.in. na Open'er, węgierskim Sziget, dwukrotnie na OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83, zaś w sieci można znaleźć sesje nagrywane m.in. dla Boiler Room, Sofar Sounds czy Pegaza.

 • Koncert

  Czwartek, 7 listopada 2019, 20:00

  Konkret, Łódź, od 15.00 zł

  Głęboki wdech, do Łodzi wraca Ventolin wraz ze swoją jesienną trasą.Makes it happen i Konkret mają zaszczyt zaprosić na koncert czeskiego muzyka.Bilety:I pula: 15 PLNII pula: 20 PLNNa bramce: 25 PLNVENTOLIN Ventolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze.Rozpoczęta w 2007 roku elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe, w pełni analogowe taneczne doświadczenie. Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach.Najnowsza trasa nosi nazwę z serdeczną prośbą "Rasisti pojebte se tour".Video:https://www.youtube.com/watch?v=jjTOYerHRVohttps://www.youtube.com/watch?v=nFl24aJnLZ4https://www.youtube.com/watch?v=ZdZZ0cgawJg&t=51sBandcamp: https://ventolin1.bandcamp.com/Soundcloud: https://soundcloud.com/ventolinWeb: http://www.ventolin.cz/

 • Koncert

  Piątek, 15 listopada 2019, 20:00

  Konkret, Łódź, od 30.00 zł

  15 listopada 2019 r. Makes it happen wraz z klubem Konkret zapraszają na koncert Piernikowskiego promujący płytę "The best of moje getto", która ukazał się 17 października nakładem Asfalt Records.BILETY:I pula - 30II pula - 35_____________„The best of moje getto” to kolejna solowa płyta 1/2 Syny. Po albumie „No Fun” uznanym m.in. przez Gazetę Wyborczą za jedną z najlepszych płyt 2018 roku Piernikowski wraca z nową płytą „The best of moje getto”. Zaskakuje nas tym razem listą gości a są to: Kacha Kowalczyk (Coals), Brodka, HADES oraz Adam Repucha. Ta płyta jest jak film - słucha się jej od początku do końca, lecz w przeciwieństwie do filmu - na ripicie w domu, w aucie i na mieście._____________Piernikowski (Robert) - producent, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Współtwórca duetu Syny oraz nieistniejącej już grupy Napszykłat. Autor solowych krążków „Się żegnaj” i „No Fun”. Jego twórczość rozciąga się od synostwa, przez działalność solową aż po kompozycje teatralne. Primeshit quality.

 • Koncert
  Alternatywa

  Piątek, 6 marca 2020, 22:00

  Konkret, Łódź, od 25.00 zł

  Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy. W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową „Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er) i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu „Małe Stłuczki”. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na „Little Crushes EP”.Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki). Album zatytułowany „Dwunasty dom” ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single „Plan Działania” i „Pretekst”.Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.