Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Księży Młyn

Sprawdź wydarzenia

Księży Młyn, Łódź

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Łódź, ul. Księży Młyn , Przędzalniana , Tymienieckiego , Fabryczna ...

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert
  Rock
  Alternatywa
  Punk/HC
  Polskie
  W plenerze

  Sobota, 2 lipca 2022, 20:00

  Księży Młyn, Łódź, od 69 zł

  W świecie przestylizowanych, nadprodukowanych i przesadzonych produktów muzycznych są rzadkością. Ich styl jest charakterystyczny, ale jeśli potrzebne są porównania, to dobrą wskazówką byłyby takie jak The Strokes, Magazine, Joy Division i Bloc Party. Występy na żywo CKOD niosą ze sobą energię i entuzjazm. Po wydaniu albumu Plan Ewakuacji w 2011, zespół zawiesił działalność, od tego czasu, pojawił się tylko raz na scenie Open’er 2019 w oryginalnym składzie. Koncert w Łodzi jest pierwszym od wielu lat w rodzinnym mieście artystów i będzie wyjątkowym wydarzeniem! Drzwi: 18:00 Koncert: 20:00 więcej na fb i instagramie @letniskoksiezymlyn[LETNISKO 2022](https://goingapp.pl/polecamy/letnisko)

 • Koncert
  Elektronika
  Alternatywa
  Polskie
  W plenerze

  Sobota, 9 lipca 2022, 20:00

  Księży Młyn, Łódź, od 59 zł

  Są jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 2 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów, w tym magazyn Pitchfork, dzięki czemu koncertują również poza granicami kraju. W 2022 BOKKA powróciła w zupełnie nowej odsłonie prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album “Blood Moon”.Drzwi: 18:00Koncert: 20:00 więcej na FB i insta @letniskoksiezymlyn[LETNISKO 2022](https://goingapp.pl/polecamy/letnisko)

 • Koncert
  Alternatywa
  Pop
  Polskie
  W plenerze

  Sobota, 16 lipca 2022, 20:00

  Księży Młyn, Łódź, od 59 zł

  W 2014 roku Król wydał swoją pierwszą solową płytę. ''Nielot'', tak samo jak wydany rok później ''Wij'', łączą chyba wszystkie poszukiwania stylistyczne Bartłomieja Króla, które mogliśmy obserwować przez ponad dekadę. Ambientowe tła spotykają się z melodyjnością (czasami rozmazaną, czasami bardziej skoczną), eksperymenty przechodzą w klasyczne piosenki, a wszystkiemu towarzyszą nie do końca jasne, ale ładnie brzmiące teksty. Brzmienie solowych płyt Króla zakotwiczone jest w, niedawno jeszcze wstydliwych, latach osiemdziesiątych: znajdziemy tutaj brzmienia syntezatorów, przetworzone sample przeróżnych instrumentów (na przykład saksofonu, który przez wiele lat był tabu w muzyce alternatywnej). Nie usłyszelibyśmy tego, gdyby nie charakterystyczna przestrzenna produkcja, która kojarzy się trochę z najnowszymi przebojami muzyki alternatywnej, trochę z brzmieniem starych kaset. (culture.pl) Drzwi: 18:00Koncert: 20:00więcej na fb i instagramie: @letniskoksiezymlyn[LETNISKO 2022](https://goingapp.pl/polecamy/letnisko)

 • Koncert
  Alternatywa
  Pop
  Polskie
  W plenerze

  Sobota, 23 lipca 2022, 20:00

  Księży Młyn, Łódź, od 59 zł

  Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii, Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonrowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka" Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości.O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej.Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie.Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu.Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie,w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.Drzwi: 18:00koncert: 20:00więcej na fb i instagramie: @letniskoksiezymlyn[LETNISKO 2022](https://goingapp.pl/polecamy/letnisko)