MDK

Sprawdź wydarzenia

MDK, Świnoujście

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Niedziela, 10 listopada 2019, 19:30

  MDK im. Jaworzniaków, Jaworzno, od 95 zł

  Zapraszamy na koncert Edyty Geppert w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 35-lecia działalności artystycznej. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.  Recital Edyty Geppert to interpretatorski kunszt i niezwykła umiejętność budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, a nawet kabaretowymi - te ostatnie z tekstami klasyka gatunku - Mariana Hemara. To wreszcie niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.


 • Koncert

  Czwartek, 19 września 2019, 19:00

  MDK Opoczno, Reszel, TBA

  Nareszcie! Po kilku latach starań, Furia zagra w Opocznie. Panowie właśnie w naszym mieście rozpoczną swoją europejską trasę " Za Ćmą w Południe 2019 ". Opoczno i Rzeszów będą jedynymi polskimi miastami na tej trasie, co czyni te koncerty, wręcz ekskluzywnymi. Gościnnie obok Furii wystąpi sensacja ostatnich kilkunastu miesięcy na polskiej scenie, czyli Truchło Strzygi oraz poznańscy death metalowcy z Cancerfaust.Już dziś Stowarzyszenie WyGramy Opoczno serdecznie zaprasza na ten niebywały koncert !!!Kolejne szczegóły wkrótce.

 • Sztuka

  Wtorek, 25 lutego 2020, 18:00

  MDK Łazienkowska, Warszawa, TBA

  „WARSZAWA.MOJE MIASTO” to pierwsza wystawa zbiorowa w ramach projektu WOLNA AKADEMIA. To interdyscyplinarny projekt edukacyjno-artystyczny, którego głównym celem jest zachęcanie i wspieranie młodych, zdolnych ludzi ze szkół ponadpodstawowych w obszarze rozwijania ich artystycznych talentów i umiejętności, poprzez cykl spotkań na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych {!!!} Efektem działań projektowych jest wystawa m.in. w Galerii Młodych Twórców Łazienkowska.Antonina BiałobrzeskaJest siedemnastoletnią początkującą artystką, interesującą się kostiumografią, projektowaniem tkanin oraz ubiorów. Na co dzień uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Miguela de Cervantesa. Poszukuje własnej drogi w sztuce, próbuje różnych form wyrazu. Najbardziej przemawia do niej FORMA. Fascynuje ją budowanie, konstruowanie obiektów przestrzennych z obiektów płaskich, dwuwymiarowych.Kinga KurekUczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa, w klasie plastycznej. Interesuje się odnawianiem i konserwacją starych przedmiotów. Fotografuję z czułością zakamarki Pragi Północ. Zuzanna MajochaUczennica XXXIV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Miguela de Cervantesa. W swojej twórczości skupia się głównie na kreacji rzeczywistości, oraz jej destrukcji. Łączy wizje senne z obrazem świata przedstawionego.Marianna RodziewiczUczennica trzeciej klasy plastycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Miguela de Cervantesa. Uczy się rysunku, malarstwa, grafiki i fotografii. W swoich pracach często przedstawia człowieka bezsilnego, wyobcowanego i zagubionego w otaczającej go rzeczywistości. Zafascynowana atmosferą grozy, antyestetyzmem i naturalizmem. Inga WójcikTak mówi o sobie: Jak pewnie niejedna młoda osoba staram się odkryć swój talent. Zastanawiam się nad potrzebą, która skłania mnie do tworzenia, instynktem który podpowiada mi co jest moja drogą. Chodzę do drugiej klasy w Liceum Ogólnokształcącym im. Miguela de Cervantesa. Interesuje mnie połączenie psychologii ze sztuka. Sposób w jaki twórczość wpływa na drugiego człowieka.Gabriela Żylińska Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. M. Cervantesa. Fascynują ją ludzkie twarze, ich wyraz, w szczególności te naznaczone wiekiem. Obserwatorka gołębi i starszych ludzi.

 • Sztuka

  Środa, 9 października 2019, 18:00

  MDK Batory, Chorzów, TBA

  WERNISAŻ – ”NIEZWYKŁE HISTORIE Z POLSKI I JAPONII”wystawa dzięki uprzejmości Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z KrakowaW roku 1918 Polska ‒ przez 123 lata nieobecna na mapach świata, podzielona wcześniej pomiędzy Rosję, Niemcy i Austrię ‒ odzyskuje niepodległość. W roku 1919 młode państwo nawiązuje stosunki dyplomatyczne z wieloma krajami. Daleka Japonia już 22 marca 1919 roku uznaje Rzeczpospolitą Polską i rząd Ignacego Paderewskiego. Jednak kontakty pomiędzy Japończykami i Polakami mają historię dużo dłuższą, sięgającą okresu Meiji, a nawet epoki Edo. Warto wspomnieć o pierwszym Polaku w Japonii męczenniku Wojciechu Męcińskim czy o majorze Yasumasie Fukushimie, pierwszym Japończyku na ziemiach polskich. Nie sposób pominąć tu japonizmu polskiego, jednego z najciekawszych zjawisk polskiego modernizmu. Stosunki polsko-japońskie rozwijały się wielorako, niezależnie od zmian politycznych i ekonomicznych, wojen i okresu zimnej wojny. Jak wszelkie kontakty międzypaństwowe, realizowały się na drodze oficjalnej, poprzez wymianę dyplomatów i wizyty polityków, a w wypadku Japonii przedstawicieli dworu cesarskiego. Ale oczywiście nie tylko. Tworzą je także relacje z zakresu ekonomii czy wojskowości, wymiana doświadczeń dotyczących działalności społecznej, a dziś także kontakty biznesowe i naukowe. Przede wszystkim jednak buduje je współpraca na polu kultury – można wręcz mówić o wzajemnej fascynacji Polaków i Japończyków kulturą i sztuką obu krajów. Otwarcie w 1994 roku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przyczyniło się do wzmożenia i pogłębienia tych relacji poprzez organizowane tu wystawy, pokazy, spotkania, wykłady, warsztaty i koncerty. W tym roku Muzeum Manggha świętuje jubileusz 25-lecia. To jedna czwarta historii naszych stuletnich kontaktów. O wyjątkowości stosunków polsko-japońskie decydują relacje między ludźmi. Ponad sto lat wzajemnych kontaktów to szereg niezwykłych – i nie ma w tym żadnej przesady ‒ filmowych i literackich opowieści o ludziach. To oni, konkretne postaci i osobowości, tworzą te historie: politycy, tacy jak Marszałek Józef Piłsudski; dyplomaci, wśród nich ratujący Żydów w czasie II wojny konsul Chiune Sugihara; uczeni i badacze, jak Bronisław Piłsudski; Lech Wałęsa, twórca „Solidarności” i prezydent RP; polski franciszkanin brat Zeno zajmujący się sierotami i bezdomnymi w Tokio i Hiroszimie; artyści, jak Andrzej Wajda, Tadeusz Kantor, Magdalena Abakanowicz, Mirosław Bałka, Toshihiro Hamano, Kiyoshi Awazu, Kenya Hara czy Koichi Sato. Nie można też nie wspomnieć o miłości Japończyków do muzyki Fryderyka Chopina.Historia nie szczędziła nam wyjątkowych wydarzeń, ale gdy patrzymy z dzisiejszej perspektywy na ponad 100 lat naszych związków, widzimy przede wszystkim wspaniałych ludzi, przyjazne relacje, sympatię i wsparcie. Obustronne!I o tym właśnie Państwu opowiemy.Bilet na koncert NINJAZZ uprawnia do wejścia na uroczysty wernisaż o g. 18.00.Wystawę można oglądać od 7 do 18 października w MDK BATORY.