Studio Koncertowe im. Lutosławskiego

Sprawdź wydarzenia

Studio Koncertowe im. Lutosławskiego, Warszawa

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Warszawa, ul. Modzelewskiego 59

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Czwartek, 24 października 2019, 19:00

  Studio Koncertowe im. Lutosławskiego, Warszawa, od 79 

  Distorted Festival 2019 prezentuje:Lubomyr Melnyk wystąpi po raz pierwszy w Warszawie! Jedyny polski koncert maestro odbędzie się w wyjątkowej przestrzeni Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek 30 sierpnia o godzinie 10:00.Lubomyr Melnyk uznawany jest za jednego najwybitniejszych współczesnych pianistów i kompozytorów. Nazywany „prorokiem fortepianu” ze względu za poświęcenie życia opracowywaniu i doskonaleniu nowych technik gry na tym instrumencie. Twórca Continuous Music – techniki gry na fortepianie, która wymaga niesamowitych zdolności technicznych i wykorzystuje pełny naturalny głos fortepianu.Melnyk dzierży tytuł najszybszego pianisty świata – Księga Rekordów Guinnesa zarejestrowała 19,5 nuty na sekundę w każdej ręce. W muzyce maestro nie chodzi jednak o popisy techniczne. Kompozycje Lubomyra Melnyka odznaczają się wyjątkową lekkością, opisy jego muzyki przywołują często porównania do kaskad dźwięku, wprowadzających podczas koncertów w trans zarówno słuchaczy jak i wykonawcę.W muzyce Melnyka można znaleźć wpływy muzyki klasycznej z Brahmsem i Lisztem na czele, przez minimalistów takich jak Reich, Glass czy Riley, wymieszane z muzyką i filozofią Bliskiego i Dalekiego Wschodu od Raviego Shankara po zen i Kung-fu.Aktywny od lat 70-tych, Lubomyr Melnyk jest autorem ponad 120 kompozycji, w ostatnich latach kojarzony jest przede wszystkim z wytwórnią Erased Tapes, artystycznym domem m.in. Ólafura Arnaldsa i Nilsa Frahma. Ostania płyta maestroLu, wydana w grudniu 2018 roku „Fallen Trees” była jednocześnie celebracją 70 urodzin artysty.

 • Koncert

  Sobota, 26 października 2019, 20:00

  Studio Koncertowe im. Lutosławskiego, Warszawa, od 59 

  Na początku stycznia napisała na swoim Facebooku, że 2019 rok będzie dla niej czasem spędzonym nad nagrywaniem nowych piosenek, tworzeniem oprawy muzycznej tajnego jeszcze spektaklu teatralnego i pisaniem orkiestrowych utworów. Po kilku miesiącach wytężonej pracy przyszła pora na koniec koncertowego fajrantu. Sóley, obok Björk, GusGus czy Högniego nazywana jedną z najjaśniej świecących gwiazd islandzkiej muzyki, ponownie zagra dla polskiej publiczności! Nadchodzące występy multiinstrumentalistki to okazja do posłuchania jej dobrze znanych numerów, ale też premierowych kompozycji.Pochodząca z małej miejscowości Hafnarfjörðu wokalistka już na samym początku swojej kariery, czyli w 2010 roku, zdobyła serca odbiorców zainteresowanych klimatycznym, kojącym art-popem. Wychowana w artystycznej rodzinie – ojciec jest trębaczem, a rodzeństwo również bryluje na estradzie – od zawsze chciała występować. Szybko okazało się, że w centrum zainteresowań wokalistki leżą łagodne, uzupełnione o dźwięki pianina czy delikatnego instrumentarium melodie. To właśnie nimi wypełnione są jej trzy, świetnie przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy solowe krążki. Ostatni z nich, czyli „Endless Summer”, ukazał się dwa lata temu nakładem oficyny Morr Music: tego samego, w którego katalogu znajduje się Fenster czy The Notwist. Na pokładzie berlińskiego wydawnictwa są też zespół Múm i Sin Fang, z którymi Sóley przygotowała jako Team Dreams materiał zamykający jej dotychczasową dyskografię. Dwanaście piosenek stworzonych w elektroniczno-klasycznym stylu kroczy w tym samym kierunku, jaki Islandka obrała już na pierwszych EP-kach. Kolejnym asem w rękawie będzie zaś czwarty album, którego preludium stanowi tournée po Europie!

 • Koncert

  Środa, 3 czerwca 2020, 19:00

  Studio Koncertowe im. Lutosławskiego, Warszawa, od 99 

  Distorted Agency prezentuje:Erlend Øye & La ComitivaSTART SPRZEDAŻY BILETÓW: 6 MARCA // 10:00Erlend Øye to pochodzący z Bergen kompozytor, muzyk, producent i wokalista, znany zarówno z działalności solowej jak i z zespołami Kings of Convenience- KOC i The Whitest Boy Alive, a takze ze wpółpracy z duetem Röyksopp.Mieszkający na codzień na Sycylii Norweg w 2018 zawiązał z trzema lokalnymi muzykami projekt La Comitiva, dając ujście swoim inspiracjom muzyką z wyspy oraz miłości do dźwięków z Ameryki Południowej. Jednocześnie La Comitiva pozostaje wierna akustycznemu brzmieniu Kings Of Convenience. W 2019 ukazały się single "Paradiso" i "For The Time Being", zaś w lutym br. EPka "Valdivia".Na koncertach La Comitiva oprócz piosenek znanych z solowych albumów Erlenda można także usłyszeć kompozycje jego macierzystych formacji - Kins Of Covenience oraz The Whitest Boy Alive.(Eng)Erlend Øye (born 21 November 1975) is a Norwegian composer, musician, producer, singer and songwriter from Bergen, best known for being part of the indie folk duo Kings of Convenience, along with Eirik Glambek Bøe. He was the leader of the band The Whitest Boy Alive and he is the founder of the independent label Bubbles Records. He also contributed vocals on several tracks by Norwegian duo Röyksopp. Since 2012 when he moved to Siracusa in Sicily, Erlend Øye has focused his musical interest on a new project with La Comitiva, created with three Sicilian musicians. They mix traditional local sounds with South American influences, but keeping the acoustic sound of Kings Of Convenience. The project started at the beginning of 2018 and they have taken it through several tours in South America (Chile, Colombia, Ecuador, Perú, Argentina, Brasil, Uruguay) and Europe.

 • Koncert

  Środa, 11 grudnia 2019, 20:00

  Studio Koncertowe im. Lutosławskiego, Warszawa, od 49 

  „Między nami” to tytuł nowego singla Tęskno, który ukaże się 8 października. Jest on pierwszą zapowiedzią nadchodzącego w przyszłym roku albumu. W związku z premierą utworu Tęskno rusza w jesienną trasę po największych miastach Polski.Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Po niespełna roku od wydania debiutanckiego albumu „Mi” Tęskno znalazło się na większości zestawień rocznych, zdobywając m.in. 1. miejsce w głosowaniu słuchaczy Radiowego Domu Kultury w Trójce i tytuł Płyty Roku portalu Interia. Projekt otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do nagrody Fryderyk.Pomiędzy wyprzedanymi trasami koncertowymi Tęskno pojawiło się na największych scenach w kraju i za granicą: Primavera Sound Barcelona, Open’er Festival, Colours Of Ostrava, OFF Festival Katowice, Męskie Granie, Co Jest Grane 24 Festival, Olsztyn Green Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival i wielu innych.Tęskno powstało w 2017 roku jako duet Joanny Longić i pianistki Hani Rani. W tym składzie nagrało album „Mi” oraz singiel „Bzdury”.„Polska Płyta Roku.”INTERIA MUZYKA„Takiego debiutu w Polsce nie było już dawno.”ELLE„Jest w tej muzyce próba werbalizacji tęsknoty, skandynawska szlachetność, jakby szklana transparentność i nadzwyczajna terapeutyczna wartość.”VOGUE„Tęskno to jedno z największych objawień na współczesnej polskiej scenie.”GAZETA WYBORCZA„Olśniewająca debiutancka płyta. (...) Ekscytujący poemat kobiecej wrażliwości.”KAPITUŁA NAGRODY IM. GRZEGORZA CIECHOWSKIEGO