Szpitalna 1

Sprawdź wydarzenia

Szpitalna 1, Kraków

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Kraków, Szpitalna 1

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Impreza

  Sobota, 15 maja 2021, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 29 zł

  26 września na Szpitalnej 1 wystąpi Janus Rasmussen, połowa znanego i lubianego w Polsce duetu Kiasmos. Oprócz naszego zagranicznego gościa zobaczymy: Kovvalsky (Jasna 1), Pysh (Smolna), Kemot (Tylko Polskie Techno).Kiedy: 15.05.2021Gdzie: Szpitalna 1Start: 22:00Bilety: 29/39/49 PLNJANUS RASMUSSEN LIVERozpoczął swoją karierę w electropopowym zespole Bloodgrup, ale zdobył uznanie szerszej publiczności, łącząc szyki z kompozytorem Ólafurem Arnaldsem. Pochodzący z Wysp Owszych Janus Rasmussen od dziesięciu lat współtworzy popularną formację Kiasmos, jednak dopiero niedawno zdecydował się na wydanie solowego, w pełni autorskiego materiału. Płyta Vin, która ukazała się w marcu tego roku nakładem należącego do Christiana Loefflera labelu Ki Records, to wypadkowa jego niczym nieskrępowanych, artystycznych poszukiwań. Prezentowane wcześniej na licznych DJ setach utwory trudno zaszufladkować. Nie chciałem, żeby wszystko na tej płycie było piękne. Chodziło mi o to, żeby niektóre kawałki brzmiały surowo - tłumaczył muzyk. Dość powiedzieć, że jego cel został osiągnięty: krążek to emanacja nieoczywistej, mieniącej się różnymi barwami i uciekającej od wszelkich schematów elektroniki. Dzięki dźwiękom Twoja głowa może pójść w takim kierunku, jakim tylko chce - stwierdził Rasmussen po tym, jak jego wydawnictwo ujrzało światło dzienne.

 • Impreza

  Piątek, 15 kwietnia 2016, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 10 zł

  Po ponurej zimie przyszedł czas na wiosnę i z tego powodu postanowiliśmy zaprosić dwóch mega fajnych ziomów z Lipska, którzy swoim energetycznym i szalonym graniem wprowadzą w stan euforii każdego słuchacza.CREDIT 00 to jeden z czołowych producentów wydających dla drezdeńskiego Uncanny Valley. Sam prowadzi niezwykle ciekawą wytwórnię Rat Life Records gdzie wychodzą same parkietowe sztosy. Muzycznie nie da się go sklasyfikować. W tym co gra słychać wpływy Synth Wave, Electro, Afro, Kraut, Komische Disco, Italo, Miami Bass oraz Proto stuff.Dj Desert Niggu- szara eminencja i najbardziej lubiana postać lipskiego clubbingu, kolorowa osobowość o wielkim sercu, która nie stroni od dobrej zabawy.CREDIT 00 (Rat Life Records/ Uncanny Valley/ Leipzig) liveDj Desert Niggu (Goldstein, Leipzig)Zakład Ostatniej Posługi (Kraków)Olivia (Radar/ CHRONO BROSS)Chino (Radar/ Recognition Records) liveKinzo Chrome (Radar/ CHRONO BROSS)http://www.uncannyvalley.de/https://soundcloud.com/uncanny-valley-dresdenhttps://soundcloud.com/credit-00tax: 10 pln

 • Impreza

  Sobota, 16 kwietnia 2016, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 10 zł

  Wiosna przyniesie konkretny powiew świeżości na krakowskiej scenie beatowej. NGHT WVTH zadba o lekkie trzęsienie ziemi pod stopami, przy akompaniamencie future beatowych, post-dubstepowych i waveowych brzmień, czy też kilku mniej znanych odmian trapowych wygrzewek. Resuscytacja bassem tylko na Szpitalnej 1.Da Vosk Docta (SOHO PALACE)forxst (SOHO PALACE)Fidser?.nP?G?Live visuals: VJ23 (mushi studio)

 • Koncert

  Czwartek, 21 kwietnia 2016, 21:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 15 zł

  Baasch - jego najnowszy album ?Corridors?, który ukazał się 2 marca 2015 roku pod szyldem wytwórni NEXTPOP, stojącej za sukcesami artystów takich jak BOKKA, Fismoll i Kari zbiera bardzo dobre recenzje. Chociaż jest to pierwszy długogrający album artysty, Baasch ma za sobą ciekawą przeszłość jako ceniony producent, wokalista i kompozytor. Jego debiutancka EPka ?Simple Dark & Romantic Songs? wywołała spore zamieszanie na scenie elektronicznej, a międzynarodowe uznanie zyskał jako oryginalny twórca muzyki filmowej, komponując ścieżkę dźwiękową do wielokrotnie nagradzanego filmu Tomasza Wasilewskiego ?Płynące wieżowce?. Występował na scenach wielu cenionych festiwali, m.in. Tauron Nowa Muzyka, Open?er i Free Form Festival. Z materiałem z najnowszej płyty mogliśmy zobaczyć go m.in. Orange Warsaw Festival, Audioriver i Soundrive.