Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Szpitalna 1

Sprawdź wydarzenia

Szpitalna 1, Kraków

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Kraków, Szpitalna 1

Wierzymy, że nasz klub to wyjątkowe miejsce.

Zapraszamy na Szpitalną najlepszych reprezentantów polskiej i zagranicznej sceny klubowej oraz koncertowej. Wspieramy także tych mniej znanych i niedoświadczonych artystów. Wiemy, że jakość obroni się sama.

Dbamy o to by muzyka wypełniająca labirynty klubu była czysta i bezpieczna dla Waszego słuchu. Dlatego, jako jedyni w Krakowie, posiadamy najlepszej jakości soundsystem - Void Acoustics.

Wpadnij sprawdzić jak dobrze tu jest.

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Impreza
  Elektronika
  Pop
  Zagraniczne

  Piątek, 17 grudnia 2021, 22:00

  Szpitalna 1, Kraków, od 29.00 zł

  26 września na Szpitalnej 1 wystąpi Janus Rasmussen, połowa znanego i lubianego w Polsce duetu Kiasmos. Oprócz naszego zagranicznego gościa zobaczymy: Kovvalsky (Jasna 1), Pysh (Smolna), Kemot (Tylko Polskie Techno).Kiedy: 15.05.2021Gdzie: Szpitalna 1Start: 22:00Bilety: 29/39/49 PLNJANUS RASMUSSEN LIVERozpoczął swoją karierę w electropopowym zespole Bloodgrup, ale zdobył uznanie szerszej publiczności, łącząc szyki z kompozytorem Ólafurem Arnaldsem. Pochodzący z Wysp Owszych Janus Rasmussen od dziesięciu lat współtworzy popularną formację Kiasmos, jednak dopiero niedawno zdecydował się na wydanie solowego, w pełni autorskiego materiału. Płyta Vin, która ukazała się w marcu tego roku nakładem należącego do Christiana Loefflera labelu Ki Records, to wypadkowa jego niczym nieskrępowanych, artystycznych poszukiwań. Prezentowane wcześniej na licznych DJ setach utwory trudno zaszufladkować. Nie chciałem, żeby wszystko na tej płycie było piękne. Chodziło mi o to, żeby niektóre kawałki brzmiały surowo - tłumaczył muzyk. Dość powiedzieć, że jego cel został osiągnięty: krążek to emanacja nieoczywistej, mieniącej się różnymi barwami i uciekającej od wszelkich schematów elektroniki. Dzięki dźwiękom Twoja głowa może pójść w takim kierunku, jakim tylko chce - stwierdził Rasmussen po tym, jak jego wydawnictwo ujrzało światło dzienne.

 • Impreza
  Elektronika
  Free
  Polskie

  Środa, 22 września 2021, 20:00

  Szpitalna 1, Kraków, Free

  Electronic Wednesdays – cykliczne wydarzenie z otwartymi deckami![English Below] Klub Szpitalna 1 zaprasza wszystkich młodych adeptów sztuki dyskdżokeingu, do udziału w naszych Open Deckach.Tydzień w tydzień, każda środa będzie dla Was okazją, żeby pośmigać na profesjonalnym, riderowym sprzęcie odtwarzającym cyfrowe pliki audio, lub polichlorek winylu.Wspominaliśmy, że to oczywiście na naszym bezlitosnym soundsystemie od Void Acoustics?Jeśli chcesz zasilić szereg grających, wystarczy, że wyślesz do nas maila na adres: opendecks@szpitalna1.com______________________________Wzór aplikacji:TYTUŁ:data edycji na której chcesz zagrać.TREŚĆ:- pseudonim / Imię i Nazwisko- gatunek muzyki, którą ciupiesz (najlepiej z linkiem do seta)- z czego grasz oraz sprzęt, który chcesz ze sobą ewentualnie przynieść- czego od nas potrzebujesz (tzw RIDER)

 • Koncert
  Elektronika
  Polskie
  Pod dachem

  Czwartek, 23 września 2021, 20:00

  Szpitalna 1, Kraków, 25.00 zł

  Erith nie gra zwykłych koncertów. Jej solo acty to elektroniczne show, podczas których artystka wciąga publiczność do swojego kosmicznego świata. Erith loopuje poszczególne sample, do których dogrywa instrumenty, śpiewa, a jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł. Jako laureatka konkursu Firestone - Headliners Of Tomorrow wystąpiła w 2019 na Open'er Festivalu, a w tym roku ukazał się jej drugi album - Miasto Snów. W ciągu swojej kariery zagrała na takich wydarzeniach, jak Malta, Europejskie Targi Muzyczne CJG, Spring Break, Ars Cameralis, czy Soundrive Festival. Ma na koncie ponad 100 koncertów klubowych w Polsce za granicą, m.in. w Berlinie, Lipsku, Pradze, we Lwowie i na Samsara Festival Europe (Węgry). Jej debiutancki album Speed of Light (2018) został uznany jako jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie muzycznej:"Takiej muzyki ze Śląska nie mieliśmy w ostatnich długich latach"~ Piotr Stelmach - Program Trzeci Polskiego Radia

 • Impreza
  Techno
  Pod dachem

  Piątek, 24 września 2021, 23:00

  Szpitalna 1, Kraków, 20.00 zł

  MAIN: Cosimo Damiano / Hallala / Kubok / Marcin Puto / UltraviolentBAR: Bakblivv / BCMain:Cosimo DamianoHallala (VVT Crew)https://soundcloud.com/user.../boatspotting-with-hallalahttps://soundcloud.com/veni-vidi.../hallala005-fastfuriousKubok (VVT Crew)https://soundcloud.com/jakub-kubokMarcin Puto (VVT Crew)Ultraviolent (VVT Crew)https://soundcloud.com/tomasz-wyszomirski-1Bar:Bakblivvhttps://www.facebook.com/bakblivvhttps://soundcloud.com/bakblivv/trackshttps://bakblivv.bandcamp.com/album/reset-reality/...BC (Gangsteppaz)https://www.facebook.com/GangsteppazOfficialhttps://soundcloud.com/gangsteppaz/tracksBilety: 20plnStart: 23:00