Sztygarka

Sprawdź wydarzenia

Sztygarka, Chorzów

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Chorzów, Ks. Skargi P. 34 d

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Sobota, 11 maja 2019, 20:00

  Sztygarka, Chorzów, TBA

  SMOLIK // KEV FOX na Vinyl Feście!Polski producent, kompozytor i multiinstrumentalista SMOLIK oraz brytyjski wokalista, gitarzysta i kompozytor KEV FOX współpracują z sukcesami od 2015 roku, kiedy to wydali, znakomicie przyjęty, pierwszy wspólny album. Obecnie promują najnowsze wydawnictwo „Queen Of Hearts, Część materiału powstało w brytyjskim studio należącym do Petera Gabriela – REAL WORLD STUDIOS. Smolik // Kev Fox usłyszymy już 11 maja br. w ramach Chorzów Vinyl Festival w Kompleksie Sztygarka.20:00 - Support21:00 - SMOLIK // KEV FOX

 • Koncert

  Niedziela, 2 czerwca 2019, 18:00

  Sztygarka, Chorzów, od 25 zł

  Coffee Experiment to kolektyw siedmiu przyjaciół, który poprzez muzykę pragnie jak najwierniej odwzorować to co gra w ich sercach.Zapraszamy na wyjątkowy wieczór podsumowujący materiał, który zespół wybrał na nagranie swojej pierwszej płyty. "Na scenie nie zabraknie gości oraz utworów, które inspirowane są zebranymi doświadczeniami ostatnich miesięcy" - mówi Natalia Skorupka, laureatka 23 Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej oraz finalistka 40 Przeglądu Piosenki Aktorskiej.Skład:Natalia Skorupka - wokal, puzonKrzysztof Głuch Jr - gitara elektryczna,Szymon Niechcioł - nord piano,Aga Badura - backing vocals,Marya Feryna - backing vocals,Marcin Melcher - trąbka,Szymon Milej - saksofon altowy,Grzegorz Bugdoł - gitara basowa,Dawid Czogała - perkusja W naszych dźwiękach odnajdą Państwo ciepło i energię RnB, jak również refleksyjne aromaty Jazzu i muzyki Soul. Zbierając indywidualne inspiracje i przemyślenia Coffee Experiment tworzy aromat muzyczny, w którym każdy odnajdzie cząstkę siebie.

 • Koncert

  Niedziela, 6 października 2019, 19:00

  Sztygarka, Chorzów, od 30 zł

  Recital Adama Makowicza V Festiwal Jazz&Literatura 2019Koncert otwarcia V Festiwalu Jazz&Literatura

Adam Makowicz to legenda jazzu, mistrz improwizacji, wybitny pianista i kompozytor. Współpracował z Tomaszem Stańko, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Janem ”Ptaszynem” Wróblewskim, Urszulą Dudziak oraz z Leszkiem Możdżerem. Występował ze słynną Duke Ellington Orchestra oraz z najwybitniejszymi artystami jazzowymi, do których należą: Sarah Vaughan, Earl Hines, Teddy Wilson, George Shearing, Marian McPartland, Benny Goodman, Herbie Hancock, Phil Woods, Freddie Hubbard, George Mraz, Al Foster, Jack DeJohnette, Charlie Haden. Artysta dużo nagrywał dla wytwórni fonograficznej CBS Columbia. Grał w amerykańskich klubach jazzowych oraz w renomowanych salach koncertowych takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku. Brał udział na prestiżowych europejskich i amerykańskich festiwalach jazzowych jak Newport w stanie Rhode Island.
Urodził się w 1940 roku w Czechach, w polskiej rodzinie mieszkającej wówczas na Śląsku Cieszyńskim. W 1946 z rodzicami powrócił do Polski i osiadł w Rybniku. Od 1978 roku Nowy Jork, Manhattan, stał się jego stałym domem. Dopiero po 1989 roku mógł ponownie odwiedzić Polskę, do której przyjeżdża teraz regularnie.
W 2011 roku wydano książkę Marka Strasza „Grać pierwszy fortepian. Rozmowy z Adamem Makowiczem”, w której Makowicz niezwykle barwnie i szczerze opowiada o swoich trudnych początkach, miłości do jazzu i karierze za oceanem. Drugie wydanie tej poczytnej książki ukazało się w 2015 roku.. W marcu 2018 roku miała miejsce premiera najnowszej płyty Adama Makowicza „Swinging Ivories”, na której zarejestrowano jego recital w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Jej wersja winylowa ukazała się w lutym 2019. 
Na koncercie Otwarcia V Festiwalu Jazz&Literatura 2019 możemy się spodziewać własnych kompozycji Mistrza, standardów jazzowych oraz klasyki, szczególnie Chopina.

Linki do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=9zTJlGIMfTc
https://www.youtube.com/watch?v=QYXh0aXBBM0

strona Artysty:
 www.adammakowicz.pl


 • Koncert

  Sobota, 16 listopada 2019, 19:00

  Sztygarka, Chorzów, od 35 zł

  MERY SPOLSKY BIGOTKA TOURMery Spolsky rusza w trasę promującą swój drugi album DEKALOG SPOLSKY, który ukazuje się 27 września.GOŚĆ TRASY: RAT KRU"Ludzie spolsky! Zapraszam very much na moją jesienną trasę „BIGOTKA TOUR”! Liczę na pasky na Waszych ciałach i banany smażące się na twarzach! Zagramy z No Echoes materiał z nowej płyty, ale nie zrobię Was w konia i przypomnimy sobie również historię Pana, którego miło było poznać. Przyjdźcie i bawcie się z tego wszyscy! AMENRAMEN!"O płycie „DEKALOG SPOLSKY”:„DEKALOG SPOLSKY” to dziesięć zasad Mery Spolsky przedstawionych w dziesięciu piosenkach. Zawiera rady jak pozbyć się codziennych trosk, jak zacząć kochać swoje uda, jak dbać o własną głowę oraz co robić, gdy instagram wkurza. Album tłumaczy również czemu cieliste rajstopy są już niemodne i działa w myśl zasady, że przeklinać trzeba kulturalnie. Tematy miłosne schodzą na dalszy plan, bo Mery znudziła się już panem, którego na pierwszej płycie „miło było poznać”. Dziesięć przykazań spolsky uczy, że „nie mówi się drugiej osobie źle”, a wszystkim smutnym myślom warto pokazać „FAKA” lub zamienić je w „Technosmutek”. Zamiast myśleć o byłych, lepiej zjeść ciastko, a ulubione ciastko Mery to „Bigotka”, bo „zemsta jest słodka jak bigotka”.MERY SPOLSKY:Mery Spolsky pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje... głównie do myślenia. Jej słowa są szczere, ubrane w mocne elektro-techno brzmienia i piosenkowe melodie. W zasadzie większość rzeczy robi sama, bo chce, żeby wszystko co robi miało etykietkę „spolsky” – projektuje scenografię, grafiki oraz stroje, produkuje i komponuje. Od debiutanckiego albumu towarzyszy jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom. Kolejnym znakiem rozpoznawczym są „pasky”, bo jak twierdzi, kolor czarny odzwierciedla jej czarny humor, a biały podkreśla białe wiersze.Mery ma na swoim koncie kilkadziesiąt klubowych koncertów oraz występy na najważniejszych przeglądach i festiwalach w Polsce. FMT w Szczecinie, Targi Muzyczne CJG w Warszawie, Spring Break w Poznaniu, Open'er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Late Summer Festival, United Islands of Prague, Olsztyn Green Festival, Białystok New Pop Festival, CoJestGrane24 Festival, Męskie Granie, Women's Voices czy jako support IMANY – to tylko niektóre ze scen, które Mery zdobyła szturmem.Artystka nie wyobraża sobie koncertu bez osobistego spotkania z fanami – uwielbia rozmawiać ze swoimi słuchaczami, którzy coraz częściej pojawiają się na koncertach w charakterystycznych strojach w „pasky”.Zobacz teledysk i posłuchaj najnowszego singla MERY – piosenki „FAK”, która promuje drugą płytę „DEKALOG SPOLSKY”.7.11 Rzeszów Klub Vinyl8.11 Lublin Dom Kultury14.11 Kraków Zet Pe Te15.11 Częstochowa Muzyczna Meta16.11 Chorzów Sztygarka21.11 Toruń NRD22.11 Sopot Sfinks70026.11 Wrocław Stary Klasztor30.11 Łódź Soda1.12 Poznań Blue Note4.12 Warszawa Stodoła