Teatr Stary w Lublinie

Sprawdź wydarzenia

Teatr Stary w Lublinie, Lublin

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Lublin, ul. Jezuicka 18

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Koncert

  Środa, 23 października 2019, 19:00

  Teatr Stary w Lublinie, Lublin, TBA

  Łukasz Jemioła wraz z grupą muzyków wykona premierowo nowy repertuar - amerykańskie, lecz tłumaczone na język polski, piosenki jazzowe z czasów, kiedy muzyka ta była radosna i wzruszająca a na parkietach królował swing. Przy akompaniamencie m.in.: skrzypiec, fortepianu, czy saksofonu, wsłuchamy się na nowo w piosenki takich gigantów jak Cole Porter, George i Ira Gershwin, czy Louise Armstrong. Skąd wziął się ten pomysł? Z zamiłowania do muzyki tamtych lat - złotej ery jazzu. Jej lekkości a zarazem gracji, prostoty, ale nie prostactwa muzycznego, a przede wszystkim z faktu, że nawet po tylu latach muzyka ta potrafi poruszyć nie tylko serca, ale i stopy słuchaczy! Projekt ten wyróżnia warstwa tekstowa. Zazwyczaj słyszymy te piosenki w wersjach anglojęzycznych. Tutaj pojawiła się chęć przetłumaczenia tekstów, żeby słuchacze mieli okazję podziwiać nie tylko muzykę, ale też wsłuchać się w słowa.

 • Koncert

  Środa, 30 października 2019, 19:00

  Teatr Stary w Lublinie, Lublin, TBA

  Występują:Iza Połońska Leszek KołodziejskiPolish Cello Quartet w składzie: Wojciech Fudala, Tomasz Daroch, Adam Krzeszowiec, Krzysztof KarpetaWszyscy znamy i kochamy piosenki Starszych Panów – Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Ale nie słyszeliśmy ich do tej pory w tak niecodziennym opracowaniu. Iza Połońska zaśpiewa je w towarzyszeniu akordeonu (na instrumencie zagra Leszek Kołodziejski, także autor aranżacji) oraz… kwartetu wiolonczelowego Polish Cello Quartet. Projekt dedykowany jest pamięci wyjątkowego człowieka i wybitnego artysty, wiolonczelisty Dominika Połońskiego. Głos, akordeon i cztery smyki.Daniel Wyszogrodzki, kurator programu muzycznego w Teatrze StarymMaking of płyty: https://www.youtube.com/watch?v=kN8_9shN4Kg

 • Film

  Niedziela, 3 listopada 2019, 17:00

  Teatr Stary w Lublinie, Lublin, TBA

  Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł"Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica"Reżyseria: J. BornebuschSzwecja 2018Czas trwania: 95 minWersja językowa: DubbingPierwsze zlecenie dla Detektywistycznego Biura Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maia podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lasse. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica?Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

 • Koncert

  Niedziela, 30 czerwca 2019, 17:00

  Teatr Stary w Lublinie, Lublin, TBA

  [POL] Artyści ci, wykorzystujący klasyczne instrumentarium (piano, bębny i saksofon), stanowią dziś jeden z czołowych litewskich składów jazzowych. Trudno jednak, by było inaczej, kiedy zespół tworzy trzech znakomitych instrumentalistów, wirtuozów w swoich dziedzinach – pianista Dmitrij Golovanov, perkusista Arkady Gotesman oraz saksofonista Jan Maksimovic. Ten ostatni jest już znany festiwalowej widowni, gościł bowiem na Innych Brzmieniach w 2015 roku z polską grupą Variete. [ENG] The final project for the presentation of Lithuanian music at East of Culture – Different Sounds is the trio The Infiltrators. These artists using the classic instrument set (piano, drums and saxophone) rank among the leading Lithuanian jazz bands. It can’t be any other way when the band consists of three excellent instrumentalists, virtuosos in their fields – the pianist Dmitrij Golovanov, the percussionist Arkady Gotesman and the saxophonist Jan Maksimovic. The latter is already familiar to the festival audiences because he came to Different Sounds in 2015 with the Polish band Variété.