Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”

Sprawdź wydarzenia

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Warszawa, Indiry Gandhi 9

zobacz na mapie

Pigeon | Map tiles by Stamen Design, under CC BY 3.0. Data by OpenStreetMap, under ODbL.
Use ctrl + wheel to zoom!

aktualne wydarzenia

 • Koncert
  Eksperymentalna
  Elektronika
  Festiwale muzyczne
  Polskie
  Zagraniczne
  Pod dachem

  Jutro, 16:00

  Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa, od 70 zł

  Polski artysta Bogusław Schaeffer był ceniony za nowatorskie podejście do komponowania, eksperymenty z elektroniką oraz radykalny teatr. Stał się również bohaterem ostatniej płyty Matmos, zatytułowanej „Regards​/​Ukłony dla Bogusław Schaeffer”. Amerykański duet podczas pracy nad nowym materiałem miał dostęp do całego katalogu z utworami kultowego kompozytora. Fragmenty dawnych kompozycji zostały potraktowane niczym kod DNA, na podstawie którego Matmos stworzyło nowe organizmy muzyczne. Teraz będziemy mieli okazję posłuchać ich na żywo w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy".Wieczór otworzy nowopowstałe polskie trio Leggerezza, składające się z Olgi Mysłowskiej (głos), Michała Pepola (skrzypce) oraz Patryka Zakrockiego (gitara preparowana), którzy przygotowali dźwiękowe interpretacje wybranych tekstów z „Wykładów amerykańskich” – poetycko-filozoficznego testamentu Italo Calvino, w którym pisarz „drobne, świetliste ślady rzeczy” przeciwstawia mrocznej katastrofie.16:00 drzwi17:00 Leggerezza 18:00 Matmos

 • Festiwal
  Free
  Pod dachem

  Środa, 22 czerwca 2022, 17:00

  Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa, Free

  4. Festiwal Słowa przed nami! Zapraszamy do „Alternatyw” na trzy przedstawienia Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Sąsiedzi zapraszają sąsiadów, którego celem jest przybliżanie twórczości artystów związanych z Ursynowem. Wstęp wolny, obowiązują wejściówki.__________Program:22.06 (śr.) 17:00ZATRZĘSIENIreżyseria: Jakub Snochowski80 min.Kilkunastu niezwykle wrażliwych i odważnych młodych ludzi z Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej postanowiło zaryzykować i szczerze opowiedzieć z pomocą wielkich tekstów, co czują oraz co myślą o dzisiejszym świecie. Sami wybrali wiersze i monologi wybitnych autorek i autorów.22.06 (śr.) 18:30WEŹ SIĘ ZACHOWUJreżyseria: Andre De La Cruz; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska; scenariusz: Krzysztof Ryzlak60 min.Czy na co dzień pamiętamy o uprzejmości i życzliwości? Jesteśmy punktualni i dyskretni? Spektakl na podstawie poradnika z lat 60. „ABC dobrego wychowania” Ireny Gumowskiej w humorystyczny sposób portretuje przykłady „dobrego wychowania”. Występują podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej.23.06 (czw.) 17:30Premiera przedstawienia PORTRET BARNABY'EGO BROCKETAreżyseria: Magdalena Glapińska; choreografia: Szymon Kaliciński i Agnieszka Senderowska-Rucińska150 min.Spektakl na podstawie popularnej książki „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” Johna Boyne’a to opowieść o chłopcu, który od chwili narodzin jest wyjątkowy. Potrafi unosić się w powietrzu, lecz jego rodzice nie akceptują tej odmienności. W spektaklu wystąpią nastoletni aktorzy, podopieczni Pracowni Teatralnej Magdaleny Glapińskiej. Następnie odbędzie się uroczyste zakończenie roku artystycznego w Pracowni oraz 4. Festiwalu Słowa.

 • Film
  Pod dachem

  Czwartek, 30 czerwca 2022, 18:00

  Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Warszawa, 10.00 zł

  Z okazji 20. rocznicy premiery kultowego filmu „Dzień świra” zapraszamy do ursynowskich „Alternatyw” na wyjątkową projekcję, której będzie towarzyszyć spotkanie z reżyserem Markiem Koterskim.„Dzień świra” to gorzka komedia opowiadająca o Adasiu Miauczyńskim (Marek Kondrat), rozwiedzionym nauczycielu w średnim wieku, mieszkańcu ursynowskiego (!) blokowiska uwikłanym w natręctwa życia codziennego.„Dzień świra” został zwycięzcą plebiscytu „Kino Wolność” na najlepszy film 25-lecia (1989–2014) przeprowadzonego wśród internautów i słuchaczy radiowej Trójki. W raporcie Uniwersytetu SWPS dla Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego w 2021 roku odnotowano, że badani wskazali „Dzień świra” jako polski film wszech czasów.„Dzień świra”. Polska 2002. 93 min. Reżyseria i scenariusz: Marek Koterski. Zdjęcia: Jacek Bławut. Obsada: Marek Kondrat, Janina Traczykówna, Andrzej Grabowski, Michał Koterski, Joanna Sienkiewicz. Dystrybucja: Vision Film Distribution Company.Bilety dostępne w recepcji „Alternatyw”