Warsztaty Kultury (patio)

Sprawdź wydarzenia

Warsztaty Kultury (patio), Lublin

Zobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Lublin, Grodzka 7

zobacz na mapie

aktualne wydarzenia

 • Sztuka

  Piątek, 18 września 2020, 18:00

  Warsztaty Kultury (patio), Lublin, od 10 zł

  czas trwania: 30 minwiek: bez ograniczeńżonglerka, ogień, iluzja, pokazy ewolucji powietrznychSpektaklInterdyscyplinarne kuglarsko-solowe show. Scena wypełniona jest pudłami niespodziankami – wielkimi klockami lego. Co się w nich kryje? To widzowie będą decydować o przebiegu zdarzeń spektaklu. Żonglerka, ogień, iluzja, pokazy ewolucji powietrznych i elementy stand’upu – z tych elementów na oczach widzów artysta zbuduje show. W jaki sposób poskłada ze sobą te klocki? Jedno jest pewne – każdy pokaz to niepowtarzalne widowisko.AutorzyMarcin Lipski pochodzi z Lublina, gdzie znany jest jako żongler i sztukmistrz oraz konferansjer. Od kilku lat występuje jako lider lubelskiej grupy tancerzy ognia MC Fire. Pomysłodawca i założyciel grupy GOLF III. Tworzy i produkuje filmy krótkometrażowe.

 • Sztuka

  Piątek, 18 września 2020, 20:00

  Warsztaty Kultury (patio), Lublin, od 10 zł

  czas trwania: 30 minwiek: bez ograniczeńżonglerka, manipulacja, pantomima, lightshow
SpektaklAlicja z książki Lewisa Carrola wpada przez króliczą norę do tajemniczego, niezrozumiałego dla niej świata. A gdyby tak odwrócić sytuację? Przewodnikiem po tej historii jest Królik – odrealniony bohater, lądujący w centrum współczesnego miasta. Ten abstrakcyjny bohater ma bardzo ważną misję od Królowej Kier: przekonać ludzi do przeprowadzki do Krainy Czarów. Spektakl to opowieść o ideałach, utopii oraz dylematach moralnych, a wszystko to przedstawione jest w lekko surrealistyczny, dziwaczny sposób.AutorzyTomasz Piotrowski – reżyser i aktor w spektaklu. Artysta nowocyrkowy, performer z ponad dziesięcioletnim stażem na scenie. Laureat wielu konkursów cyrkowych/fireshow w Polsce oraz na świecie takich jak: Cyrkulacje, Festiwal ognia w Kutnie, Newcomershow w Lipsku czy Mam Talent. Obecnie działa w projekcie Multivisual, zajmującym się pokazami łączącymi sztukę cyrkową z nowoczesną technologią.Konsultacja reżyserska spektaklu: Marta Kuczyńska

 • Sztuka

  Sobota, 19 września 2020, 14:00

  Warsztaty Kultury (patio), Lublin, od 10 zł

  czas trwania: 30 minwiek: bez ograniczeńklaunada, żonglerka, warzywaSpektaklJarzyna to klaun-kucharz, który będzie chciał przekonać gości swojej polowej kuchni do wspaniałości sztuki jaką się para. Niestety nie posiada wybitnych umiejętności kulinarnych, dlatego będzie dużo eksperymentował, sprawdzał i zaskakiwał. Podczas show wspólnie z nim zmierzymy się z wrogiem jakim są... warzywa! Będziemy oglądać akrobatyczne eksperymenty dążące do oswojenia się z tą wrogą materią. Czy próba poradzenia sobie z warzywami zakończy się sromotną klęska? A może Jarzyna odkryje przepis na kulinarny sukces? Sprawdźcie sami co zgotował!*Laureat konkursu na wybór wykonawcy cyrkowego spektaklu plenerowego Carnavalu Sztukmistrzów 2020 – I edycja.AutorzyKamil Malecki – żongler i ogniomistrz. Jego spektakle przełamują schematy, są konfrontacją autorskich pomysłów z widzem. „Poważnie zajmuję się niepoważnymi rzeczami. Pozornie niepoważnymi, bo wierzę, że to co robię ma moc i znaczenie dla ludzi, z którymi dzielę się swoją pracą, którą jest cyrk. Wiem, że będę zajmował się jeszcze tym przez długie lata – a przynajmniej chciałbym, takie moje małe marzenie”.

 • Sztuka

  Sobota, 19 września 2020, 16:00

  Warsztaty Kultury (patio), Lublin, od 10 zł

  czas trwania: 30 minwiek: bez ograniczeńbusking, improwizacja, żonglerkaSpektaklDwóch sztukmistrzów mierzy się w sztuczkach cyrkowych i w obyciu estradowym, chcąc uzyskać miano Króla Rozrywki. Publiczność po każdym numerze ocenia ich występy i decyduje komu przyznać punkt. Założeniem jest zaprezentowanie w krótkim czasie jak największego wachlarza dyscyplin sztukmistrzowskich. Który z nich wygra? Tego scenariusz nie przewiduje…AutorzyMiłosz Budka i Marcin Lipski to dwóch artystów ulicznych, którzy razem i/lub osobno występowali w całej Polsce i za granicą na różnych festiwalach. Marcin oficjalnie będzie gościł po raz drugi w programie Carnavalu. Razem mają 14-letni staż w pokazach ulicznych. Jako nieliczni artyści mogą pochwalić się nie startowaniem w programie „Mam Talent”.