Czytasz
Co robić w Warszawie w tym miesiącu? Oto nasze propozycje!

Co robić w Warszawie w tym miesiącu? Oto nasze propozycje!

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Co można robić w Warszawie w tym miesiącu? To pytanie zadają sobie nie tylko osoby odwiedzające stolicę, ale także te, które od dawna w niej mieszkają. Stworzyliśmy dla was przewodnik po zbliżających się warszawskich wydarzeniach!

Spis treści:

Marlon Craft

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 24 września

Gdzie: BARdzo Bardzo

Marlon Craft to raper z Nowego Jorku, który czerpie inspiracje z tradycji złotej ery hip-hopu. Znany jako fenomen freestyle’u w popularnych audycjach radiowych w USA, Craft przynosi świeżość na scenę rapu. Nie przegap jego występu w Warszawie 24 września 2023!

Bilety na Marlon Craft znajdziecie tutaj!

Idealistic Festival

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 22-25 września

Gdzie: Różne miejsca

Idealistic Festival to impreza, która jak zapowiada organizator łączy niezależną scenę kopenhaską z polskim środowiskiem muzycznym, promując twórczą bezkompromisowość, nacisk na muzykę autorską i wspólną improwizację. W warszawskich klubach usłyszymy m.in. Huberta Kostkiewicza, SVIN i Asger Thomsen. Jeśli muzyka eksperymentalna jest bliska waszym sercom, tego festiwalu absolutnie nie możecie przegapić.

Bilety na Idealistic Festival znajdziecie tutaj!

Paris Paloma

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 24 września

Gdzie: Niebo

Paris Paloma, brytyjska artystka, w swojej muzycznej twórczości przenosi słuchaczy w świat pełen emocji, kobiecości i głębokich refleksji. Jej utwory, przesiąknięte inspiracjami z mitologii, historii sztuki i romantyzmu, mają w sobie zarówno delikatność, jak i surową moc. Brzmienie Paris łączące w sobie elementy mrocznego popu, folku i indie tworzy niepowtarzalną atmosferę. Na koncercie jako support wystąpi Karin Ann.

Bilety na Paris Paloma znajdziecie tutaj!

Zola Jesus

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 26 września

Gdzie: Niebo

Po prawie pięcioletniej przerwie, niezwykła i intrygująca artystka sceny alternatywnej, Zola Jesus, znana również jako Nika Roza Danilova, wraca do Polski. Jej jedyny koncert odbędzie się 26 września w warszawskim klubie Niebo. Od 2009 roku, Zola Jesus wzbogaciła świat muzyki o sześć albumów długogrających, a jej najnowsze dzieło nosi tytuł Arkhon.

Bilety na Zola Jesus znajdziecie tutaj!

Avant Art Festival 2023 Warszawa

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 26-30 września

Gdzie: Różne miejsca

Avant Art Festival 2023 powraca do Warszawy! Prezentując artystów z nisz awangardowych i eksperymentalnych z różnych zakątków świata, festiwal łączy w sobie nie tylko muzykę, ale także malarstwo, street art, film, video art i performance. W 2023 roku na festiwalu zagoszczą między innymi tacy artyści jak Liturgy, Sote, Marina Herlop czy LustSickPuppy. W ramach edycji 2023 odbędą się również spotkania poświęcone tematyce neokolonializmu w muzyce awangardowej z Afryki.

Bilety na Avant Art Festival 2023 znajdziecie tutaj!

Nora En Pure

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 6 października

Gdzie: Praga Centrum

6 października w Pradze Centrum wystąpi Nora En Pure, znana również jako Daniela Niederer. Ta szwajcarska DJ-ka i producentka, ceniona w świecie muzyki elektronicznej, zachwyca unikalnym brzmieniem łączącym deep house z melodyjnością. Z takimi hitami jak Come with Me czy Sphinx, jej energetyczne występy na żywo gwarantują niezapomniane wrażenia.

Bilety na Nora En Pure znajdziecie tutaj!

Ben Klock

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 7 października

Gdzie: Praga Centrum

Ben Klock, legenda muzyki techno i twarz kultowego klubu Berghain, wystąpi w Pradze Centrum 7 października. Jego unikalny styl przez lata kształtował brzmienie ikonicznego berlińskiego klubu, a miejsce to uformował go jako wybitnego DJ-a i producenta.

Bilety na Ben Klock znajdziecie tutaj!

KAMRAD

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 8 października

Gdzie: BARdzo Bardzo

KAMRAD, twórca przebojów Feel Alive i I Believe, wraca z nową datą koncertu! Doświadcz na żywo energii tego artysty, który zdobył serca internautów, 8 października w klubie BARdzo Bardzo.

Bilety na KAMRAD znajdziecie tutaj!

Warszawskie Studio Eksperymentu #2

Kiedy: 11 października

Gdzie: Przestrzeń Muzyki Współczesnej Hashtag Lab

Bydgoski klub Mózg to miejsce, które wpisało się w historię polskiej muzyki jak mało które. Fundacja działająca przy klubie podjęła współpracę z Hashtag Lab i Miastem Stołecznym Warszawa i stworzyła Warszawskie Studio Eksperymentu. Kuratorem drugiej części wydarzenia jest Adam Radź, który zaprosił zagranicznych artystów, Rie Nakajime oraz Grahama Lambkina.

Bilety na Warszawskie Studio Eksperymentu #2 znajdziecie tutaj!

Mansur Brown

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 12 października

Gdzie: Jassmine

Londyn bezsprzecznie jest stolicą mody, sztuki i… jazzu. Od dłuższego czasu można zaobserwować niebywały postęp tamtejszej sceny jazzowej. Zainteresowanie skupiali i skupiają na sobie tacy artyści jak Kamaal Williams, Yussef Dayes czy Mansur Brown, który już niebawem wystąpi w klubie Jassmine. Obowiązkowy koncert dla każdego fana gatunku.

Bilety na Mansura Browna znajdziecie tutaj!

HAŁASTRA

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 13 października

Sprawdź też

Gdzie: Klub Hydrozagadka

13 października w Warszawie Hałastra zaprezentuje materiał z najświeższego albumu KOMBINATORYKA. To doskonała okazja, by na żywo usłyszeć numery z płyty, uznawanej za jedną z najciekawszych rapowych premier muzycznych tego roku. Oprócz nowego repertuaru z pewnością nie zabraknie również utworów z poprzednich projektów, takich jak Sztuka Drugiego Obiegu czy Pierwsza Sztuka.

Bilety na Hałastrę znajdziecie tutaj!

Highly Suspect

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 14 października

Gdzie: Proxima

Highly Suspect, rockowy zespół wielokrotnie nominowany do Grammy, zawita 14 października do warszawskiej Proximy. Grupa zasłynęła dzięki debiutanckiej płycie Mister Asylum i kolejnemu albumowi The Boy Who Died Wolf. W roli supportu wystąpi niemiecki duet The Picturebooks.

Bilety na Highly Suspect znajdziecie tutaj!

Margaret MTV Unplugged

Co robić w Warszawie w tym miesiącu

Kiedy: 14 października

Gdzie: Praga Centrum

Margaret, świętując dekadę na scenie, rusza z trasą koncertową promującą album w formule MTV UNPLUGGED. 14 października usłyszycie jej największe hity w akustycznej, kubańskiej aranżacji w towarzystwie 14-osobowego zespołu w warszawskiej Pradze Centrum.

Bilety na Margaret MTV Unplugged znajdziecie tutaj!

LUCY FURR

Kiedy: 15 października

Gdzie: Teatr Rampa

Queerowy wodewil? Proszę bardzo! Reżyserka Flora Góralska i kompozytor Dominik Strycharski stworzyli spektakl, który korzysta z różnorodnych gatunków muzycznych, od gospel przez pop w stylu lat 80., aż po hip hop. Brzmi ciekawie? Oj tak!

Bilety na Lucy Furr znajdziecie tutaj!

Röyksopp

Kiedy: 15 października

Gdzie: COS Torwar

Tego duetu nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Bo kto z nas nie zna takich przebojów jak What Else Is There? czy Eple? Röyksopp to klasa sama w sobie, każdy ich występ udowadnia, że skandynawska elektronika ma w sobie to “coś”. Koncert w Warszawie bez wątpienia kolejny raz to udowodni.

Bilety na Röyksopp znajdziecie tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone