DRUGI SEZON JUŻ DOSTĘPNY!
NAGRYWKI PANI SZYDŁOWSKIEJ
SŁUCHAJ TYLKO W EMPIK MUSIC
DRUGI SEZON JUŻ DOSTĘPNY!
NAGRYWKI PANI SZYDŁOWSKIEJ
SŁUCHAJ TYLKO W EMPIK MUSIC

Nagrywki Pani Szydłowskiej dostępne premierowo tylko w aplikacji Empik Music

Mamy 2020 rok i każdy nagrywa podcasty, które dla Agnieszki Szydłowskiej są triumfem głosu, rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem. Jedna z najpopularniejszych dziennikarek muzycznych odpowiada na zaproszenie platformy streamingowej Empik Music tworząc serię kobiecych rozmów z diwami polskiej sceny oraz z tymi, które dopiero zaczynają swoją muzyczną drogę. Tropem caryce, królowe, księżniczki piosenki prowadząca będzie pokazywać różnorodność głosów i osobowości.

szydlowska
Agnieszka Szydłowska
CO-HOST
zagrywki

Aby nadać każdej rozmowie dodatkowy wymiar, Agnieszka Szydłowska zaprosiła swoje rozmówczynie do wyjątkowej, cyberpunkowej przestrzeni - pierwszego w Polsce activity baru - Zagrywek. Mamy silne przeczucie, że zdecydowanie wpłynie to na dobry klimat rozmów. Przekonamy się wkrótce, bo podcast będzie wspierała seria video zajawek, gdzie nie zabraknie poza rozmowami potyczek w piłkarzyki, mini golfa czy shuffle board.

GOŚCINNIE

Spodziewajcie się wspomnień z czasów młodości, opowieści o pierwszych krokach w branży i wielu fascynujących anegdot. Odkryjcie drugi sezon Nagrywek Pani Szydłowskiej. Już dostępny w aplikacji Empik Music !
szydlowska

LISTA PODCASTÓW

szydlowska
ODCINEK #12

Zaczynała jako dziennikarka, dziś jest jedną z najważniejszych postaci w świecie polskiego rapu. Jest założycielką agencji bookingowo - eventowej SOLD OUT oraz menadżerką i agentką artystów SBM Label, który zrzesza najważniejszych raperów w tym m. in. Solara, Białasa, Bedoesa, Matę czy Jana-Rapowanie.

Magda Dubrawska opowiada o gatunku, który od lat dominuje polską scenę muzyczną. Nie szczędzi przy tym zaskakujących anegdot i szczerych analiz dotyczących pracy przy organizacji koncertów i współpracy z raperami. Opowiada o swoich doświadczeniach i zderzeniu ze zdominowanym przez mężczyzn przemyśle, metodach na utrzymanie dobrych relacji z najbliższymi osobami artystów czy zaskakującym zasięgu akcji #Hot16Challenge2

szydlowska
ODCINEK #11 - CLEO

Reprezentantka Polski w 59. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek popowych w naszym kraju. Kultowy utwór “My Słowianie” zapewnił jej wielomilionową liczbę odtworzeń w serwisach streamingowych. W poprzednim roku Cleo wypuściła swój najnowszy album - “superNOVA”, który poprzedza premierę płyty “vinyLOVA” zaplanowaną na jesień 2021. Oba projekty mają w założeniu ściśle się uzupełniać - pierwszy z nich eksploruje nowoczesne brzmienia, zaś drugi ma być muzycznym powrotem do lat 50.

W rozmowie z Agnieszką Szydłowską Cleo opowiada o swojej wyjątkowej więzi z muzyką gospel, wielkim zamiłowaniu do soulu i twórczości Arethy Franklin, a także o kluczowych decyzjach podejmowanych w trakcie budowania swojej scenicznej persony. Artystka ma na swoim koncie jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą - co zapewnia jej miejsce w wyjątkowym gronie polskich muzyków.

szydlowska
ODCINEK #10 - STANISŁAWA CELIŃSKA OPOWIADA O PRZEPOWIEDNI

Od lat z powodzeniem spełnia się na polu muzycznym i aktorskim. Do historii polskiego kina przeszły jej role w “Pieniądze to nie wszystko” czy “Joanna”. Wielokrotna uczestniczka Przeglądu Piosenki Aktorskiej zasłynęła legendarnym wykonaniem utworu “Uśmiechnij się! Jutro będzie lepiej!”. Debiutowała solowo albumem “Atramentowa…”, który uzyskał status podwójnej platyny.

Stanisława Celińska opowiada o początkach kariery i wyjątkowej przepowiedni, z którą zetknęła się w wieku dwunastu lat. Zdradza również szczegóły powstawania jej pierwszego solowego wydawnictwa, które tworzyła w czasie intensywnej aktorskiej współpracy z Krzysztofem Warlikowskim w Nowym Teatrze.

szydlowska
ODCINEK #08 - KASIA SIENKIEWICZ IDZIE NA SOLO

Rodzinny duet Kasi i Jacka Sienkiewicza wspierany przez Grzegorza Kowalskiego i Marcina Ścierańskiego jest wielką nadzieją polskiej sceny alternatywnej. Świetny debiut z albumem “Niemożliwe” zapewnił im 7 miejsce na liście OLIS i uznanie zarówno słuchaczy jak i krytyków. Najnowszy odcinek to wydarzenie wyjątkowe - bardzo rzadko zdarza się, aby rodzeństwo udzielało wywiadów solowo. Z podcastu dowiecie się chociażby czemu Kasia postanowiła grać na fortepianie, jaki zawód wykonywałaby, gdyby nie została wokalistką i kto odradzał jej śpiewania po angielsku.

Kasia Sienkiewicz posiada muzyczne wykształcenie, które - jak sama mówi - bardzo pomaga jej w codziennej pracy z innymi muzykami. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w gimnazjum grając z bratem covery znanych utworów. Swoją drogą, to doświadczenie okazało się być później bardzo przydatne - dlaczego? o tym, dowiecie się z rozmowy z Panią Szydłowską.

Drogę do stworzenia Kwiatu Jabłoni otworzył rodzeństwu występ w programie Must Be The Music. Tylko muzyka. gdzie dotarli do półfinału występując jako Hollow Quartet. Pod tą nazwą wydali również swój pierwszy album - Chodź ze mną - który cieszył się dobrym przyjęciem. Wydane już jako Kwiat Jabłoni “Niemożliwe” ma obecnie status platynowej płyty. Premierze najnowszego albumu, który ujrzał światło dzienne 5 lutego tego roku, towarzyszyły nie lada oczekiwania. Zespół stanął jednak na wysokości zadania. “A mogło być nic” wspięło się na szczyt OLIS, pieczętując status jednej z najciekawiej zapowiadających się grup na polskiej scenie.

szydlowska
ODCINEK #07 - NIE Z PRZYPADKU: ANITA LIPNICKA

Gdy zaczynała karierę, była jeszcze przed maturą. “Wszystko się może zdarzyć” - śpiewała na swoim debiucie z 1996 roku i faktycznie, w krótkim czasie osiągnęła niemal wszystko. Nagły sukces z zespołem Varius Manx i niezwykle udane albumy solowe sprawiły, że jej piosenki śpiewała cała Polska.

O przypadku, który rozkręcił karierę, o swoich tatuażach, bohaterach muzycznych, absurdach sławy, ucieczce do Londynu i poznaniu Johna Portera artystka porozmawia z Agnieszką Szydłowską.

szydlowska
ODCINEK #06 - SIKSA PRZEKRACZA KOLEJNĄ GRANICĘ

Feministyczny głos, wkurzony dzieciak i buntowniczka naszych czasów. Siksa to artystka, która wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom. Pomimo punkowej duszy nie trzyma się jednego gatunku, a muzykę traktuje jako nośnik dla politycznej walki z nierównościami.

Co Siksa robi w podcaście? Jakie były początki tego projektu, skąd u Siksy bierze się gniew i czy kiedyś ukaże się album “Symfonicznie”. Tej wyjątkowej rozmowy posłuchacie w całości wyłącznie w aplikacji Empik Music.

szydlowska
ODCINEK #05 - MAJKA JEŻOWSKA JAKIEJ NIE ZNACIE

Majka Jeżowska to piosenkarka w każdym calu nadzwyczajna. Jej kariera nierozerwalnie wiąże się z piosenką dziecięcą. Pełnoprawną kompozytorką muzyki rozrywkowej stała się pod okiem samej Krystyny Prońko. Występowała na największych polskich estradach, a jej piosenka “Kolor serca” była utworem promującym pierwszą edycję WOŚP w 1993 roku.

W rozmowie z Agnieszką Szydłowską artystka opowie o fascynującym i odpowiedzialnym procesie pisania muzyki dla najmłodszych, o legendarnym koncercie, podczas którego rockowe aranżacje dawnych hitów wywołały istne szaleństwo publiczności, a także o naczelnej scenicznej zasadzie, która została tego dnia złamana.

szydlowska
ODCINEK #04

Cztery studyjne albumy, z których dwa pokryły się podwójną platyną, a jeden osiągnął status złotego krążka. Przyznać się, kto nigdy nie zapętlał “Melodii Ulotnej”, “Spadochronu” czy “Fastryg”? Romantyczne piosenki Meli Koteluk zachwycały niemalże każdego.

Mela Koteluk opowie o swoich nastoletnich wspomnieniach z Sali Kongresowej, o ważnym pobycie w Londynie i walce o bilety na koncerty ukochanych zespołów, a na końcu spróbuje pokonać Agnieszkę Szydłowską w shuffleboard.

szydlowska
ODCINEK #03 - MERY SPOLSKY VERY MUCH

Mery Spolsky to bez wątpienia jedna z barwniejszych i charyzmatycznych polskich artystek. W 2017 roku światło dzienne ujrzał jej debiut “Miło było pana poznać“, a dwa lata później listy OLiSu podbijała płyta “Dekalog Spolsky”.

Czy nagrywając płytę w szafie można zostać artystką kompletną? Czy podczas prowadzenia audycji radiowej można spanikować bardziej niż nagrywając wideo na Instagramie? Jak się gra koncerty online i co zrobić, gdy muzycy nie przychodzą na koncert? Pierwsze spotkanie Agnieszki Szydłowskiej i Mery Spolsky tylko w aplikacji Empik Music.

szydlowska
ODCINEK #02 - WSPOMNIENIA ANNY JURKSZTOWICZ

Anna Jurksztowicz, czyli jedna z najważniejszych wokalistek w historii polskiej sceny, była drugą gościnią Agnieszki Szydłowskiej. Wszystko w ramach podcastu Nagrywki Pani Szydłowskiej, który dostępny jest ekskluzywnie na platformie Empik Music.

Pewnie większość z Was kojarzy ją z telewizyjnych hitów “Na dobre i na złe” oraz “Matki, żony i kochanki”, ale urodzona w Szczecinie Jurksztowicz ma na swoim koncie znacznie ważniejsze przeboje, które należą dziś do klasyki polskiego popu.

Od premiery debiutanckiego albumu artystki “Dziękuję, nie tańczę” minęło ponad 30 lat, a Jurksztowicz wciąż trzyma wysoką formę, co udowodniła płytą “Jestem taka sama”.

Sanah x Szydłowska
ODCINEK #01 - SANAH O PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ

Sanah to zachwycająca debiutantka, która ma już na swoim koncie szczyt listy OLiSu, złotą płytę i ponad 100 mln odtworzeń teledysków na YouTube. A to wszystko w wieku 23 lat. Pierwszy podcast cyklu dostępny w aplikacji Empik Music.

W rozmowie z Agnieszką Szydłowską sanah opowiada m.in. o pędzącym świecie social mediów, radzeniu sobie ze sławą oraz o sukcesie debiutanckiego albumu “Królowa dram”. Z podcastu dowiecie się również o wielkim marzeniu sanah, które niedawno się spełniło oraz o tym, jakie ma plany na najbliższą przyszłość i kiedy spodziewać się drugiej płyty!

KOD RABATOWY:

AGNIESZKA

Uprawnia do skorzystania z aplikacji Empik Music przez 3 miesiące za darmo, bez potrzeby podpinania karty kredytowej.

Kod rabatowy jest ważny do 31.03.2021 r.

ZREALIZUJ KOD RABATOWY
Empik Music

Aplikacja do słuchania muzyki.

Dostęp do milionów utworów.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pobierz i słuchaj na swoim telefonie

Brak reklam

Słuchanie bez
internetu - offline

Łatwa organizacja
muzyki

Muzyczne nowości z Empiku

Muzyczne inspiracje
tematyczne playlisty

Informacje o koncertach
(powered by Going.)