Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej

Strefa inclusivity

Jesteś osobą z niepełnosprawnościami? Sprawdź dostępne bilety oraz ułatwienia dostępne podczas festiwalu.

Przy wsparciu adidas Originals połączyliśmy siły z Fundacją Polska Bez Barier, która na co dzień promuje zmiany włączające osoby z niepełnosprawnościami w główny nurt życia społecznego i kulturalnego. Chcemy, żeby SBM FFestival był imprezą dostępną dla wszystkich, dlatego razem z Fundacją wprowadzamy szereg ułatwień, które pozwolą osobom z niepełnosprawnościami na świetną zabawę.

Rozwiązania dla osób z niepełnosprawnościami dostępne podczas festiwalu:

  • bilet kategorii N uprawniający do wstępu z osobą wspierającą

  • Punkt Obsługi Priorytetowej - miejsce wymiany biletów na opaskę

  • audioprzewodniki

  • utwardzone ciągi komunikacyjne

  • platforma przy scenie

  • toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

  • audiodeskrypcja koncertów oraz radio festiwalowe

  • wsparcie przeszkolonych wolontariuszy.

Dla kogo przeznaczone są bilety kategorii N?

Bilety kategorii N przeznaczone są dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób z jakimkolwiek stopniem niepełnosprawności poruszających się na wózku. Bilet N uprawnia do skorzystania z szeregu przygotowanych przez nas rozwiązań. W Punkcie Obsługi Priorytetowej należy okazać dokument poświadczający uprawnienia do skorzystania z biletu tej kategorii, czyli orzeczenie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

W jaki sposób można zakupić bilety kategorii N?

Bilety dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne na stronie www.sbmffestival.pl w następujących rodzajach: karnetu, karnetu premium oraz biletów jednodniowych na piątek lub sobotę. Wszystkie bilety, bez względu na rodzaj uprawniają do wstępu także pierwszego dnia festiwalu, tj. w czwartek 25 sierpnia.

Czy osoba z niepełnosprawnościami może przyjść z osobą wspierającą?

Tak. Bilety kategorii N upoważniają osoby z niepełnosprawnościami do wstępu na wydarzenie z jedną osobą asystującą. W przypadku karnetu musi być to ta sama osoba na cały czas trwania festiwalu.

Czy osoby z czasową niepełnosprawnością, np. ze złamaną nogą, poruszające się o kulach lub noszące ortezę, mogą kupić bilet kategorii N?

Nie, natomiast osoby potrzebujące wsparcia mogą udać się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie w zależności od potrzeby i dostępnych miejsc, mogą zostać nadane uprawnienia do skorzystania z platformy przy scenie.