Going. | Distorted Festival

Distorted Festival

Warszawa

Jesienny cykl koncertów ukryty pod szyldem Distorted Festival to skupianie się na tym, co w muzyce ciekawe, wielowymiarowe i poszukujące. Sprawdźcie, jakie koncerty czekają Was w tym roku!

Blood Sport – trio, zawiązane w Sheffield w 2010 roku to w tej chwili jeden z najciekawszych poszukujących zespołów gitarowych. Wychodząc od post-punku spod znaku The Pop Group, The Slits czy Talking Heads, uprawiają to, co sami zwą „aggro-beat“ czyli miksturę afro-beatu, noise’u, rocka i... poszukującego techno.

Ducktails to solowy projekt znanego z Real Estate Matthew Mondanile. Pod tym szyldem nagrywa i wydaje (m.in. dla Domino) od 2008 roku. Muzyka Ducktails to słoneczny, stylowo wygnieciony, gitarowy pop.

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że głos Jarboe jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i rezonuących w świecie szeroko pojętej muzyki poszukującej.

Distorted Festival prezentuje pierwszy w Polsce koncert nowego projektu Alexa Zhang Hungtaia, znanego wcześniej jako Dirty Beaches czy Last Lizard.

Blue Hawaii - kanadyjski duet, w skład którego wchodzą znana z BRAIDS Raphaelle ‘Ra’ Standell oraz Alexander ‘Agor’ Kerby, przyjedzie do Warszawy by promować swoje najnowsze dzieło „Tenderness”.

Wypełniające debiut tonące w reverbach, przelewające się aranże i VHS-owe stylizacje łatwo podpiąć pod wszechobecną nostalgię, ale „Tamagotchi” to rzecz na wskroś współczesna. Coals nasiąknęli może i starymi kasetami z folkiem i klipami z MTV, ale w takim samym stopniu jak trapami z końca internetu.

  poszukujace     koncerty     jesienny     distorted     muzyce     festival     skupianie     cykl     ciekawe     wielowymiarowe     koncertow     czekaja     ukryty     jakie     szyldem     roku     sprawdzcie