Going. | SUBTELNY LISTOPAD

SUBTELNY LISTOPAD

Warszawa

Zmęczeni imprezami, całonocnymi eskapadami i pizzą o 5 rano? Przychodzimy Wam na ratunek i przedstawiamy listę delikatną jak kaszmirowy koc jesienną porą. Przyjemnie szumiący ambient, folkowe klimaty i pozytywne nastawienie do świata - między innymi tego doświadczycie na wybranych przez nas wydarzeniach. Idziemy do SPAudio!

Świeży i niezwykle przyjemny projekt trójki doświadczonych muzyków - państwa Iwony i Błażeja Król oraz Mateusza Rychlickiego, znanego np. z Lotto. Ich debiutancki album Bental to połączenie stonowanego chłodu, introwertycznej liryki i melancholii. Jeśli dopadła Was jesienna chandra i macie ochotę na odrobinę wyciszenia i refleksji - koniecznie wybierzcie się do Pogłosu - zamawiajcie gorący napar i pod scenę!

Niektórzy uważają, że to żeński odpowiednik samego Leonarda Cohena. Otwarcie przyznaje, że jej największą inspiracją są jej rosyjskie korzenie - nie bez powodu to we wschodniej części Europy osiągnęła największy sukces. Na swoim koncie ma cztery studyjne albumy, a jej poprzedni koncert w Polsce cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Gurevich z pewnością przyniesie sporo ciepła, elegancji oraz zmysłowości - prawdziwe antidotum na codzienne zabieganie. Kto żyw, niech wbija do Kulturalnej!

Duet z Londynu, który zasłynął publikowaniem miesięcznie premierowego utworu przez cały rok - czego owocem był debiutancki album. Dzięki temu dość nietypowemu rozwiązaniu, zdobyli rozgłos na świecie i zaczęli koncertować w najróżniejszych częściach globu. Ich muzyka to niezwykle ciepłe, pełne romantycznych uniesień kompozycje. Proste, niezobowiązujące i jednocześnie dające zastrzyk niesamowicie pozytywnej energii. Przystanki Kraków i Warszawa - tam się widzimy!

Polsko-kanadyjska para, która momentalnie podbiła serca rodzimych słuchaczy. Podobnie jak w przypadku Oh Wonder - Paula i Karol serwują nieprzyzwoicie optymistyczne, słoneczne i radosne utwory. Wpadające w ucho melodie, nieskomplikowane instrumentarium i nieskrępowana przyjemność z grania. Duet planuje wydanie nowego albumu - okazja do usłyszenia premierowych numerów już niebawem!

Solowy projekt multiinstrumentalisty Kuby Ziołka. W trakcie swojej krótkiej kadencji, Stara Rzeka wypuściła na świat dwa studyjne albumy - debiutancki “Cień Chmur nad Ukrytym Polem” oraz sofomor “Zamknęły się Oczy Ziemi”, będący jednocześnie zamknięciem dyptyku. Na scenie, bydgoskiemu artyście będzie towarzyszyć Grupa Etyka Kurpina - intrygująca, jednoosobowa formacja Adama Frankiewicza, w której muzyka i wizualizacje pochodzą ze starych kaset magnetofonowych i taśm VHS, reklam telewizyjnych czy audycji radiowych. To będzie przepiękny wieczór.

Nic tak nie ogrzewa serca, jak zmysłowe r’n’b. W przypadku młodziutkiej Joyce Wrice, dostajemy plastyczne bity od takich graczy jak Mndsgn czy Jamma-Dee. Wokalnie najwyższa półka - niczym miód na potarganą życiowymi problemami duszę. Okazje do leczniczej wizyty będą aż dwie, bo artystka wystąpi w Krakowie oraz w przyjemnej przestrzeni warszawskiej Cafe Kulturalnej.

  pozytywne     szumiacy     eskapadami     kaszmirowy     przez     przychodzimy     przedstawiamy     zmeczeni     klimaty     innymi     pora     przyjemnie     rano     miedzy     swiata     pizza     spaudio     idziemy     wydarzeniach     doswiadczycie     wybranych     liste     ratunek     imprezami     delikatna     nastawienie     ambient     jesienna     folkowe     tego     calonocnymi