Going. | Idź do teatru!

Idź do teatru!

Warszawa

Łatwo czasami zapomnieć o tym, że nie tylko muzyką człowiek żyje. Ostatnio ciężko poza weekendem wybrać się na miasto, a gdy już w piątek ruszamy to raczej nasze plany nie w 100% skupiają się na samorozwoju - bardziej na pijaństwie i szaleństwie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was krótką listę, z której możecie wybrać co warto zobaczyć w warszawskich teatrach.

Teatr Improwizowany 1000 DEN serdecznie zaprasza na wieczór z Haroldem. Jest to szlachetna, długa forma improwizowana, budowana na oczach widza. Potrzebujemy od Was jedynie słowa inspiracji.

Twórcy musicalu podejmują próbę trafienia do widza z tematami od zawsze nurtującymi i nieuniknionymi. Bezsensowna i wyniszczająca walka, ludzki upór, wprowadzający chaos i zagubienie czy wreszcie miłość dająca niezwykłą siłę i determinację lub jej brak, odbierający wszelki sens życia.

Pan Jowialski Aleksandra Fredry - jedna z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Obok Zemsty i Ślubów panieńskich budząca też najżywsze dyskusje krytyki.

W tradycji żydowskiej chrzest członka gminy jest grzechem śmiertelnym. Mimo to w XVIII wieku Jakubowi Lejbowiczowi, zwanemu Frankiem, udało się przekonać do tak haniebnego czynu sześć tysięcy Żydów ze wschodnich kresów I Rzeczypospolitej.

Musical MAMMA MIA! to światowy fenomen teatralny i wielki sukces musicalowej sceny. Każdego dnia odbywa się na świecie co najmniej siedem spektakli i to na co najmniej trzech kontynentach! MAMMA MIA! zawiera wszystkie najbardziej znane i lubiane, nieśmiertelne przeboje zespołu ABBA, zgrabnie wplecione we wzruszającą i zabawną fabułę: dwudziestoletnia Sophie, próbująca się dowiedzieć, kto jest jej ojcem, ożywia przeszłość Donny, swojej samotnej, młodej mamy ?

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko Doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę.

"Bóg Mordu" to wybuchowa mieszanka błyskotliwego tekstu i brawurowej gry aktorskiej, które sprawiają, że z twarzy widzów od początku do końca przedstawienia nie schodzi uśmiech, ale z tyłu głowy pojawia się refleksja. To intrygujący portret różnorodnych damsko-męskich relacji i stosunków wewnątrz-małżeńskich oraz obraz współczesnego, wcale nieprostego, rodzicielstwa.

Słuchowisko Teatru Polskiego Radia. W roli głównej Henryk Talar. Po wydarzeniu spotkanie z realizatorami

Kwartet to jedna z tych sztuk, w której świetni aktorzy próbują odpowiedzieć na pytania fundamentalne: o istotę teatru, bycia aktorem i istotę sztuki w ogóle. Ale niekoturnowo, lecz poprzez zabawę.

Wielki powrót spektaklu granego z powodzeniem przez wiele lat w Teatrze Powszechnym. Tekst niezwykły, dowodzący tezy, że życie bez sztuki nie ma sensu. Że sztuka potrafi nadać sens absolutnie wszystkiemu i sprawić, aby wszystko, nawet codzienność, nabralo nowej wartości.

Supermenka to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń to bardzo mało.

Sztuka Drzwi nie jest produkcją wyłącznie rozrywkową, autorzy spektaklu zadbali o zawarcie w niej głębszego przesłania. Zwrócili uwagę na powszechne uzależnienie młodych ludzi od Internetu, portali społecznościach, przykładania przesadnej wagi do własnego wyglądu.

Historia z rodzaju niesamowitych, która zdarzyła się pomiędzy zapadnięciem zmroku a świtem. Jej bohaterkę, małą dziewczynkę Dinę zaskakuje w lesie Noc - nieprzenikniona, tajemnicza, rzucająca na świat dziwny czar.

Spektakl skrzący się scenicznym żartem, naładowany odwiecznymi ludzkimi namiętnościami, olśniewający maestrią aktorskiej gry - przed oczami widzów przewija się korowód kilkunastu pełnokrwistych, kipiących życiem i namiętnościami postaci, granych tylko przez trójkę znakomitych aktorów.

  liste     miasto     teatrach     warszawskich     krotka     przygotowalismy     zobaczyc     skupiaja     latwo     szalenstwie     piatek     raczej     zapomniec     wybrac     ostatnio     nasze     okazji     czlowiek     czasami     poza     tylko     zyje     pijanstwie     mozecie     ktorej     weekendem     plany     ruszamy     samorozwoju     muzyka     warto     bardziej