Going. | RadioJAZZ.FM poleca #6 – jazz i okolice na najbliższe tygodnie

RadioJAZZ.FM poleca #6 – jazz i okolice na najbliższe tygodnie

Warszawa

Stołeczny jazz to zarówno tradycja, nowoczesny mainstream, awangarda/impro oraz jam-session. RadioJAZZ.FM wybiera najlepiej zapowiadające się występy, których nie warto przegapić.

Skład, który wydał jedną z najlepiej przyjętych, zeszłorocznych płyt – „Brigdes”. Połączenie wirtuozerii z podlaną folkiem delikatnością i subtelnością o polsko-skandynawskich barwach. Warto usłyszeć!

Oczekiwany powrót klubu jazzowego z Piwnej 12/14 w nowej i znacznie większej lokalizacji przy ul. Noakowskiego 16. Na wielkie otwarcie koncert Julie Silvera z Janem Smoczyńskim, Wojciechem Pulcynem i Łukaszem Żytą, a o 22:00 All Stars Jam Session. Tego dnia wstęp wolny! Transmisja na www.RadioJAZZ.FM

Jeden z czołowych przedstawicieli nowoczesnego jazzu, w składzie z nagrodzonym Fryderykiem Dominikiem Wanią i skandynawską sekcją rytmiczną. To skład, który po prostu koniecznie trzeba raz na jakiś czas usłyszeć na żywo!

"Rafał Sarnecki to kompozytor i muzyk o którym na pewno usłyszymy. Czuje się nowojorski touch.", powiedział o liderze Tomasz Stańko. To chyba wystarczająca rekomendacja, aby usłyszeć ten skład.

Gitarzysta z pogranicza jazzowego świata, który zrobił furorę zeszłorocznym albumem z oryginalnymi interpretacjami utworów Johna Coltrane’a i poezją Langstona Hughesa. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał - obowiązkowy punkt współczesnej kultury polskiej!

Młody zespół, który wciąga groovem elektrycznego piana i trąbki. Czuć wyraźnie klimat muzyki lat 90. – w dobrym tego słowa znaczeniu. Dobrze jest posłuchać na żywo takiego miksu mainstreamowego brzmienia z czymś elektroniczym.

„Jazz na funkowym gruncie” – tako sobie piszą. Międzynarodowe trio na elektryczną gitarę i bas oraz perkusję z bardziej rytmicznym repertuarem. W Warszawie szansa do usłyszenia grupy 9 i 10 maja.

Jedna z niewielu propozycja na pierwszą połowę maja dla fanów jazzowej awangardy. Klasyczne trio wsparte osobą wybitnego niemieckiego klarnecisty. Jak to wszystko brzmi, można sprawdzić na wydanej niedawno płycie „Elements In Candor”.

Olga zasłynęła formacją Music Essence i muzyką, w której jazz mieszał się ze współczesną pop-elektroniką oraz folkiem. Została także nominowana w tym roku do Fryderyka za jazzowy debiut!

Duże wydarzenie, na które wokalistka zaprosiła całą śmietankę polskich pianistów, aby wykonać z nimi… po jednym utworze. Będzie m.in. Możdżer, Nahorny, Wasilewski, Jagodziński, Herdzin, Tokaj, Wania, Orzechowski. A do tego Atom String Quartet. Czy trzeba coś dodawać?

  tradycja     jazz     zarowno     oraz     awangardaimpro     wybiera     stoleczny     wystepy     warto     przegapic     najlepiej     mainstream     radiojazzfm     zapowiadajace     ktorych     nowoczesny     jamsession