Going. | RadioJAZZ.FM poleca #7 – jazz i okolice na najbliższe tygodnie

RadioJAZZ.FM poleca #7 – jazz i okolice na najbliższe tygodnie

Warszawa

Stołeczny jazz to zarówno tradycja, nowoczesny mainstream, awangarda/impro oraz jam-session. RadioJAZZ.FM wybiera najlepiej zapowiadające się występy, których nie warto przegapić.

Jak wskazuje tytuł – solowy koncert na fortepian w wykonaniu Chrisa Jarretta. Jeśli nazwisko brzmi Wam znajomo, to dobrze – jest to brat słynnego Keitha Jarretta. Jest więc okazja, aby przekonać się, czy wielki talent do „klawiszy” jest rodzinny.

Koncert ku pamięci wielkiego trębacza i wokalisty – Cheta Bakera. Honory oddawać mu będą: Robert Majewski (trąbka), Michał Tokaj (fortepian) oraz Sławomir Kurkiewicz (kontrabas). Transmisja całego występu na falach www.RadioJAZZ.FM!

Dwie legendy polskiego jazzu na scenie nowego, warszawskiego klubu – saksofonista Andrzej Olejniczak oraz pianista Władysław „Adzik” Sendecki, obaj dawni koledzy z legendarnego bandu Extra Ball.

Dwie noce dla fanów afrobeatu i łączenia muzycznych doznań z tańcem. Znane już w Polsce Konono n°1 z Demokratycznej Republiki Konga przybędzie do Pardon, To Tu promować swój najnowszy album.

Pod tą przewrotną nazwą kryje się Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Cezary Konrad, czołówka rodzimej – kolejno – gitary, basu i perkusji. Razem tworzą jedną z najlepszych, polskich formacji wykonujących jazz elektryczny i fusion. Nie warto przegapić!

Klasyk polskiego fortepianu jazzowego w intrygującym duecie z Tomaszem Muchą, który gra… na skrzypcach. Dla fanów mainstreamu i oryginalnych rozwiązań w jednym!

Jeden z czołowych, europejskich trębaczy dostaczy z pewnością niezapomnianych wrażeń raz formacją, w której główną rolę odgrywa lider i saksofonista. Kontrabas i perkusja w komplecie.

Dwa czołowe nazwiska współczesnego free-jazzu i awangardy, świetnie znane i lubiane w Polsce, wystąpią w duecie w Pardon, To Tu. Saksofon i perkusja to w zasadzie wystarczający zestaw, aby porwać słuchaczy w niezwykły trans.

Coś dla fanów współczesnego, polskiego jazzu, ale w spokojniejszym odcieniu. W skład wchodzi trzech znakomitych muzyków młodszego pokolenia – pianista Marcin Łosik, perkusista Robert Rasz i rozchwytywany basista Ksawery Wójciński. Ich CD „Emotional Phrasing” to coś wspaniałego!

Znany z wielu jazzowo-elektronicznych płyt duet Wojtek Jachna (trąbka) i Jacek Buhl (elektronika) dołączył do składu eksperymentującego z kontrabasem Jacka Mazurkiewicza. Efekt został zarejestrowany na płycie „Dźwięki ukryte” od Instant Classic, a teraz można usłyszeć trio na żywo.

Coś dla fanów jazzu kameralnego i wokalnego. Specjalną aurę wykreują – Janusz Skowron, legenda pianistyki, dawny muzyk Walk Away oraz String Connection, oraz Małgorzata Markiewicz – młoda flecistka i śpiewaczka jazzowa.

  mainstream     warto     wybiera     jazz     wystepy     jamsession     zapowiadajace     zarowno     radiojazzfm     nowoczesny     ktorych     najlepiej     stoleczny     oraz     tradycja     awangardaimpro     przegapic