Going. | Weekend z Going.

Weekend z Going.

Warszawa

Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych wydarzeń imprezowych i kulturalnych w stolicy. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Nieograniczeni przez standardowe modele brzmienia i rytmu, mistrzowski duet Robyn Schulkowsky i Joey Baron kontynuuje poszukiwania precyzji, noise’u i piękna. Zaczął grać w wieku 9 lat.

Kiedy wszyscy myśleli, że to już koniec, my gramy nasze złote rozdanie. Sezon kończymy z grubej rury. Liczą się tylko damy, króle i asy! Najlepszy skład, najgorętszy parkiet i zabawa przez dwie okrągłe noce. MAKAO w piątek, PO MAKALE w sobotę.

Amelie Lens - największe objawienie ostatnich miesięcy na światowej scenie elektronicznej oraz najbardziej ekscytujący towar eksportowy w Belgii.

Warszawskie galerie prywatne po raz 7. zapraszają na największy cykliczny przegląd sztuki współczesnej w Polsce. Przez trzy wrześniowe dni publiczność będzie mogła obejrzeć blisko 30 przygotowanych specjalnie na tę okazję wystaw, a także osobiście spotkać się z ich autorami i kuratorami, wziąć udział w spotkaniach, dyskusjach, oprowadzaniach i imprezach.

Boni from Supraśl, Ka.Sa. from Łętownia, DeepStation from Warszawa: międzyplanetarna zabawa.

Nigdy nie jest za późno, by wyjść na spacer. Wyjdź, weź głeboki oddech i odetchnij z ulgą.

Indie, Kolumbia, Sahara Zachodnia, Mali, Francja, USA, Sierra Leone, Turcja, Albania, Węgry i Brazylia zagoszczą na scenie 13 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.

Piano Burlesque, ale niech ta nazwa Was nie zmyli - będzie głośno! Najlepsza burleska z Polski i ze świata w selekcji Betty Q. A co może być piękniejszego niż burleska? Burleska z akompaniamentem na żywo!

MATEUSZ GAWĘDA QUARTET „COLTRANE’S BIRTHDAY”/ Sławomir Pezda – saksofon / Mateusz Gawęda – fortepian / Mike Parker – kontrabas / Grzegorz Pałka – perkusja.

Space Jams is back from the future with more space for your headz.

Po rozpadzie The Gossip (2016 ) liderka grupy postanowiła postawić na twórczość solową. „To pewnym sensie rozwód, prawda?” – pyta Beth Ditto. „To jak zerwanie z miłością życia. W końcu Gossip było w pewnym sensie najdłuższym związkiem w moim życiu” – wyznaje artystka.

Myrra Rós jest songwriterką z Islandii. Swoje utwory zaczęła komponować mając 20, a piosenki pisze zarówno w języku islandzkim, jak i po angielsku. Tworzy eklektyczne utwory w stylu lo-fi indie folk, w których to folkowych balladach czuje się najlepiej. Jej muzyka chwyta ze serca swoją prostotą i szczerością, a teksty niejednokrotnie wywołują uśmiech i łzy.

  kazdy     siebie     wydarzen     kulturalnych     przygotowalismy     liste     stolicy     znajdzie     tydzien     najciekawszych     imprezowych