Going. | Ruszaj w miasto za free

Ruszaj w miasto za free

Śląsk | wtorek, 24. stycznia 2017

Nie trzeba być bogaczem, aby wypełnić sobie cały tydzień ciekawymi wydarzeniami. Przygotowaliśmy dla Was listę pełną iwentów wartych odwiedzenia zwłaszcza, że cena za wstęp na nie wynosi równe okrągłe zero. Dużo darmowego dobra w naszym mieście.

grafika / Dobrosława Rurańska

Ruszcie głową biorąc udział w turnieju szachowym. Liczy się spryt, taktyka, logiczne myślenie i, co najważniejsze, dobra zabawa.

100 tytułów, sporo miejsc siedzących. Wystarczy, że zorganizujesz znajomych, albo się do kogoś dosiądziesz..

Muzyka atonalna powstała na początku XX wieku. Źródłem tej rewolucji były nie tylko "tendencje rozwojowe materiału", lecz także potrzeba znalezienia języka muzycznego zdolnego oddać intuicje metafizyczne. Wykład dotyczyć będzie tzw. Drugiej Szkoły Wiedeńskiej, a zwłaszcza twórczości Arnolda Schonberga oraz Antona Weberna.

Prezentowane grafiki pochodzą z pracy dyplomowej i stanowią fragment autorskiego opracowania graficznego trzech opowiadań Witolda Gombrowicza.

Wystawa pt. Magja to seria małoformatowych ilustracji malarskich, które są wynikiem zjawiska sublimacji, pojawiającej się swobodnie wizualności i które dopełniają proces twórczy praktyk autora. Artysta, aby nadać tym wizualnym obiektom charakter sennych wytworów myśli i wyobraźni, zawiesza je w pustej czarnej przestrzeni, pokrytej brokatem imitującym gwiazdy.

Wystawa malarstwa Witolda Abako pt. "Śmierć Infantki i inne historie". Witold Abako to designer, architekt wnętrz, plakacista, ilustrator, malarz. Jego prace znajdują się w prywatnych i instytucjonalnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Holandii, Danii, Austrii oraz Japonii.

Prezentowana w Muzeum Śląskim wystawa prac Piotra Szymona odsłania cztery podstawowe wątki w dorobku artysty, którymi są: pielgrzymi, Romowie, portret oraz eksperyment artystyczny. Taki krąg zainteresowań zadecydował o sposobie prezentacji człowieka, który stanowi centrum konstruowanych przez artystę fotograficznych opowieści.

Podczas tego wieczoru poznacie bliżej historię i twórczość angielskiej grupy, którą początkowo klasyfikowano jako rock psychodeliczny, a następnie nabrała cech rocka progresywnego. Spotkania poprowadzi Bogusław Ziębowicz – miłośnik winyli i nieprzypadkowej muzyki.

Możecie liczyć na dużą dawkę muzyki reggaeton , dancehall oraz twerk, która zagra dla Was GM Projektant Wydarzeń. Jeśli lubisz karaibskie klimaty, to nie może Cię zabraknąć na tej imprezie.

Za deckami Bart i Pony Disco, co oznacza, że zatańczycie do Rnb, HipHop, Trap, Twerk, Moombahton, Dancehall, ale i House, Indie Dance, Nu Disco, Deep.

W trakcie warsztatów przyjrzycie się splotom – tym powstałym z kolorowych nitek, ukazanym na fotografiach i tym, wynikającym z połączenia ludzkich rąk w tańcu. Zobaczycie też przykłady ludowych tańców z niektórych regionów, z których stroje fotografowali Stanisław Gadomski i Barbara Kubska, a także będziecie mieć okazję nauczyć się wybranych tańców.

Muzyczne uderzenie w postaci elektryzującej mieszanki R'n'b, Hip-Hopu, Downtempo i Mashupów. Zagra dla Was Kive, który w swoich setach nie stroni od mocnej dawki improwizacji, mieszania stylów i nie rzadko zaskakujących oraz odważnych połączeń różnych gatunków.

Zespół "Odnowa" to formacja pochodząca z Tychów założona w 2011 roku, grająca melodyjnego, energicznego rock'n'rolla utrzymanego w klimatach lat 70' 80' 90'.

DJ HWR - mix gatunków muzycznych i klubowych wariacji: BASS MUSIC, DUB, TRAP czy TWERK. Grał z najlepszymi (Grubson, Chada, BobOne, HEMP GRU, Metrowy, Liroy) i nieźle mu poszło. Zresztą sprawdźcie sami.

Spirala zaprasza na pierwszą edycję Gliwickiej Giełdy Płyt. Planowane są kolejne edycje, najczęściej w trzecią niedzielę miesiąca. Od ABBY …po ZZ Top, od alternatywy i ambientu przez muzykę poważną, heavy metal po muzykę dyskotekową. Od muzyki elektronicznej po muzykę akustyczną. Od muzyki dawnej po nowości

  naszym     cena     darmowego     wypelnic     liste     okragle     dobroslawa     tydzien     ruranska     bogaczem     ciekawymi     rowne     wstep     zwlaszcza     sobie     wydarzeniami     wynosi     odwiedzenia     dobra     iwentow     caly     pelna     wartych     duzo     miesciegrafika     przygotowalismy     trzeba     zero