Going. | Must see!

Must see!

Śląsk

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się na Śląsku: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Pierwszy koncert Zespołu odbył się w dniu 12 stycznia 1940 roku w Kronsztadzie w sali Gmachu Marynarki Wojennej. Od roku 1953 do chwili obecnej siedzibą Zespołu jest Kaliningrad.

Paweł Domagała - polski aktor i wokalista. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 2007. W 2009 założył w Warszawie wraz z Igorem Przebindowskim, Wojciechem Królem oraz Fryderykiem Młynarskim zespół muzyczny

Cztery różne osobowości i cztery różne interpretacje jednej z najbarwniejszych postaci polskiego jazzu, czyli kwartet wybitnych polskich jazzmanów w hołdzie Januszowi Muniakowi. W ramach cyklu Czwartek Jazzowy z Gwiazdą.

Na zakończenie roku szkolnego Mysłowice ponownie zabrzmią koncertowo w Parku Słupna. Właśnie w ostatni weekend czerwca rozpoczną się tegoroczne Dni Mysłowic i potrwają tradycyjnie trzy dni.

Najbardziej roztańczony festiwal w Katowicach ma już 5 lat! W tym roku jest zapowiedzią prawdziwej, muzycznej uczy, jaka czeka wszystkich miłośników world music w październiku w Katowicach podczas World Music Expo, czyli WOMEX-u.

Dwa czerwcowe wieczory Ogrodów Dźwięków wypełni najlepsza muzyka z krajów od Polski niedalekich – naszych bezpośrednich sąsiadów (Czechy i Słowacja) oraz rejonów nieco bardziej odległych, ale i tak nam bliskich – Węgier i Bałkanów.

Wiek XX, począwszy od Debussy’ego, był epoką fascynacji muzyką nieeuropejską. Od tego czasu szczególną estymą cieszą się kultury muzyczne Azji.

Wytwórnia Wielkie Joł i MegaClub zapraszają na premierowy koncert płyty TEDE & Sir Michu SKRRRT! Zagrają Tede i Ekipa Wielkie Joł Na gramofonach Dj Few Few

Zagrają: Dietroiter (Hamburg, Golden Pudel), Charlie (Szum), biøs (Urloop / SKAN), Sierra Cosworth (SZOK)

Tęczowe kolory ponownie wystrzelą w powietrze. To będzie impreza, którą zapamiętacie na długo. Park Sielecki ponownie stanie się barwny.

Opera Śląska wraz z opolskim Stowarzyszeniem "Pieśni spod żagli" zaprasza na drugą edycję festiwalu "Szanty w Operze".

Folklor umarł. Tak twierdzą muzycy z PONK. Folklor umierał od dawna, a na jego grobie urodził się postfolklor. Nie tylko jako ogólne zjawisko muzyczne, raczej w postaci debiutanckiego albumu czeskiego tria. „Postfolklor”.

Na wydarzenie zaprasza Miasto Katowice i TVP Katowice, która świętuje swoje 60-lecie.

Reni Jusis "BANG!" to siódmy album ikony naszej elektroniki! Materiał jest efektem współpracy z trójmiejskim producentem tworzącym pod pseudonimem STENDEK.

NOVIKA & Mr. Lex. Członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet.

  obejrzenia     dobre     trzeba     mieszka     jest     wydarzen     sprobowac     wszystkiego     kiedy     zobaczyc     czasu     rzeczy     bardzo     slasku     miescie     wybierac     wiemy     dokladnie     ulatwienia     wartych     liste     malo     przygotowalismy     planowania     gdzie     duzo     widzimy