Going. | Must see!

Must see!

Śląsk | wtorek, 24. stycznia 2017

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się na Śląsku: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

New Bone – krakowski zespół jazzowy, założony w 1996 przez trębacza Tomasza Kudyka. Zespół wykonuje nowoczesny jazz akustyczny z silnymi wpływami hard bopu.

Absurdalna Komedia Improwizowana, to krótkie skecze tworzone bez scenariusza, oparte o różnej długości gry i formy teatralne, w których humor powstaje na żywo i bardzo często wynika z absurdalnych pomysłów wpadających do głów widzów i improwizatorów

Oddział Zamknięty od 37 lat daje nieustannie jedne z najlepszych koncertów w Polsce i łączy cztery pokolenia swoich wiernych fanów wykonując swoje największe przeboje i najnowsze utwory.

4 marca ubiegłego roku ukazała się nowa płyta Lao Che zatytułowana „Dzieciom”. Jest to najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w dotychczasowym dorobku grupy, a do tego bardzo melodyjna i śpiewna.

Koncerty zespołu Percival to wartka, dźwiękowa podróż w czasie, po ziemiach zamieszkanych przez plemiona Słowian. Percival to wynik fascynacji historią i archeologią doświadczalną, zaangażowania w ruch odtwórców historii oraz chęci propagowania słowiańskich korzeni a także przedchrześcijańskich tradycji ludów mieszkających w basenie Morza Bałtyckiego.

1 rok pracy, 40 artystów, 16 utworów - tak w skrócie można opisać najnowszą część kompilacji sygnowaną nazwą warszawskiego duetu Flirtini. Oprócz pomysłodawców serii, zagrają zaproszeni przez nich goście, związani z najnowszym wydawnictwem.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Odkąd wdarł się do masowej świadomości jako wokalista i gitarzysta duetu UL/KR, płyty z jego udziałem regularnie lądują na czołowych miejscach w corocznych podsumowaniach.

ZOLVIK i 105L wracają z wizją elektronicznej muzyki tanecznej w której mocno wyczuwalny jest również duch jazz'u, micro funk'u i głębokiego minimal dub'u.

Max Bravura-Projekt, którego pomysłodawcą jest Maciej Wachowiak, śląski wokalista i songwriter. Muzyka stanów, emocji i interpretacji. Surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po post-punkową energię.

Sztywny Pal Azji to jeden z najbardziej znnaych polskich zespołów rockowych, twórca m.in. hitów: "Wieża radości wieża samotności", "Spotkanie z...", "Nasze reggae", "Kolor czerwony" i "Kurort".

Dr Misio - zespół Arka Jakubika powstał w czerwcu 2008 roku. Zespół gra ostrego rock & rolla. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite teksty Krzysztofa Vargi i Marcina Świetlickiego.

Na zgliszczach Ritual Nights powstaje nowa inicjatywa - Moonwave. Kasia Trzaska i Leszek Trzaska - współtwórcy katowickich Rituali, które trwały przez 9 edycji zapraszają na muzyczną podróż przez szerokie spektrum alternatywnej muzyki. Będzie dark wave, cold wave, minimal wave, electro-industrial, EBM, post-punk, gothic rock, synthpop, dark 80’s i wielu innych pokrewnych.

Muzyka Żywiołaka to wypadkowa wielu, na pierwszy rzut oka niemożliwych do połączenia gatunków muzycznych, takich jak: folk, punk, rock, metal, techno czy drum’n’bass.

Specjalnie na tą okazję wpada warszawski duet, który zna się na rzeczy: Boogie Mafia czyli Bert i Harper z radiowej 4. Nie zabraknie również ekipy UBF oraz kilku gości, wszyscy zapowiadają konkretną mieszankę wybuchową.

Jedna noc, trzy dziewczyny! Zagrają Yellen, Anja Kraft, Aksamit.

  mieszka     zobaczyc     widzimy     czasu     dobre     dokladnie     sprobowac     miescie     wszystkiego     przygotowalismy     malo     planowania     gdzie     wydarzen     wybierac     slasku     wiemy     kiedy     duzo     trzeba     jest     obejrzenia     ulatwienia     rzeczy     bardzo     wartych     liste