Going. | Must see!

Must see!

Śląsk

Mało czasu - dużo wydarzeń. Tak to już jest gdy mieszka się na Śląsku: trzeba wybierać bardzo dokładnie gdzie i kiedy iść, bo wiemy że wszystkiego co dobre zobaczyć się nie da, ale i tak trzeba spróbować. Dla ułatwienia planowania przygotowaliśmy Wam listę rzeczy wartych obejrzenia. Widzimy się na mieście!

Kolejnym etapem naszej podróży po krajach synących z produkcji win jest Francja. W trakcie spotkania poprzez degustację win poznamy główne regiony oraz odmiany winorośli które są tam uprawiane.

Spektakl na podstawie skandalizującej powieści Rafała Ziemkiewicza - w dwa lata po rozwodzie nasz bohater wciąż w myślach rozmawia ze swoją żoną Magdą. Nieudane małżeństwo skończyło się, gdy wyznał, że zdradzał ją z wieloma kobietami, choć… wcale nie czuł się z tym dobrze.

Spektakl pantomimiczny inspirowany geniuszem ery kina niemego, Charliem Chaplinem. Powstał na podstawie etiud i filmów krótkometrażowych Chaplina. Muzyka grana na żywo przez tapera dostosowywana jest do percepcji widowni i wydarzeń na scenie.

Produkują, remixują, grają na festiwalach i scenach klubów w całej Polsce. Znani są m.in. z kompilacji “Heartbreaks & Promises”, promującej współczesną muzykę miejską.

Jeśli chcesz wyłączyć się od spraw codziennych i przy okazji wyostrzyć swój zmysł artystyczny (na pewno go masz, trzeba tylko się dowiedzieć jak jest ukierunkowany), to zapraszam na warsztaty kaligrafii. Tym razem będziemy ćwiczyć krój Copperplate.

Metalowe wydarzenie, które zainteresuje niejednego fana rodzimej sceny. Zdrajcy Metalu Fest 2017 to koncert, na którym pojawią się Nocny Kochanek, Łydka Grubasa oraz Zenek z zespołu Kabanos.

Wyjątkowy i doceniany na całym świecie duet Rebeka - mamy zaszczyt zaprosić na ich koncert w ramach wydarzeń towarzyszących imprezie Targ Nocny odbywającej się na naszym Dziedzińcu.

Uznaliśmy, że tym razem warto odpowiednio dołożyć do pieca i zaprosić międzynarodowej sławy gościa, którego produkcje i szaleńczo energiczne sety mówią same za siebie. Mamy zaszczyt przedstawić Trilo jako headlinera drugiej edycji Neurologii!

Kolejny weekend z Endorfiną - tym razem bawimy się w klimatach kosmitów i kosmonautów.

Spektakl na podstawie baśni Braci Grimm w humorystycznej wersji w której wilk, stary bluesman, cierpi na przewlekły katar. Ta przykra dolegliwość sprawia, że nie potrafi wyczuć zdobyczy a co za tym idzie - jest pierońsko głodny.

Jesteśmy w kinie "Paradiso", gdzieś w Europie Środkowej. Niewiele osób wie, że tutaj rozegrały się jedne z najciekawszych scen w kinematografii dwudziestego wieku... Opowiemy o tym bez zbędnych zahamowań podczas spotkania z oscarowymi piosenkami, kultowymi scenami i gwiazdami, które wykreowały niezapomniane role.

Ci, którzy tylko trochę znają Cohena, nie skojarzyliby piosenek śpiewanych przez Renatę Przemyk z kanadyjskim bardem. Ci zaś, którzy znają je znakomicie, mogą się poczuć miłe zaskoczenie nowatorskimi interpretacjami, które niewiele mają wspólnego z cohenowską melancholią i depresją.

  duzo     wiemy     widzimy     liste     sprobowac     dobre     slasku     rzeczy     obejrzenia     trzeba     ulatwienia     planowania     zobaczyc     miescie     wszystkiego     kiedy     wybierac     wartych     mieszka     gdzie     czasu     bardzo     wydarzen     przygotowalismy     dokladnie     jest     malo