Going. | Weekend z Going. na Śląsku

Weekend z Going. na Śląsku

Śląsk

Spędźcie wspólnie z Going. cały weekend. Podpowiadamy, gdzie warto się pojawić, żeby świetnie się bawić i łyknąć nieco kultury.

Zaczynamy!

Zespół VOO VOO powstał w 1985 r. Jego twórczość opiera się głównie na gatunkach rock i folk, jednak zespół znany jest z tego, że gra muzykę zróżnicowaną, w którą wkradają się również drum&bass czy nu jazz.

HABAKUK to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat. W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki znalazły się na wielu składankach. Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku.

LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów.

CHLOE MARTINI 23-letnia polska producentka muzyki elektronicznej z Warszawy. Jej zainteresowanie muzyką miało swoje początki w trakcie swoich młodzieńczych lat, kiedy zrobiła swoje pierwsze kroki w tworzeniu muzyki, komponując instrumentalne utwory fortepianowe inspirowane Ruyichi Sakamoto.

Cykliczne spotkania, na których odsłuchiwać będziemy dokonania artystów, niekoniecznie z pierwszych miejsc list przebojów… Najprościej ujmując jest to audycja radiowa na żywo. Spotkanie prowadzi Bogusław Ziębowicz – miłośnik winyli i nieprzypadkowej muzyki.

Zapraszamy na rozpoczęcie wiosny do VHSu z Królem Lwem. Będą afrobity,rapsy,funky i disco. Grają DjSimple/Zegan.

Skeletone to DJ i producent, który, czy ktoś tego chce czy nie, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie drum’n’bassowej. Swoją muzyczną przygodę zaczął około 2005 roku. Muzyką oczywiście interesował się już wcześniej, jednak swoją fascynację pomogły mu odkryć utwory artystów takich jak Marcus Intalex, Calibre czy Total Science.

Zespół pochodzący z dwóch warszawskich dzielnic: Ursynów i Mokotów. Początki grupy datowane są na rok 1999. 7 kwietnia 2008 roku zespół (Saful, Kafar, Michrus, Kulfon i Rest) wydał swój pierwszy album Lot na całe życie. Na debiutanckim albumie znalazło się wielu gości: Hemp Gru, Pjus, TZWM, Zgrzyt, Pono, Dżambodżet, Wigor, Miodu (Jamal) i Włodi.

Nocny Kochanek to jeden z nielicznych polskich zespołów metalowych, który traktuje muzykę oraz teksty z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

JWP/BC w składzie Ero, Kosi, Łajzol, Siwers i Falcon1, zaprezentuje premierowe utwory z najnowszego mixtapu JWP 20, przygotowanego na 20 lecie ekipy, m.in. single "Heta" i "Word Wide" nagrany wspólnie ze Smif N Wessun.

Aphrodite – właściwie Gavin King, brytyjski DJ i producent muzyki drum and bass. Aphrodite jest jednym z bardziej rozpoznawanych przedstawicieli stylu jump-up, czyli tanecznej odmiany drum'n'bass z charakterystyczną linią basową.

To nie jest fusion. To nie jest mix. To spotkanie – tak w skrócie swoją muzykę opisuje Acid Arab. Francuski skład będzie pierwszym gościem cyklu koncertów zapowiadających Targi i Festiwal Muzyki Świata WOMEX Katowice.

Lata zaskakujących muzycznych kolaboracji zaowocowały płytą nad wyraz eklektyczną i pełną niestandardowych rozwiązań. Na płycie obok Miuosha pojawią się goście, którzy do tej pory nie byli kojarzeni z rapem. Te niezwykłe połączenia stanowią gwarancję niepowtarzalnych muzycznych doświadczeń.

  zeby     gdzie     going     wspolnie     podpowiadamy     caly     weekend     zaczynamy     warto     spedzcie     swietnie     bawic     lyknac     nieco     pojawic     kultury