Going. | Weekend z Going. na Śląsku

Weekend z Going. na Śląsku

Śląsk | wtorek, 24. stycznia 2017

Spędźcie wspólnie z Going. cały weekend. Podpowiadamy, gdzie warto się pojawić, żeby świetnie się bawić i łyknąć nieco kultury.

Zaczynamy!

Spektakl #DBRMPP inspirowany jest utworem Doroty Masłowskiej Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku. To balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek.

Podczas tego wieczoru poznacie bliżej historię i twórczość angielskiej grupy, którą początkowo klasyfikowano jako rock psychodeliczny, a następnie nabrała cech rocka progresywnego. Spotkania poprowadzi Bogusław Ziębowicz – miłośnik winyli i nieprzypadkowej muzyki.

Karnawał w pełni. Sofa Literacka przygotowała więc dla Was imprezę z muzyką na żywo jakiej jeszcze nie było - potańcówkę i balfolk w jednym - miejscu, dniu i czasie! Wiruj w mazurku i zatańcz zmysłową mazurkę.

W INQ w piątek zagrają dla Was Tom Encore, Nutz (Dub Lovin' Criminals), BassKuaq, DJ POLSPEED 80.

Cykl, któremu przyświeca jedna idea: zagraj najgłębiej jak potrafisz. Grane będą House, Deep House, Chicago House, Detroit House, Progressive.

FORST jest zamożnym, dobrze zorganizowanym człowiekiem. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia porzuca korporację w której jest wiceprezesem. Zniszczenia jakie po sobie zostawia, nie dają nadziei na powrót. W rolach głównych zobaczymy: Krzysztofa Majchrzaka, Olgę Bołądź, Marię Blandzi.

Perkele został założony w 1993 roku w Göteborgu. Muzycznie to oryginalna mieszanka melodyjnego punk rocka z chwytliwymi chórkami i elementami muzyki folkowej. Razem z Perkele na scenie włoska grupa Los Fastidos i polscy Bulbalators.

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michał Wu. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie.

Radio RockTimekTime i Leśniczówka Rock'n'Roll Cafe prezentują RockTime Fest III. 1 scena, 4 zespoły, które zaserwują Wam dużo dobrego rocka.

Muzyczne uderzenie w postaci elektryzującej mieszanki R'n'b, Hip-Hopu, Downtempo i Mashupów. Zagra dla Was Kive, który w swoich setach nie stroni od mocnej dawki improwizacji, mieszania stylów i nie rzadko zaskakujących oraz odważnych połączeń różnych gatunków.

Prins Thomas to niezwykle barwna postać, producent, muzyk i dj, który obok Lindstroma i Todda Terje jest głównym przedstawicielem norweskiego brzmienia disco w muzyce klubowej. Ale disco to nie jedyne inspiracja, z której czerpie garściami. W jego setach usłyszycie też house, acid czy kosmische musik, techno i progressive rock.

Najświeższe brzmienia polskiej sceny muzyki bassowej. Oboje współpracują z CZELUŚCIĄ, wydając świetnie przyjęte utwory na składankach w SOHO Palace. Czas na to, by wspólnie zmierzyli się z parkietem w Magazynie.

Tym razem za deckami stanie Daniel Boon, który trwa w stałej podróży w poszukiwaniu nowych dźwięków, jak i wpływów. Jako rodowity berlińczyk zaserwuje Wam wszystko to, co najlepsze w niemieckim techno.

Spirala zaprasza na pierwszą edycję Gliwickiej Giełdy Płyt. Planowane są kolejne edycje, najczęściej w trzecią niedzielę miesiąca. Od ABBY …po ZZ Top, od alternatywy i ambientu przez muzykę poważną, heavy metal po muzykę dyskotekową. Od muzyki elektronicznej po muzykę akustyczną. Od muzyki dawnej po nowości

Quantum Trio jest polsko-chilijskim zespołem założonym w Holandii przez 3 muzyków: Michała Jana Ciesielskiego, Luisa Mora Matus i Kamila Zawiślaka. Ich debiutancki album "Gravity" został świetnie przyjęty, natomiast portal Polish Jazz wybrał go "Jazzowym Debiutem Roku 2015".

  zaczynamy     bawic     pojawic     kultury     spedzcie     lyknac     going     nieco     swietnie     caly     weekend     podpowiadamy     zeby     gdzie     wspolnie     warto